Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwustan - korekta ustawień


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to juz wiem ☺

A Karlik?

Nie chodziło o polecanie retopala tylko o zmianę paliwa na próbę. Ale swoją drogą to łatwo się go spalło tylko ta siarka i mało mocy jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klape nie užywaj.To wiatrak ma jakas autoryta.Jesli,tak zmniejszac nadmuch.Može przy dlugszej pracy sa palenisko zbyt rozpala i stopi sa popiol ,wklejony w nim wegiel wychodzi,bo jest wypchany ponad palenisko i tam nie tlenu do spalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie też tak podejrzewam, bo jak tylko węgiel jest ponad retortą to zaraz robi się czarny, niespalony.

W trybie podtrzymania tak samo cały wierzch węgla czarnieje i się nie spala.

Może jeszcze w podtrzymaniu zrobić przedmuchy co parę minut, bo teraz mam chyba co 15min przedmuch ale praktycznie po tych 15min. jak przedmucha to od razu przechodzi na tryb pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powtórzę siebie: ...za dużo wiatru....czytaj:.... za mocno dmuchasz w palnik..... obroty dmuchawy w dół ewentualnie przesłonić wlot dmuchawy do tego częste a krótsze podawanie węgla....

Pozdrawiam. Yaro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmniejszę nadmuch to mi nie dopala grochu i po środku robi się zlep, przesłonę mam od samego początku otwartą na 2cm.

Podawanie 4s i w tej chwili przerwa 70s - im więcej wydłużam tym z prawej strony bardziej się kopiec zapada z braku opału.

Jak dam dużo mniejszą przerwę np 40-50s to jest dużo za dużo i wywala niespalony groch w popielnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 4/50 i reguluj ilość wiatru szczeliną na dmuchawie. Tylko zmieniaj po kilka milimetrów, nie za dużo na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wiadomo jaki jest efekt- niedopał to wiadomo jak z tego wyjść

1- nadmuch w górę

2- przerwę podawania wydłużyć

skoro jak piszesz wydłużając przerwę robi sie krater to zostaje mocniejszy nadmuch.

zapytam jeszcze o kwestię czyszczenia palnika i kanałów powietrznych. czy przed sezonem został palnik rozebrany i wyczy szczony z nagaru? to samo z wentylatorem i kanałem powietrznym- czy wydmuchany cały syf ze środka? bo oprócz niewłaściwych parametrów może do tego dochodzić zanieczyszczenie w kanałach powietrznych lub nagar na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik przed sezonem czyszczony - poza tym od początku października do połowy listopada paliło się rewelacyjnie - zresztą jak co roku mam ten sam problem - jak się ochłodzi to zaczynają się problemy, to już 3 rok z rzędu i ta sama sytuacja. Jak jest cieplej jesienią i wiosną jak piec potrzebuje niskiej mocy to jest super. Jak się ochładza i podnoszę temp. na 4D to zaczynają się cuda.

Nadmuch w górę - wydłużanie przerwy powoduje zapadanie się kopca po prawej stronie od strony nadmuchu i cały czas wywala niespalone zlepy z lewej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie siedzę już tak mocno w kotłach na ekogroszek i część wiedzy odparowała. z tego jednak co pamietam to niektóre węgle te mocniejsze zwłaszcza pokazują swoje oblicze dopiero na wyższych mocach. niektóre koksują a inne spiekają popiół okrutnie. może to też być wina otworów napowietrzających- nie pamiętam jaka jest ich konstrukcja w tym palniku ale może któryś ma inne rozmiary i tam dmucha mocniej lub słabiej. generalnie fajki maja dobry rozkład napowietrzenia i jak się nic nie zatka to nie powinny stwarzać problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam.

Stara dobra zasada.... jak wegiel sie skleja to zmniejsz wiatr. Kolega nie ma kopca tylko kotlinę kowalska po zewnatrz ze sklejonym groszkiem wewnatrz. Powietrze zamiast w złoze leci sobie obok studząc czesciowo rozpalony wegiel.

A wogóle to masz spikający sie wegiel .... i  ciagle problemy jak tylko zwiekszasz moc......od 3-ch lat... może czas pomyśleć o zmianie węgla....

Pozdrawiam. Tetryk YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YaroXylen, wstaw jak możesz foto jak powinien wyglądać prawidłowy kopiec, może od tego zacznę

Próbowałem oryginalnego Skarbka w zeszłym roku - jak dla mnie dramat - wogóle się nie chciało palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbek jest dosyć mocny. Nie jest bardzo łatwym węglem. Już Karlika bym bardziej polecił. Pali się dobrze, i popiół pozostawia ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana ustawienia 4s/60s przy nadmuchu 35% (przesłona 2cm)

Palenisko się w miarę unormowało, lekkie niedopałki skorygowałem wydłużeniem przerwy o 2s i czekam do rana jak się sytuacja będzie rozwijać

Mimo wszystko jeśli mogę prosić to wrzućcie foto jak powinien wyglądać właściwy kopiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brucer czyli kwadratowy. Jadę na dwustanie i się specjalnie nie przejmuje tym co się w kotle dzieje ile pracuje jak długo czeka itp.
Mam ponad 200m do grania podłogówkę + grzejniki. Temp zadana teraz 47stC. Podawanie 5s przerwa 65s dmuchawa 3 z 24biegow na dość mocno przysłonięte przysłonie. Reszty parametrów nie pamietam. Sterownik Menuet. Węgiel ekopremium 28mgj.
Czyszczę raz na tydz osad z półek a popiół wyrzucam z dwóch podajników czyli po 200kg.
0f4c1bfdfa83d568cd63deafeb511ca7.jpg&key=d7d0d8959465bc06a5fe18c301ea2732c2057378e3f3d6b4bd8bd2ac644e05b4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.