Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tekla Draco D 25 - problem z ogrzaniem domu


cinexd

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, digi napisał:

Przyczyną jest włączony priorytet. Oznacza to wyłączanie pompy c.o na rzecz szybszego dogrzania c.w.u. Pracuje tylko pompa c.w.u. Ze względu histerezę c.w.u =10 st.C całość dogrzewania c.w.u może trwać na tyle długo, że grzejniki się wychłodzą. Wyłącz priorytet, a histerezę c.w.u ustaw na 2st.C.  Masz siłownik? Masz czujnik temp. zewn? Wygląda, na to, że podpięty.  Masz inne urządzenie ze stykiem zwiernym Salus, Euroster?

Czujnik temp jest natomiast nie ma ustawionej "pogodówki" bo czujnik jest od wschodu i do południa go słońce grzeje .

"Masz inne urządzenie ze stykiem zwiernym Salus, Euroster?" nie mam pojęcia .Mąż jest 12 h poza zasięgiem telefonu , pracuje za granicą. Mamy zawór 4 drożny .

Wyłączę priorytet CWU i zmienię histerezę.

 

27 minut temu, Grzechotnik napisał:

Miod  nie polecam wyłączyć ochrony powrotu,chyba że chcesz szybko skończyć żywot kotła, według mnie masz za długą przerwę  raczej ustawia się  np podawanie 5 sec to przerwa jest w granicach 15-20 sec,(czyli 1:3 lub 1:4) jak nie ma mocy to ci będzie więcej palił.. i nie dogrzewał, zmniejszenie temperatury startu pomp to strzał w kolano.. 

mała temperatura na kotle nie oznacza małe spalanie.. to jest mylne myślenie.

Pali dużo, mamy go o 2017 roku. W mroźne dni bierze dziennie do 40 kg, przeciętnie zimą powyżej 30 kg. Spalanie roczne 7 ton.

Od początku ciężko go było wyregulować 😞 

Zmienię też na zaproponowane przez Pana ustawienia. Temperatura kotła tez jest dość niska, zwyczajowo kojarzę powyżej 50.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MiOD napisał:

nie mam pojęcia

Nie wiesz czy masz takie urządzenie w domu?

https://euroster.pl/product-category/regulatory-temperatury

https://salus-controls.pl/produkty/Programatory czasowe/Programatory czasowe/

7 minut temu, MiOD napisał:

nie ma ustawionej "pogodówki" bo czujnik jest od wschodu i do południa go słońce grzeje .

Ile tych metrów masz i ile spalasz opału na sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, digi napisał:

Nie mam 🙂 Technikalia to nie były moje obowiązki 🙂 teraz jak nie ma męża to ogarniam bo muszę 🙂

3 minuty temu, digi napisał:

Ile tych metrów masz i ile spalasz opału na sezon?

wiem że 7 ton bo komentowałam z mężem osiągi Pana Mariusza z tego wątku który ma podobny dom i kocioł 🙂  około 200 mkw-Stary śląski klocek.

 

Edytowane przez MiOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MiOD napisał:

Nie mam 🙂 Technikalia to nie były moje obowiązki 🙂 teraz jak nie ma męża to ogarniam bo muszę 🙂

wiem że 7 ton bo komentowałam z mężem osiągi Pana Mariusza z tego wątku który ma podobny dom i kocioł 🙂  około 200 mkw-Stary śląski klocek.

 

Witam.

Nagrałem filmik ustawień moich kotła:

Podanie 5s

Przerwa podania 21s

Wentylator 135

Podtrzymanie 15min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 🙂 już oglądam

Muszę zmienić kocioł z Inny na Drako 25, podtrzymanie mam 40 min-> 20 min , temperatura kotła 85/65 stopni i pompki 50. A Pan ma wyciągniety czujnik z bojlera ? Tak kojarzę . Ja nie mam ale mogę to tak ustawić ? I temp powrotu do zmiany.

Mamy podobne domy, kubaturę i ten sam kocioł tylko sterownik jest inny .

Po jakim czasie się spodziewać poprawy ? 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas 🤩 

Poustawiam wszystko na nowo i poinformuję o wynikach.

Pozdrawiam serdecznie Michalina 🙂

 

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam wyjęty ,ale może Pani zostawić po prostu jak się dojrzeje to się pompa cwu wyłączy.

Napewno kilka godzin trzeba dać temu czas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiłam jeszcze temp załaczenia pomp na 43 st bo na kotle dopiero 50 st 

IMG-20220124-WA0043.thumb.jpeg.75c24e5a02335b1b3a9be436a16f5450.jpeg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda środek kotła jest bardzo brudny? Można trochę przeczyścić bo jak bardzo zabrudzone to temp ucieka do komina a kocioł ma problem się nagrzać i temp kotła na 65⁰C minimum musi Pani ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MiOD napisał:

zostawiłam jeszcze temp załaczenia pomp na 43 st bo na kotle dopiero 50 st 

 Możesz ustawić temp. włączenia = 50st.C. Ale potrzebujesz większej mocy palnika tak jak jedna osoba pisała , po to aby nie wyłączał pomp przy spadku temp na kotle.  Zamiast 1/6 to 1/4 czyli 5/20 i więcej powietrza.

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mariusz1415 napisał:

A jak wygląda środek kotła jest bardzo brudny? Można trochę przeczyścić bo jak bardzo zabrudzone to temp ucieka do komina a kocioł ma problem się nagrzać i temp kotła na 65⁰C minimum musi Pani ustawić

Teść czyścił w sobotę. Ustawiłam 65 minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, digi napisał:

 Możesz ustawić temp. włączenia = 50st.C. Ale potrzebujesz większej mocy palnika tak jak jedna osoba pisała , po to aby nie wyłączał pomp przy spadku temp na kotle.  Zamiast 1/6 to 1/4 czyli 5/20 i więcej powietrza.

To ustawię :temperatura załączenia pomp 50 st- i to rozumiem ale ...." Ale potrzebujesz większej mocy palnika tak jak jedna osoba pisała , po to aby nie wyłączał pomp przy spadku temp na kotle.  Zamiast 1/6 to 1/4 czyli 5/20 i więcej powietrza" tego nie rozumiem 😉 łopatologicznie co mam zrobić punkt po punkcie 😉  wejśc w menu i ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jeżeli dawka nie uzupełnia strat to temp. na kotle spada. Jeżeli spadnie poniżej 50st.C+/- prawdopodobnie 1-2st.C to wyłączy pompy.

6 minut temu, MiOD napisał:

łopatologicznie co mam zrobić punkt po punkcie

Podajnik czas zostawiasz 5 sek. Podajnik przerwa z 29sek na 20sek. Nadmuch większy czyli wentylator obroty zwiększyć- dobrać do całkowitego spalania. Praca kotła się zmienia po takiej korekcie. Kocioł krócej pracuje, ale z większą dawką w tym samym czasie i dłużej stoi w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie/podpowiedź 🙂  

Już widac pierwsze efekty 💪

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cieplutko 🙂 kaloryfery gorące w połowie zakresu ustawień 🙂 

BARDZO wszystkim  dziękuję 🙂

I przepraszam moderatora za niewłaściwie cytatowane fragmenty 🙂  Proszę mnie nie usuwać😱  z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zbytnego cytowania(poki nie pytasz na cos z poprzednich stron) užyj poprzed imie @ @MiOD do konkretnego oslowienia užytkownika,pokaže sa ci menu užytkownikow,jak bedziesz pisac literki,wybierasz.Forum ogarniasz jak i kociol.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz1415 nie wiem ile 🙃 gorące są. Zrobiłam ustawienia z Pana filmu 👍może też spalanie będzie mniejsze. Będę informować 🙂

@bercus udało mi się też osłowić 🙂 

20220124_215233.jpg

20220124_215241.jpg

20220124_215248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naciśnięciu przycisku OK można ustawić jaka temperatura ma iść na grzejniki  ,bo teraz jest ustawione na 65 stopni to się ugotujecie w domu hehe myślę że 45⁰C wystarczy

Edytowane przez mariusz1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogle mi z menu kams odwial i "dopracowal" translatora.Teraz mam to ciezsze,nie wspomaga mi kiedy trzeba,bede troche wiecej funny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tip.Translujem tylko niektore slowa i ich kombinacje,kiedy to nie možem wyciagnuc z glowy,juž za te lata troche polepszylem.Rozumiem juž na 100%,dobro napisac jest ciezsze.Zewnatrz/wewnatrz i podobne,to nie :-) piszem stale bzdury.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.