Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tekla Draco D 25 - problem z ogrzaniem domu


cinexd

Rekomendowane odpowiedzi

@mariusz1415 fakt są gorące. Zmienię temperaturę jak wrócę do domu. Teście szczęśliwi bo mają ciepło. Mieszkają na górze i sporo ciepła im ucieka dachem. Co do PID-a to czy można by prosić o lekcję online 😉 ale już jak mąż wróci 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MiOD nie ma sprawy pomogę, u mnie to samo teście mieszkają na górze i też właśnie dużo ciepła im dachem ucieka bo mamy tylko watę położoną na belkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałam tylko poinformować że na nowych  ustawieniach wszystko pięknie chodzi. Policzyłam spalanie tak +/-  . Zchodzi półtorej worka 25 kg czyli 37,5 kg  na dobę. Nie ruszam nic dopóki mąż nie wróci 😉 

Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.01.2022 o 01:05, mariusz1415 napisał:

Mnie się w końcu udało rozpracować PID i już chyba z miesiąc pale w PID i narazie jest ok

Jakie masz ustawienia ? Jak ze spalaniem w porównaniu do pracy bez pid ? I czy nie ma problemu z wysoką temp. podajnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy z różnymi nastawami i zawsze to samo jak w miarę przepala to temp. Podajnika na granicy zapłonu a jak przejdzie w stan podtrzymania na dłużej to podajnik zapalony. I najgorzej tego strażaka zregenerować woskiem. Drugi minus to ok 1,5kg węgla więcej pali na PID na dobę. Zostawiam bez PID bo ładnie przepala, podajnik 35 do 40 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Barbuletis napisał:

podajnik zapalony

Te nacięcia zaznaczone na czerwono po lewej stronie mogą być problemem. Załóż choć jedną opaskę metalową lub zmień kolano na to ze sklepu klimosz (inne rozwiązanie jak chodzi o otwory przeciwdymne - zdjęcie po prawej). Problemem może być dziura w kolanie. Problemem może być niedokładna obróbka odlewu. Nałóż silikon niewielką ilość jak na zdjęciu na zielono.

 

15 godzin temu, Barbuletis napisał:

I najgorzej tego strażaka zregenerować woskiem.

https://sklep.teklakotly.pl/akcesoria-do-kotłów/27-KORPAR-1.html

https://sklep.klimosz.pl/korek-parafinowy-1472-p1337

 

klimosz tekla.png

kolano klimosz tekla2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa otwory zakleiłem uszczelniaczem do kominków a jeden zostawiłem.

Korek strażaka to podgrzewam palnikiem do lutowania i wycieram mokry wosk szmatą ,potem podpalam tą świeczkę ten taki podgrzewacz i jak się rozpuści to nalewam na katke troche na to kładę korek jak zastygną te dziurki to zalewam resztą do połowy i zostawiam aż zastygnie i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 25.02.2022 o 06:30, digi napisał(a):
W dniu 24.02.2022 o 14:55, Barbuletis napisał(a):

podajnik zapalony

Te nacięcia zaznaczone na czerwono po lewej stronie mogą być problemem. Załóż choć jedną opaskę metalową lub zmień kolano na to ze sklepu klimosz (inne rozwiązanie jak chodzi o otwory przeciwdymne - zdjęcie po prawej). Problemem może być dziura w kolanie. Problemem może być niedokładna obróbka odlewu. Nałóż silikon niewielką ilość jak na zdjęciu na zielono.

Zatkałem te otwory po wygaszeniu kotła silikonem 1200 stopni. Wczoraj odpaliłem i pomogło rura teraz ma 23 stopnie a wcześniej nie można jej było dotknąć. 

Mam jeszcze pytanie o wentylator, u mnie jest założony tak, że nie da się całkowicie otworzyć przesłony, jak to u Was wygląda i jak macie ustawiona przesłonę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Barbuletis napisał(a):

jak macie ustawiona przesłonę

Zależy od węgla, ja mam ster. Control M. Czasem mam otwartą klapkę i dmuchawę na 3/25. Czasem do połowy zamkniętą i 4/25. Wolę jak jest klapka otwarta na maxa, ale czasem jest taki węgiel, że dla danej mocy palnika nie pasuje 3/25. Ja zasadniczo staram się palić w trybie ciągłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, digi napisał(a):

Zależy od węgla, ja mam ster. Control M. Czasem mam otwartą klapkę i dmuchawę na 3/25. Czasem do połowy zamkniętą i 4/25. Wolę jak jest klapka otwarta na maxa, ale czasem jest taki węgiel, że dla danej mocy palnika nie pasuje 3/25. Ja zasadniczo staram się palić w trybie ciągłym.

Ja palę pieklorzem niestety u mnie max otwarcie to mniej niż połowa, zastanawiam się nad odkręceniem tej przesłony. Jak już rura nie nagrzewa się to stopniowo podnoszę obroty efekt jest taki że prędzej dobiją do 55 stopni mniej węgla pobiera i dluzej utrzymuje się w trybie podtrzymania. Teraz mam ustawione 150/250. Jak będzie miał więcej czasu to przetestuję PID chociaż ponoć trochę więcej spala ? A przy dzisiejszej cenie ekogroszku to ma zasadnicze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, digi napisał(a):

Zależy od węgla, ja mam ster. Control M. Czasem mam otwartą klapkę i dmuchawę na 3/25. Czasem do połowy zamkniętą i 4/25. Wolę jak jest klapka otwarta na maxa, ale czasem jest taki węgiel, że dla danej mocy palnika nie pasuje 3/25. Ja zasadniczo staram się palić w trybie ciągłym.

Ja palę pieklorzem niestety u mnie max otwarcie to mniej niż połowa, zastanawiam się nad odkręceniem tej przesłony. Jak już rura nie nagrzewa się to stopniowo podnoszę obroty efekt jest taki że prędzej dobiją do 55 stopni mniej węgla pobiera i dluzej utrzymuje się w trybie podtrzymania. Teraz mam ustawione 150/250. Jak będzie miał więcej czasu to przetestuję PID chociaż ponoć trochę więcej spala ? A przy dzisiejszej cenie ekogroszku to ma zasadnicze znaczenie.

Wydaje mi się że mam złą dmuchawę  gdyż oryginalna nie działała i serwisant przy uruchamianiu kotła zalozyl inna tylko ze blaszka zamykająca otwór po zatrzymaniu dmuchawy nie pasowała i ja przycinaj z jednej strony więc musiała to być dmuchawa do wersji z podajnikiem z drugiej strony kotła. 

Po zwiększeniu obrotów nie tylko spalanie spadło ale też kociol nie jest taki brudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.