Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt duży kopiec na retorcie


Andrew81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post. Potrzebuję małej pomocy w ustawieniach.

Mam problem ze zbyt dużym kopcem na retorcie przez co mam problem ze spiekami żużlowymi i koksowymi

Podam może najpierw moje ustawienia

Kocioł 25kW z podajnikiem ślimakowym

Sterownik Inter Electronics

1. Temp. CO - 55 C
2. Temp. CWU - 50 C
3. Moc dmuchawy 40%
4. Czas podawania opału - 30s
5. Przerwa podawania opału - 35s
6. Przerwa podtrzymanie - 90m
7. Czas podawania podtrzymanie - 22s
8. Czas przedmuchu Podtrz. - 5s
9. Moc dmuchawy podtrzymanie 50%
10. Histereza kotła 2 C

Temperatura na wyjściu 40-41 C
Spalanie w granicy 25kg/dobę
Zawór 3D - 3 bieg
Pompa CO na pierwszym biegu

Przesłona na wentylatorze w 80% zasłoniety

Stary dom piętrowy nieocieplony w układzie L , stare grube rury itp.

Powierzchnia okolo 150m2

Wiem że przy takim układzie nie ma co oczekiwać cudów przy spalaniu, ale strasznie nie podoba mi się spalanie - jest dużo sadzy i tych spieków

Czyszczenie popielnika codziennie 

Z racji, że praktycznie nie ma mnie w domu i nie mam czasu na próby w ciemno i tym bardziej, że się na tym kompletnie nie znam - prosiłbym o wskazówkę co pozmieniać w tych ustawieniach, od czego zacząć. 

Coś czytałem w internecie, ale mam taki galimatias w głowie,że już sam nie wiem co z tym robić.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota jak go zasypujesz opałem...

Zmniejsz podawanie z 30 na 6 sekund i dobierz nadmuch tak aby nie było niedopałów

Edytowane przez Jozefg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przestawiłem tak jak zaproponowano 

6 do 35 podawanie - przestój 

Zdecydowanie się poprawiło, bo i spalanie spada, nie kopci się już na ciemno z komina, nie ma za dużo popiołu i niedopalonego węgla zero. 

Wzrósł natomiast czas grzania do temp zadanej, ale chyba to nic dziwnego.

Stożek na retorcie około 2 cm 

Jednak jest nadal taki spiek wokoło płomienia /zdjęcie /

Czym teraz podregulować?

Czy tym czasem postoju, wentylatorem ?

 

5F1AD873-A834-48D8-B51F-AD58DAA84928.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zmniejszaj nadmuch do pokojniejszego,dlugszego plomiku ale z brakiem kopczenia.Troche w dol,poczekac kilka godz,jesli jescze trzeba,jescze troche w dol,kiedy juž bedzie kopczyc,lub niedopalac wegla troche wiatru z powrotom dodaj i bedzie szmigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko którym parametrem kręcić w dół przy tym wentylatorze bo są dwie opcje i zastanawia mnie która 
3. Moc dmuchawy 40%
Czy
9. Moc dmuchawy podtrzymanie 50%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście moc dmuchawy w pracy w podtrzymaniu dmucha jak jest w w podtrzymaniu co jakiś tam czas zależy jak ustawione. 50% to też za dużo należało by coś ujac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę rob  to stopniowo najlepiej po 2% nie więcej  na to trzeba trochę czasu żeby to w miarę dobrze ustawić. Tak jak kol. wyżej pisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podtrzymaniu ustaw poziom nadmuchu pozniej tak,jak w pracy i czas nadmuchu zrob dla ustawionej pracownej przerwy + 15s do rozgrzania paleniska,podanie jak w pracy.Kiedy sa bedzie w potrzymaniu zapadač kopczyk,wydlužaj pozwoli czas podania,lub zkroc,kiedy bedzie walic wegla.Pauze 20-30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po 4 godzinach tak to teraz wyglada /zdjęcie/

tych śpieków nadal trochę jest

co zauważyłem znowu trochę wzrósł czas grzania do temp. zadanej. 

Zaobserwowałem ze jak się załącza przy 53 to zanim ruszy do góry temp to potrafi spać do 51 i dopiero roście . Wcześniej tak nie spadało 

to normalne?

no i wcześniej temperatura na piecu dobijała 62-63 a teraz max 59, a o dziwo na wyjściu jest deczko więcej 44 a było 42

no i ogólnie mówiąc częściej się załącza piec,spacer.png

 

7B0FEC80-7D16-439D-AC8D-6B263389CAE7.jpeg

Edytowane przez Andrew81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego przypne sie do tematu czym czesciej w pracy tym lepiej jako masz ustawiono histeryze miedzy pracą a podtrzymaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz jeszcze zmiejszyc na jeden stopien to przetestuj to u mnie o jeden spada i o jeden podbija i bardzo stabilnie chodzi piec a jak chodzi piec czesciej w [racy to jest w nim czysciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dom to jest w starej instalacji około 180 m2 dlatego był taki dobrany. A czy dobrze to ja na tym się nie znam. Rury są nie wymienione bardzo dużo jest grubych rur zasilających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet ja dom jest stary i instalacja  mysle ze max 20kw piece na ekogroszek mają dosc dobra sprawnosc ile kolego spala tobie na dobę ekogroszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych temperaturach obecnie i biorąc pod uwagę ze jednak było złe ustawienie - szło 25 kg na dobę na 3 na zaworze 3D.

w lato około 6 kg/dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę , kolejny minus to niedocieplone ściany.

No nic teraz przy tych poprawionych parametrach myśle ze będzie lepiej i trochę mniej spalał.

Po tym jednym dniu już widzę lekka poprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze bedzie poprawa według tego co miałes kolego na początku z ustawieniami a co koledzy tobie podpowiadali to mysle ze sie sporo poprawi jeszcze mozesz z dmuchawo poeksperymentowac troszke nizej ale bardzo małymi ruchami i obserwowac zeby tego ciepła nie dmuchac w komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.