Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt duży ciąg?


Rekomendowane odpowiedzi

wtedy zdecydowanie TAK :D

dalszy przebieg, widać skutki wietrznej pogody, od 12:20 RCK zablokowany - oznak brak, 12:50 podanie i wydłużony przedmuch do 3 min w podtrzymaniu.

https://plus.google....182514678168018

 

a tu wyżej wspomniany przeciąg :)

uchylone drzwiczki palnika od 13:39 - 13:46

dobrze widać bezwładność wkładu kominowego jak po 5-6 C trend zmienia nachylenie. Ciekawe też jest to, że nie tak obrazu wraca do przednich temperatur, bardziej nagrzany komin lepiej ciągnie i jak by się sam napędzał. :P

https://plus.google....196549980836354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

Vlad24 zrobiłeś pomiary - do jakich wniosków doszedłeś , co one oznaczają?

 

 

Z jakiego materiału zbudowany masz komin,?

ps. Przeglądając wykresy natrafiłem na zdjęcie ciepłomierza -jeżeli to twój to usuń to zdjęcie- bardziej niepoprawnie zamontowanego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam rck powyżej czopucha i nie widzę negatywnych efektów jego pracy i jak na razie ok 6mc nie widać zanieczyszczenia na wewnętrznej stronie klapki

Dzięki za informację, ułatwiłeś mi trochę życie, bo nie ukrywam, że montaż poniżej byłby bardziej kłotpotliwy, jeszcze tylko czekam na termometr spalin i zabieram się do pracy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po zamontowaniu RCK temperatura spada ale komin jest wentylowany i osuszany pomimo niższej temperatury. A regulacja po prostu powoduje prawie stałe podciśnienie w kominie gdy przy braku to podciśnienie jest bardzo różne w zależności od temperatury spalin i wygrzania komina. Używam RCK już od wielu lat i nic niedobrego się nie dzieje a wręcz przeciwnie komin jest zawsze suchy.

Witaj!!!

Piszesz:

Po zamontowaniu RCK temperatura spada ale komin jest wentylowany i osuszany pomimo niższej temperatury. Tak to opisują producenci RCK I MAJĄ RACJĘ- tylko że to dotyczy komina "mokrego".Jeżeli palnik jest wyłączony a podciśnienie otworzy RCK do przewodu kominowego wpłynie powietrze np, o wilgotności 50% i tem. 20 * i to powietrze napotka mokry kondensat to odbierze z niego część wilgoci i na wylocie będzie miało np. 80% wilgotności.Teraz wytłumacz mi w jaki sposób wpuszczając to samo powietrze do komina "SUCHEGO " którego minimalna tem. na wlocie160* a na wylocie 40 d0 50*( ta temperatura na wylocie oznacza że w żadnym innym punkcie komina tem. ta nie może być mniejsza i nie może to być wypadkowa kilku strug powietrza) ty osuszasz ten komin? Piszesz . Używam RCK już od wielu lat i nic niedobrego się nie dzieje a wręcz przeciwnie komin jest zawsze suchy.Jeżeli masz komin wewnętrzny około 6, 7 m .wysoki,

ocieplony to róznica tem, na wlocie i wylocie jest nieduża i nigdy tego komina nie zamoczysz. Ty dopuszczając chłodne i wilgotne powietrze do komina "suchego" ten komin podziurawisz. Mam nadzieję ze sprawdzasz szczelność komina lub przynajmniej masz zamontowane czujniki czadu w pomieszczeniach.O dziurze w kominie ( pracującym w podciśnieniu) dowiadujemy się ,gdy jest już za póżno.

pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zatykanie wylotu u nasady komina, to tak jakby zamykać rurę wydechowa w aucie i czekać na wyniki. Najlepsze są rozwiązania najprostsze, czyli zadbać o mniejszy dopływ powietrza pierwotnego poprzez miarkownik lub dmuchawe lub ewentualnie montować przerywacz ciagu na doplywie powietrza do kotłowni. Rozwiązaniem jest rownież otwarcie drzwiczek wyczystki pod kominek całkowicie lub pomniejszone otwartego otwory na zasadzie prób i błędów. Przy okazji komin będzie dodatkowo podsuszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Panowie czy ktoś miał problem z pokrętłem regulacji? U mnie po roku nie chce się kręcić, trzeba dużej siły, żeby przekręcił się z 35 na 30, dalej już nie ma mowy. Miał ktoś podobny problem?

 

Co sposobów montażu, w instrukcji DARCO jest informacja, że można zamontować nad czopuchem, tak zrobiłem, bo tak było najwygodniej, jednak warto zastosować się do wyżej widocznej wskazówki i zachować pewną odległość od czopucha, bo inaczej możemy się szybko pożegnać z ładnym wyglądem. Co do zabezpieczenia RCK przed sadzą w przypadku gdy klapka uchyla się do środka polecam dorobienie blaszki, tak zrobiłem u siebie i jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.