Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

@PITER38 ekonomiczny to jest temperatura nocna. Komfortowy to jest temperatura dzienna. Harmonogram to według ustalonych godzin przełącza między jedną a drugą. Dalej jest to zbyt ciężkie do zrozumienia?

 

W ustawieniach pieca się nic nie zmienia. Powtarzam to już któryś raz.

Screenshot_20200102-163917_Chrome.jpg

Edytowane przez linxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bisiasty napisał:

No to wiem ale mi chodziło o to, że czy ekonomiczny czy komfort czy jeszcze inny to każdy mozna zdefiniować pod swoje potrzeby

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 

Pisałem do Pitera, nie do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PITER38 nie ma za co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 12:09, linxus napisał:

@Riker74 masz centralkę którą wpinasz do gniazda elektrycznego i podłączasz do pieca dwoma kabelkami. Sam termostat komunikuje się bezprzewodowo z centralką i możesz go zanieść w dowolne miejsce w domu. Ja mam:

https://allegro.pl/oferta/tech-st-292-v2-regulator-pokojowy-bezprzewodowy-8584732474?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Czy ten regulator pokojowy stosujesz od obu mieszaczy czy tylko do jednego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PITER38 mam tylko jeden mieszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie trochę z innej beczki. Używa ktoś z was glowic termostatycznych programowalnych? Np. Honeywell czy Danfoss? Fajnie sie to sprawdza? Obecnie posiadam na wszystkich grzejnikach zwykle glowice termostatyczne plus mam ecostera na którym obniżenie nocne mam ustawione o pół stopnia. (Z 21,5 na 21 w nocy)
Zastanawiam sie np nad sypialnią by założyć gdzie na noc odpowiiednia temp to 18-19*


Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bisiasty też się nad nimi zastanawiam. Aktualnie czekam na jakieś wolne fundusze żeby zakupić na próbę :) Szczególnie w pokoju w którym mam ostatni grzejnik w obiegu. Tam muszę ustawić na tradycyjnym 24 stopnie aby osiągnął w pokoju 20 stopni. Z układem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bisiasty napisał:

Witam , mam pytanie trochę z innej beczki. Używa ktoś z was glowic termostatycznych programowalnych? Np. Honeywell czy Danfoss? Fajnie sie to sprawdza? Obecnie posiadam na wszystkich grzejnikach zwykle glowice termostatyczne plus mam ecostera na którym obniżenie nocne mam ustawione o pół stopnia. (Z 21,5 na 21 w nocy)
Zastanawiam sie np nad sypialnią by założyć gdzie na noc odpowiiednia temp to 18-19*


Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 

Po co Ci to? 

Masz dobre głowice które trzymają stałą temperaturę przez co masz ustabilizowany układ grzewczy. Myślisz, że te 0,5st cokolwiek zmieni? 

No ale jak to mówią : kto bogatemu zabroni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś fabryczne dane do sf15, zdjęcia. Bo nie mogę znaleźć na forum 

Miałem kiedyś taką głowicę zamontowaną w sypialni ale denerwował mnie hałas tych zębate. 

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwint a utrzymywał zadaną temperaturę czy tak średnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec na 50%nie dźwiga mi temperatury na piecu zagrzewa do 62*i nie chce więcej dlatego potrzebuje ustawień fabrycznych albo pellet do kitu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 21:47, gwint napisał:

15kw

15760973029587908377528282142136.jpg

1576097319490820315305724568119.jpg

15760973304382370122595395260277.jpg


@gwint Tutaj masz seryjne dla 15kw. Wystarczyło wrócić do strony 106.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o sypialni myślałem by zakupić jedna na próbę, po wypłacie chyba zamówię z Danfoss eco a przynajmniej sie przekonam jak to działa. A jak bedzie za glosna to pójdzie np do łazienki

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PITER38 napisał:

Czy ten regulator pokojowy stosujesz od obu mieszaczy czy tylko do jednego?

Regulator nie jest podpięty do kotła tylko do pompy rozdzielacza podłogówki. To ten ze zdjęcia.

regulator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 18:30, Żółty napisał:

Przesyłam zdjęcia tak jak mam wpiete. Jeżeli chcesz żeby kocioł wylaczal się od termostatu to : blokada kotła, blokada mieszacza. Jeszcze jest blokada pompy kotła ale ja nie mam jej zablokowanej że względu na sprzęgło hydrauliczne i zasobnik cwu za nim.

IMG_20191207_182610.jpg

IMG_20191008_184447_HDR.jpg

Znalazlem ciekawy watek wasz z przeszlosci i zastanawia mnie to iz ja mam inaczej wpiete te mieszacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PITER38 napisał:

Znalazlem ciekawy watek wasz z przeszlosci i zastanawia mnie to iz ja mam inaczej wpiete te mieszacze.

Nie mieszacze tylko czujniki temperatury od mieszaczy.

8 minut temu, PITER38 napisał:

U mnie jest jakos inaczej ?

Niby jak inaczej jak dokładnie tak samo jak przewiduje sterownik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.