Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pelletu potrzeba na cykl rozpalania w waszym kotle?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - unikacie rozpalania jak diabeł święconej wody, a czy potraficie rzetelnie określić ( zmierzyć)

ile paliwa w okresie zimowym potrzeba na rozpalania kotła  przez 1 msc? 

Podam swoje dane - 10-12 rozpaleń na dobę , im zimniej tym mniej rozpaleń, palnik Viking Bio 20kW, sterownik własny ( wbudowany w palnik)

W każdym cyklu rozpalenia mam podawane 30-40g paliwa w 1 dawce, po pojawieniu się płomienia  (jest czujka) dosypywana jest druga podobna dawka i kocioł wchodzi na pełną moc grzania.

Ten cykl co opisałem pochłania ok 40g x 12x 2 = 960g/ 24h, na miesiąc ok 30kg, na sezon grzewczy - 5 msc - niecałe 150kg, czyli 10 standardowych worków.

Ale przeczytałem że jednemu z kolegów samo rozpalanie pochłania prawie tonę rocznie!!!, to prawdę mówiąc zwątpiłem w słowo czytane i sam zmierzyłem- wynik wyżej.

Jak to wychodzi w waszych kotłach - tylko proszę o rzetelne dane - palnik, moc, model sterownika i liczba kg, konkretna, a nie fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj 6 odpaleń czasem jest 8 w okresach przejściowych 3 dawka do odpalenia w palniku 20 kw 120 gr to jest dawka jednorazowa po odpaleniu nic nie dosypuje przez 50 s, następnie podejmuje pracę z mocą minimalną przez dwie minuty ( stabilizacja ) i rozpędza się do mocy maksymalnej .

Czy unikam rozpaleń ? kiedyś tak zapalarka , dawka paliwa , prąd , dzisiaj nie , ale na pewno bym nie chciał aby kocioł odpalał sie co 30 minut .

Tu chodzi o coś innego niż sama dawka do odpalenia , zanim palnik się rozpędzi i zacznie grzać efektywnie wymiennik to jeszcze trochu gramów strawi ,ile ? nie wiem nie mierzyłem 

Sambor ty peltem nie grzejesz na bufor ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica ile tego idzie na rozpalanie?

Skoro się spala wytwarza się energia, która idzie w grzanie pieca i dalej instalacją do domu. Fakt że piec wtedy zimny to sprawność niższa pewnie z 10 do 15proc ale to nie są kosmiczne straty

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam takich bajerów, ale w 2:10 otwieram drzwiczki i coś tam jest na dnie. Nic więcej nie pokażę bo kocioł nie odpali, musi zrobić 50Pa przy zapłonie, jak nie, wywali błąd.

https://drive.google.com/file/d/1z8GTadAwomRJvU8aVkUj0-DAnIRqo2qB/view?usp=drivesdk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich bajerach piszesz - u mnie zdejmuję rurę między podajnikiem a palnikiem i dawka strtowa wpada do pudełka , a jednocześnie podobna dawka z innego pudełka trafia do podajnika.

Ten wynik co podawałem jest średnią z 3 rozpaleń- waga z 3 rozpaleń podzielona przez 3 i to cały bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajery typu ustalane w sterowniku dawki startowe jak jest np. w Plumie. Rury też nie mam więc nie zdejmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.