Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedzi dalej niestety niejednoznaczne. Używasz słowa "dobija" (pokazuje na jakimś termometrze?) a nie "wyłącza od..". Póki tego nie zdiagnozujemy nie pójdziemy dalej.

Zbiegły się odpowiedzi. :)

Obniż temp mieszcza na 36 stopni (pewnie za nisko ale przynajmniej będze jakaś reakcja).

 

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy każdy ma inny dom ale u mnie teraz jest -3 na zewnatrz i na kaloryfery idzie  wode 37st. Oczywiscie sterowanie mieszacza pogodowe mam załączony i krzywa 0.6 ale krzywa to karzdy dopasowac sobie musi do swoich  domkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robson24 napisał:

Dobija czyli osiągnie zadaną tm pokojową 22 potem dzy do tm zadanej kotla 75,gdy ja osiagnie wchodzi w nadzor

Tm na komputerze pokojowym

Czyli wyłącza kocioł od tmax kotła a nie od termostatu (zadanej temp pokoju)?

Jeśli w ubiegłym roku jakoś to sensownie działało (i zużycie paliwa było OK) to znaczy, że montaż zaworów tak mocno przydławił obieg, że jest za mały rozbiór.

Odkręć nastawy początkowe (po zdjęciu głowic) na zaworach ma max. - zapisz jakie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyłącza tmax a nie termostat.

Ale z tego wynika, że po prostu wyłączanie od termostatu (blokada pompy mieszacza) jest wyłączone.

Czyli jednak idziemy w kierunku obniżenia temperatury mieszacza.

Daj 36 stopni. I wyłącz obniżenie od termostatu (bo na tym etapie mocno może mieszać). Włącz tylko blokadę pompy mieszacza.

 

Edytowane przez pawellll
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz obniżenie mieszacza od termostatu (daj 0). I nie włączaj pogodówki. No i faktycznie H2 daj 15.

No i jeszcze podstawa- gdzie jest termostat? Jeśli w pomieszczeniu z głowicą termostatyczną to daj ją na max a najlepiej zdejmij.

Edytowane przez pawellll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
ja również dołączyłem do posiadaczy Lazar Smartfire 15KW
mieszkanie dwupoziomowe 150m, jeden poziom tylko grzejniki, drugi to podłogówka + grzejniki, do tego CWU (40st)

kocioł grzeje do zadanej temp bez problemu, nie ważne czy to 70 czy 75 czy 85,

ale na mieszaczu z kaloryferami , nieważne ile ustawię ,maksymalne co mogę uzyskać to 46-47stopni. daje to komfortową temperaturę w domu ale jak przyjdą niższe temp to będzie słabo.

próbowałem regulować zaworem kryzującym ale niewielkie ruchy (+/- 1/4 obrotu powodują duże spadki na kotle i mieszaczach), tryby pompki za mieszaczem również nie zmieniają niczego. w/g zegarów temperatura 43 na zasilaniu/40 na powrocie.

czujnik pogodowy wyłączony, nie mam termostatu pokojowego, zmieniałem ustawienia mieszacza w menu serwisowym ale nie wiele to pomogło.

macie jakieś pomysły co jeszcze mogę zmienić? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robson24 napisał:

No mam wyłaczenie pompy od termostatu mam na Tak

W ustawieniach mieszacza

Dobra znizam mieszacz i kontrolujam dalej

Masz - właczyłeś teraz czy wcześniej już miałeś? Bo z Twoich opisów wynikało, że blokady nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.