Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tekla Draco D 25 - problem z ogrzaniem domu


cinexd

Rekomendowane odpowiedzi

Twoim problemem jest za wysoka temp. uruchomienia pomp. Jeżeli nie ma dostępu, to dzwoń albo pisz do Częstochowy.https://compit.pl/kontakt.html Po sezonie wyślij im moduł i niech to dziadostwo przeprogramują. Kupiłeś sprzęt chcesz skonfigurować. Jak będą robić problem, to zamień na SKZP. Trudno.

Dołóż pompę w obiegu kotłowym. Wystarczy lekko ruszyć przepływ. Stabilizuje pracę kotła bez wątpienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Barbuletis napisał:

Udało mi się wyłączyć ochronę powrotu, mam tylko zwyczajne grzejniki aluminiowe. Nie mam dodatkowych czujników.
Sterownik Tekli jest bardzo ciężki we współpracy nie da się zmieniać temp. uruchamiania pompy jest ustawiona na 50 stopni (parametry producenta są nie aktywne), poniżej wyłącza pompy i zamyka zawór. Pompy na powrocie nie mam.
Myślę nad zmianą sterownika na jakiś z TECHa tylko jaki był by najlepszy chciał bym również z modulacją mocy palnika ?
Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł jak to na Selekcie wyregulować ?

A masz zawór 4 drogowy na siłowniku czy ręcznie ustawiasz?

Bo jak siłownik to zrób na sterowanie ręczne i czekaj aż kocioł się dogrzeje ,ustaw temp minimalną kotła na 65⁰C. Jak kocioł się nagrzeje to powoli otwieraj zawór ,a najlepiej to na otwartym zaworze 4D na maxa rozpalić kocioł i wygrzać instalacje i potem właczyć siłownik i już nie będzie takiego spadku temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mariusz1415 napisał:

Bo jak siłownik to zrób na sterowanie ręczne i czekaj aż kocioł się dogrzeje ,ustaw temp minimalną kotła na 65⁰C. Jak kocioł się nagrzeje to powoli otwieraj zawór ,a najlepiej to na otwartym zaworze 4D na maxa rozpalić kocioł i wygrzać instalacje i potem właczyć siłownik

To można zrobić doraźnie aby sobie pomóc. Można też wypiąć pompę ze sterownika, włączyć do gniazdka zdjąć siłownik i ustawić ręcznie tylko nie o to chodzi. Trzeba to przeprogramować.

@mariusz1415Czy możesz wejść w serwisowe u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Barbuletis napisał:

Nie mogę wejść do ustawień kotła. 

Pytanie do użytkowników tego sterownika czy u Was da się tam wejść ? 

Można wejść: kod 0199 jest dla użytkownika.

Kod 2211 jest dla serwisanta i tam można zmienić te ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką dasz dawkę i równolegle jaki jest odbiór z instalacji. Mówię o dwustanie. PIDa nigdy na Selekt'cie nie uruchamiałem, to może pogadaj z Mariuszem. Ja mam w tej chwili 5/45 co daje dawkę ok. 1,3kg/h. Praca ciągła kotła dla (-7,-5st.C) Przy obecnych temperaturach nazewnątrz palnik się nudzi przy tej dawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2211 zadziałał, temp na kotle podniosłem do min 60 a uruchamianie pompy 42 i pracuje stabilnie, jedynie jak ruszy pompa CWU to w tym czasie spada temp na grzejnikach ale już nieznacznie.
Zmniejszyłem też moc palnika do tych 5/45 do tego 120 obr nie wiem czy to nie za mało bo końcówki płomienia trochę dymią ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wyjąć czujnik cwu pompa będzie chodziła cały czas ale kocioł będzie stabilniej pracował.

Mi teraz najlepiej pracuje na nastawach:

Podanie 5s

Przerwa 23s

Wentylator 125

Przerwa 15min

I proszę się przyjrzeć w podtrzymaniu jak wygląda kopczyk bo ja to olałem pierwszą zimę i musiałem ślimak wymieniać.

Parametry kotła 

Podtrzymanie korekta 6

Wyprzedenie wen.PDT 3s

Opóźnienie wen.PDT 3s

Ja mam tylko grzejniki i dom nie ocieplony,pompy włączają mi się przy 50⁰C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje te nastawy.
Przy włączonej pompie CWU pompa CO nie jest w stanie pociągnąć ciepłej wody na obieg grzejników wiec stała praca CWU jest niemożliwa u mnie.
Też mam same grzejniki i dom pustak ceramiczny 50cm bez ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz za dużą przerwę i moc jest niska ja na takich nastawach latem grzeje tylko cwu. Masz włączoną ochrone powrotu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Barbuletis napisał:

jak ruszy pompa CWU to w tym czasie spada temp na grzejnikach ale już nieznacznie.

W sumie nie powinna jakoś zbytnio. Siłownik zaworu powinien skorygować temperaturę c.o. Przy spadku temp na kotle powinien go otworzyć. Przy c.w.u potrzebne jest więcej węgla na palniku tak jak pisze Mariusz. Próbowałeś z PID skorzystać? Inna dawka w tej konkretnej sytuacji powinna załatwić sprawę. Zobacz jak są prowadzone kotły na SKZP. Tam się w miarę możliwości nie wyłącza palnika. Zmienna dawka paliwo/powietrze - sterownik w ten sposób reaguje na warunki.  Masz czujnik na zewnątrz? Masz czujnik pokojowy? Masz siłownik?

1 godzinę temu, Barbuletis napisał:

nie jest w stanie pociągnąć ciepłej wody na obieg grzejników wiec stała praca CWU jest niemożliwa u mnie.

Pompa c.w.u na niższy bieg, chyba, ze nie dogrzewa na czas c.w.u. Skorzystaj z PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID w tym sterowniku to tragedia, nie da się tego ogarnąć a serwis nie ma pojęcia do końca jak on działa i jak po ustawiać ,tylko dwustan w tym sterowniku. Latem kocioł czyszczę raz w miesiącu a zimą co 2 max 3 tygodnie więc nie jest najgorzej ,myślę że użytkownicy pida też tak muszą czyścić.

Barbuletis spróbuj te moje nastawy a jak nadal będzie się nie dogrzewał to zrób 5s/18s/135went

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona powrotu wyłączona, z PID nie umiem tego wyregulować przy zwiększonym zapotrzebowaniu na energię zamiast przejść na 2 poziom to zmniejsza przerwę podawania i zasypuje palnik węglem przy niskich obrotach nawiewu.
Jakieś propozycje ustawień PID ?

4 godziny temu, mariusz1415 napisał:

Proponuję wyjąć czujnik cwu pompa będzie chodziła cały czas ale kocioł będzie stabilniej pracował.

Mi teraz najlepiej pracuje na nastawach:

Podanie 5s

Przerwa 23s

Wentylator 125

Przerwa 15min

I proszę się przyjrzeć w podtrzymaniu jak wygląda kopczyk bo ja to olałem pierwszą zimę i musiałem ślimak wymieniać.

Parametry kotła 

Podtrzymanie korekta 6

Wyprzedenie wen.PDT 3s

Opóźnienie wen.PDT 3s

Przy tych ustawieniach po 3h mam już  nie przepalony węgiel w popielniku zwiększyłem przerwę podawania na 30s i zobaczę jak będzie rano.

Temperatura grzejników stała, a w domu podniosła się z 18 na 20 zużycie węgla ok 0,75kg/h
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określa się wartości minimalna i max: obroty, czas podawania i czas przerwy podajnika.
W sekcji test nic się nie ustawia tylko uruchamia poszczególny poziom mocy do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nagrać film. Nie bardzo wiem co to jest max i min.

W tym Poziom mocyPID(TEST), powinno się dać nadać wartości podawania i przerwy i do każdej nadmuch.  Służy do przetestowania na sztywno konkretnej dawki paliwo-powietrze. Po włączeniu sterownik będzie się przełączał między dawkami. To tak na oko ślepej kury z zaćmą 🙂 Nie znam sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W parametrach spalania ustawia się parametry dla minimalnej mocy (poziom 1) i maxymalnej mocy (poziom 4).
w Poziom mocyPID(TEST) nic się nie ustawia tylo testuje poziom1, poziom2, poziom3, poziom4 - po wybraniu jednego z nich kocioł pracuje na tym poziomie mocy.

pid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.