Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MPM szczelina wylotu spalin - Wymiar


nierozkminiaj

Rekomendowane odpowiedzi

nie brałem pod uwagę PW. właśnie ten płomień z PW też nie dawał mi spokoju, zastanawiałem się czy tak ma być. ale skoro piszesz że wygląda to na nadmiar PW to chyba wiem już gdzie problem. 

palnik opiera się o blachę i nie stoi na szamocie który jest pod nim i PW ma pod nim za dużo swobody. spróbuję to uszczelnić, podwyższyć trochę szamot na którym stoi palnik i uszczelnić trochę te dziury.

Otwór ma wymiar 9cm szer. 8 wysokości. 

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nierozkminiaj napisał:

...zastanawiałem się czy tak ma być. ale skoro piszesz że wygląda to na nadmiar PW to chyba wiem już gdzie problem. ...

Mam wątpliwości czy to przez nadmiar PW wydaje mi się, że to przez skośną podłogę i PW podawane od dołu, to powoduje, że na małych mocach płomień jest podbijany do góry, ja musiałem zbudować 3 albo 4 palniki, żeby to w końcu opanować. Wróć do pomysłu z daszkiem nad palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powietrze jest podawane troszeczkę za późno,najlepiej w przewężeniu szczeliny palnika,lub za ścianką tego przewężenia.Teraz daszek może pomógłby zdusić wszystko w powstałej komorze i lepiej napowietrzyć w rozgrzanym środowisku.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie rozumiem dlaczego płomień na podtrzymaniu jest nieodpowiedni. nawet jeśli jest podbijany do góry. Skoro spala dym to wydawało mi się że tak ma być. Po otwarciu klapki miarownika ogień jest fioletowy, dymu przy palniku nie widać, na podtrzymaniu też nie a o to ni chodziło w tych przeróbkach.

czy macie jakiś przykładowy filmik jak to powinno wyglądać na podtrzymaniu? 

bawiłem się jeszcze w zmniejszanie PW to po zmniejszeniu nie dopalało wszystkiego i pojawiał się dym przy palniku. także otwarte na maxa daje najlepsze efekty. jedynie co można to pokombinować z podawaniem nie od spodu a gdzieś za ścianką,  ale nie bardzo wiem jaki efekt mam osiągnąć. 

podajcie jakieś zdjęcia czy filmiki jak macie. 

Edytowane przez nierozkminiaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, nierozkminiaj napisał:

trochę nie rozumiem dlaczego płomień na podtrzymaniu jest nieodpowiedni. nawet jeśli jest podbijany do góry. Skoro spala dym to wydawało mi się że tak ma być. Po otwarciu klapki miarownika ogień jest fioletowy, dymu przy palniku nie widać, na podtrzymaniu też nie a o to ni chodziło w tych przeróbkach.

 

Jeżeli jest tak jak piszesz, to nie przejmowałbym się tym płomieniem na podtrzymaniu. No chyba że wymiennik kiepsko wygląda, np. jest obklejony szklistym nalotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.