Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cały czas przelewa się woda ze zbiornika wyrównawczego


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

zwracam się o pomoc do panów bo znowu mam problem.

Mianowicie cały czas przelewa mi się woda ze zbiornika wyrównawczego. Zaczęło  się w dwa dni temu.

Przeczytałam tutaj , że może być to związane z przepuszczaniem na zaworach do doprowadzania wody do instalacji (dopuszczania) lub z dziurawą wężownicą w bojlerze.

Instalacja ma pona 10 lat , czyli była robiona wraz z wymianą pieca. Bojler ma prawie 20 lat. Jak zakręcę zawory do bojlera przestaje lecieć z rurki na zewnątrz instalacji.

Czy to oznacza , że rzeczywiście jest to wina dziurawego bojlera? Bojler do wymiany?

Dodatkowo z bojlera też zaczęła kapać woda...

Zaznaczam , że nie znam się na takich rzeczach, a jak już wcześniej zauważyłam panowie potraficie pomóc i wytłumaczyć prosto i zrozumiale. :)

Opublikowano (edytowane)

Oczywiście że bojler do wymiany, sama to zdiagnozowałaś.

Należy uważać aby przez przypadek nie zanieczyścić instalacji wody użytkowej wodą z inst CO, więc jak najszybciej wymień bojler lub go odetnij od instalacji wody użytkowej.

Edytowane przez sambor
Opublikowano

20 lat jak na bojler stalowy to i tak niezły wynik. Jak pieniądze za bardzo nie grają roli to wstaw sobie bojler z kwasówki, albo nierdzewki. O ile to prawda to jakość aktualnie produkowanych bojlerów stalowych jest tragiczna. 

Opublikowano

Jeżeli to jakiś standardowy model (parę firm w Polsce nadal ma w produkcji modele sprzed 20 lat), to najprościej i najtaniej po prostu wkręcić identyczny. Jak widać woda nie jest zbyt korozyjna, więc zabawy w nierdzewke nie mają sensu, za to anodę warto co parę lat zmienić.

Opublikowano (edytowane)

Pytanie, czy te bojlery do dziś produkowane mają tę samą jakość i warstwę emali ochronnej? Teraz każdy kombinuje, aby spełnić minimalne jakieś wytyczne a to przekłada się na duże oszczędności w skali masowej produkcji. Tutaj trzeba zarabiać a nie robić produkt o długiej żywotności. Woda z  bojlera w domach to także woda pitna. Ludzie na wszelaki sposób ją wykorzystują np. nalewają do czajnika gorącą wodę, żeby czajnik szybciej się zagotował... Bojler z nierdzewki eliminuje wszystkie możliwe kombinacje, cwaniactwa producentów bojlerów stalowych. Bojler z nierdzewki nie potrzebuje żadnych anod. Spełnia wymagania sanitarne dla wody użytkowej aż chyba do jego "zużycia" - zużycie mam na myśli zezłomowanie go po 20-30 latach nawet jak będzie dobry. Chyba tak się robi z racji sanitarności takiego zbiornika. W bojlerze z nierdzewki można "przeholować" z temperaturą, 80-90 stopni, nie ma to większego znaczenia - jakby doszło do takiej temperatury np. padł termostat w grzałce elektrycznej. W stalowym pewnie by popękała emalia. Z nierdzewką mamy spokój na 20-30 lat - co nie znaczy, że tyle lat wytrzyma. Wżery korozyjne, pęknięcia na spawach - różnie może być, ale to pewnie rzadkie przypadki i trzeba mieć po prostu pecha do danego egzemplarza. 

Edytowane przez emigrant
Opublikowano (edytowane)

O jakości emalii więcej od teorii spiskowych powie zużycie anody - jeśli po 2 latach zostaje co najmniej połowa, to jest OK.  Cały system działa tak, że emalia owszem ma pęknięcia, ale w rozsądnej ilości, by nie zeżreć za dużo anod. Jest na to nawet jakaś norma DIN.  A bojlery z nierdzewki też mają anody i też potrafi je czasem szybko zeżreć. Dlatego jakoś nie widzę dłuższej gwarancji na nierdzewkę, niż na emalię.

Edytowane przez HarryH
Opublikowano (edytowane)

W nierdzewce anody to chyba jakieś specyficzne, nietypowe przypadki i modele bojlerów, gdzie został dodany inny metal. Nie widziałem chyba bojlerów nazwijmy to dla użytku domowego, gdzie by miały anody. Do bojlerów z kwasówki/nierdzewki są dedykowane grzałki elektryczne z kwasówki. Takich należy używać. 

ps. Nie znam osobiście żadnej osoby co sprawdza okresowo anody, już nie mówiąc o jej wymienianiu co jakiś czas i płaceniu za nie. Sam przez ponad 10 lat nie zaglądałem do anody, bo się nie chciało... Niektórzy nawet nie mają pojęcia, że coś takiego w bojlerze siedzi i trzeba to okresowo sprawdzać. 

Edytowane przez emigrant
Opublikowano
10 minut temu, HarryH napisał:

A bojlery z nierdzewki też mają anody i też potrafi je czasem szybko zeżreć.

@HarryH odkad pracuje to nie widzialem zezartego "bojlera" lub rurociagu z kwasowki (zazwyczaj spożywka chodzi na 316l). Narazona na kwas, ług, środki chemiczne i dezynfekcyjne o widzie pitnej to nawet bym nie pomyślał.

Nie ma ram żadnych anod!

Ogladalem zdjecia co prawda zezartego zbiornika od chloru ale tam sam klient zaczal kombinowac z dezynfekcja (stezeniem) i temperatura. Przesadzil na wlasne zyczenie (glupote).

Przy wodzi pitnej czyli dopuszczonej do spozycia to jest "wieczne".

 

 

Opublikowano
54 minuty temu, PioBin napisał:

Nie ma ram żadnych anod!

Pierwszy przykład z brzegu: http://www.stalenierdzewne.pl/841/boiler-nierdzewny-z-grzalka-miedziana-i-anoda-magnezowa 

Życie uczy, że im więcej wykrzykników, tym mniej wiedzy

Opublikowano

@HarryH ja te wiedzy czerpie z pracy i obserwacji życia codziennego a nie z wyszukanych artykułów w internecie.

Powtorze raz jeszcze caly przemysl spozywczy stoi na stali nierdzewnej i nie ma tam zadnych anod!

Tam (w wyszukanym przez Ciebie artykule)  jest wyraźnie napisane po co ta anoda i co uległo uszkodzeniu. Wyszukuj ze zrozumieniem tresci ..

Opublikowano

Następny przykład : https://www.termet.com.pl/zasobniki-do-c-w-u-ze-stali-nierdzewnej/5/news/9/entry/39 

Twoje życie codzienne w końcu Cię zderzy z zasobnikiem z bojlerem nierdzewnym z anodą - bądź gotowy na ten szok  i niedowierzanie :-) 

 

 

Opublikowano

 

Dla marketingu to niektore firmy wszystko zrobia :)

Kup i ciesz sie 6 letnia gwarancja na "najwyzszej jakosci stal nierdzewna" :) z obudowa ze stali ocynkowanej pokryta farba proszkowa. Dobre, dobre... Brakuje tylko tej grzalki miedzianej w srodku. Anoda jest :)

 

 

 

 

Opublikowano

@HarryH  i to że są z kwasiaka  nic nie pomoże i nawet anoda jak jej nie będzie się wymieniać - tyczy się też emaliowanych - jak instalacja też nie będzie z kwasoodpornych materiałów  , bo głupi śrubunek mosiężny czy zawór powlekany i z czasem zareaguje nie mówiąc o instalacjach ocynkowanych , a wiem bo w pracy nie jeden zrobił sobie bojler z kwasiaka czystego nawet , nie stali kwasoodpornej (która i tak w pewnych warunkach potrafi rdzewieć ) spawane tigiem - w osłonie gazu-  i cóż ich zamysły , że ten bojler to mnie przeżyje  legły w gruzach , a jednemu to przyszło ocynkowaną instalacje wymienić na CW , a co do anody to jak bojler kosztuje 600-650 zeta  ,a anoda 120-150  co 18 miesięcy jak podaje DR- ka + instalator za wymiane to przecież  to nie opłacalne - jak strzeli to masz na nowy z gwarancją

no a to z twojej strony to doczytałeś  a może zadzwonić i spytać ile ich serwis kosztuje czemu tego nie może wykonać instalator skoro w większości firmy żądają faktury za anodę 

ze strony;

. udziela gwarancji prawidłowego działania urządzenia na okres 6 lat od daty sprzedaży pod warunkiem kontroli i wymiany anody magnezowej (odpłatnej) w okresach dwuletnich – przeprowadzonej przez AUTORYZOWANY SERWIS FIRMOWY i potwierdzonej stosownym wpisem w „ADNOTACJE AUTORYZOWANEGO SERWISU FIRMOWEGO O DOKONANYCH NAPRAWACH”.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.