Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Coś Ty, to w ogóle odpada, jako amator nie mam zamiaru tak kombinować, chciałbym tylko wiedzieć czy dosypywanie miału może skutkować spiekami

Pozostałości miału co najwyżej odsprzedam sąsiadowi za pół ceny, żeby sie tego pozbyć

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mozliwe. "uszczelni" wloty powietrza i jest  go za malo i tyle. Jesli nie jestes pewien czy to wina mialu czy nie. Nie pozostaje nic innego jak tylko nie dosypywac go i palic czystym grochem bez  zmiany ustawien. Jak sie okaze ze wszystko gra jak wczesniej to chyba odpowiedz juz masz.

 

nie ma jesdnoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Moze ale nie musi wiec zrob jak napisalem wyzej i tyle. Mysle ze nikt nie jest wrozka i nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi ze tj wina tego mialu, ale jest to prawdopodobne. Inna sprawa, że zapewne troche to potrwa bo na dworze jest cieplo wiec opalu idzie mniej, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas całych tych moich zawirowań ze spiekami postanowiłem zrobić jeszcze jedną rzecz otóż:

- do tej pory temp. zadaną miałem 50st., przy chłodniejszych dniach podbiłem na 52st. (w miedzy czasie poszedł ten nieszczęsny miał do zasobnika i zaczął sie problem ze spiekami, ale to osobny temat, który mam nadzieję wyeliminuje się jak ślimak wypchnie go z czasem)

- postanowiłem nie manewrować temp. zadanymi, a ustawić piec na wyższą temp. tj. 55st., a zbyt wysokie temp. na układ regulować zaworem 4D, który w tym momencie jest ustawiony na 3,5 i na układzie mam 39-40st.

Czy ta zmiana jest dobra i trzymać się tych ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jest dobra, nawet lepiej jakbys piec ustawil 58-60 stopni. Swoja droga b duzo tego ciepla potrzebujesz, szczegolnie teraz ja na dworze powyzej 20 stopni. No ale coz skoro tak lubisz. 

 

Wlasnie po to masz zawor 4D zebys mogl spokniej regulowac temperature wyjscia w uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej wynika z niewiedzy i uczenia się palenia na piec z podajnikiem, wczoraj nawet próbowałem przełączyć na tryb letni żeby grzało tylko bojler, ale coś mi to nie wyszło. Odciąłem wodę na CO, pompka CO się wyłączyła, pracowała jedynie pompka na CWU, na ten układ mam zadane 55st., na piecu było 57st., na bojlerze 55st. a pompka CWU cały czas chodziła, wystraszyłem się że coś jest nie tak i  wróciłem do pomp równoległych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jak masz tryb lato to moze byc tak ze zadna pompa nie chodzi. Jest tak w przypadku gdy CWU> od zadanego CWU. Wtedy wszystko cicho spokojnie sobie stoi( poza przedmuchami w podtrzymaniu). Temperatura na kotle zapewne bedzie wyzsza od zadanej bo nie ma odbioru Ciepla.  Zastanawia Cie pewnie co bedzie jesli urosnie za duzo( czy nie rozsadzi pieca itd). Pewnie masz w sterowniku takie zabezpieczenie(ja mam mimo ze bardzo podstawowy sterownik) ze jak temp na kotle osiagnie jakas wartosc graniczna to mimo ze jest tryb lato wlaczy sie pompa CO zeby zapewnic odior ciepla( schlodzic piec). Dlatego tez wg mnie w trybie lato warto zostawic "otwarty" zawor 4D tak w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !! 

Może jeszcze mi podpowiesz na co zwracać uwagę przy nadmuchu?

Co lepiej dać:

1. wysokie obroty na minimalnej przesłonie - wydaje mi się że szybko się nagrzewa ale czy nie powoduje też spiekania ?

2. odsłonić bardziej i wolniejsze obroty - wolniej dochodzi do zadanej 

Cały czas nie potrafię opanować reguł ustawiania nadmuchu i na co zwracać uwagę, raczej z mojej strony to wszystko jest "na pałę"

Przy tych moich spiekach ostatnich to już kombinuję we wszystkie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jak masz tryb lato to moze byc tak ze zadna pompa nie chodzi. Jest tak w przypadku gdy CWU> od zadanego CWU. Wtedy wszystko cicho spokojnie sobie stoi( poza przedmuchami w podtrzymaniu). Temperatura na kotle zapewne bedzie wyzsza od zadanej bo nie ma odbioru Ciepla.  Zastanawia Cie pewnie co bedzie jesli urosnie za duzo( czy nie rozsadzi pieca itd). Pewnie masz w sterowniku takie zabezpieczenie(ja mam mimo ze bardzo podstawowy sterownik) ze jak temp na kotle osiagnie jakas wartosc graniczna to mimo ze jest tryb lato wlaczy sie pompa CO zeby zapewnic odior ciepla( schlodzic piec). Dlatego tez wg mnie w trybie lato warto zostawic "otwarty" zawor 4D tak w razie W.

Kolego staryk teraz mi podpowiedz jedną rzecz odnośnie trybu letniego i zaworu 4D

Wczoraj przełączyłem na ten tryb, pompka od CO się wyłączyła a ja zamknąłem zawór na układ

Sugerujesz żeby zostawić zawór 4D otwarty, czyli na jakiej pozycji ? Ja mam skale 1-10 i jak mam na 4 to się tak średnio miesza

Ale co mi to da skoro mam zamknięty zawór na układ ? Przecież w razie W i tak ta gorąca woda z ew. przegrzania nie pójdzie w układ bo jest zamknięty, a jak go zostawię otwarty zawór to ciepła woda mimo wyłączonej pompki i tak się pcha w układ i grzejniki są ciepłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi w momencie gdy piec bedzie mial sie zagowotac to wlaczy pompe CO, stad zostaw otwarty zawor 4D Jak sam zauwazyles to jak wylaczona pompa CO to nic w Uklad nie idzie wiec strat nie ma :) Ale jak bedzie potrzeba zeby "zluzowac" cieplo to wtedy pojdzie w uklad. Jak zawor bedzie zamkniety to wroci od razu do pieca a pompa bedzie obracac zladem wody w ukladzie bez pieca. Jak dla mnie ustaw go nawet na 6-7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie widzialem, zeby woda przepychala sama przez pompke( ale za to widzialem efekty jak nie przeszla, a sie gotowało  :) ). Woda pojdzie CI do najblizszej pompki i tam sie zatrzyma.

Edytowane przez staryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie teraz zaskoczyłeś, muszę to dzisiaj sprawdzić

Ale to będzie raczej możliwe, gdyż na wyjściu z zaworu 4D na układ mam jeszcze stare rozwiązanie, tj. rurka idzie prosto o w bok odchodzi kolejna rurka na pompkę i wraca w układ tuż przez zaworem kulowym i tym sposobem, jak wyłączę pompkę to ciepła woda idzie na wprost pomijając to odejście

Nie umiem niestety dodać fotki jak to fizycznie wygląda

Edytowane przez mafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kumam masz taki prosty bypass zrobiony. Hm wg mnie trochu w tym przypadku nie przemyslane, ale moze nigdy Ci sie to nie stanie ( wystarczy slaby groszek na lato). Mi ogolnie raz sie to przytrafilo na mocnym groszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, teraz patrząc no to, że to stare rozwiązanie jeszcze z czasów budowy domu (1985r.), szkoda że monterzy przy montażu pieca i zaworu 4D tego nie wywalili i nie zamontowali pompki bez bypassu. Jak będę spuszczał wodę latem (rodzice planują zmianę grzejników) to na bank to wywalę, żeby mieć spokój na letnie grzanie wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem że masz, dlatego nie wrzucaj tego tylko załóż sobie zawór choćby kulowy a najlepiej ciśnieniowy. Jak nie będzie prądu napalisz na ruszcie i pójdzie grawitacja. Układ masz dobrze zrobiony tylko że wcześniej był piec zasypowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem niestety dodać fotki jak to fizycznie wygląda

Witam

Aby dodać zdjęcia do postu należy:

 

Kliknąć w czarny przycisk „Więcej opcji” w prawym dolnym rogu. Pokaże się: „Wybierz plik”, kliknąć w przycisk z tym napisem i wybrać plik z komputera, a następnie zatwierdzić przyciskiem: „Załącz ten plik”.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard dzięki za pomoc!!

 

staryk mam chyba taki zawór kulowy na tej głównej rurze, po odejściu bypasa, zrobiłem dzisiaj próbę na trybie letnim, otworzyłem zawór główny na układ no i powolutku grawitacja pchała wodę do  góry, tym sposobem na trybie letnim muszę mieć zamknięty zawór ręczny na układ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie możesz wkleić foty co Ty tam masz. Ja o tym otwarciu zaworu to mówiłem tylko jako zabezpieczenie a nie ze musisz. Po prostu zdążyć się może choć nie powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.