Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne Centralne Ogrzewanie .


NemoNo1

Rekomendowane odpowiedzi

Musialbym poswiecic wiecej czasu na solidne zebranie cyferek do kupy.

Instalacja z kotlem na ekogroszek, bufor kombinowany jakies 700l z czego 200 to cwu z grzalka 6kW + licznik energii. Taryfa G12w. Prad na CO/CWU tylko z II taryfy. Od okolo sredniej +5C prad, ponizej wegiel (bufor jest za maly, musialbym grzac rowniez w dziennej a tego nie chce). Cieplomierze w instalacji. Wodomierz na CWU cieplej. Budynek parterowy (metraz, docieplenie) masz w stopce, brak rekuperacji, 5osob. Instalacja w tym skladzie pracuje od wrzesnia ubieglego roku wiec wolalbym jeszcze zaczekac z wnioskami.

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czyli masz mieszana instalacje też o tym myślałem tak żeby nie dopłacać zbyt wiele do tego co wyprodukuje ta fotowoltaika ,a tak naprawdę nie wiem jak to będzie wyglądało ile będzie tak naprawdę zużycia i ile produkcji. Bo jednak 10kW to już jest trochę kosztów plus kociol elektryczny plus druge źródło energii np opalanie drewnem w między czasie . Dlatego nie wiem czy sens inwestować aż tyle w to żeby być w miarę niezależnym czy też od razu założyć gaz i nie bawic się w prądem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor tylko ze jak mam do wykorzystania 7-7,5 kWp nadmiaru z instalacji fotowoltaicznej to co mam gaz robic. Zeby posta wrzucić to najlepiej napisać byle co aby było, ja prosiłem o pomoc i najlepiej od kogoś kto ma ogrzewanie elektryczne . Ale jak to w polskim necie bywa każdy coś wie tylko nie do końca . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy tylko biadolo i biadola, ze gaz cacy, ale nie da sie go odnowic :D Panelami fotowoltaicznymi mozna sobie odnowic wiec i zmneiszyc rachunek.

 

Tu na forum przewaznie tacy co nie maja pieca ani kotla CO elektrycznego sie wypowiadaja i pozniej co by bylo gdyby...

Ja teraz przerabiam wszystko na prad... Mam EKCO 8kW, rachunek max za CO 250pln dla 39m2, miesiecznie ogolnie rachunki srednio za prad 350-400 razem z CWU z Siemensa 21kW... CO na grzejnikach stalowych, teraz robia wypad, zmiana na aluminium, aby EKCO szybciej ladowal cieplo i rury w peszle termiczne plus pianka...

Nie ma lepszego niz prad , zero strachu, sama przyjemnosc i zero stresu, ze za gaz wyjdzie pierdyliard :P

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, djvolt napisał:

,,,, Tu na forum przewaznie tacy co nie maja pieca ani kotla CO elektrycznego sie wypowiadaja ,,,,

Nie wiem po co ta uwaga.


 

21 minut temu, djvolt napisał:

,,,, Ja teraz przerabiam wszystko na prad... Mam EKCO 8kW, rachunek max za CO 250pln dla 39m2,

Najlepiej przeliczyć Te Twoje zużycie energii elektrycznej na cele CO w stosunku do powierzchni mieszkania.
Otóż mi wyszło, że koszt poniesiony na cele grzewcze (okres siedmiu miesięcy) przez kolegę @Mario0804 wyniósł by około 9 870 zł.

Czyli koszt nieco większy, niż udało mi się to oszacować w poście poniżej.
źródło:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zle wyliczyles, takie wyliczenia nie maja sie za nic z rzeczywistoscia niestety :P Mnie zmusila sytuacja na szybko do zalozenia pieca elektrycznego, mimo, ze z wyliczen wychodzilo ze palcic bede 600-700, mieszkanie 39m2 ale wysokosc jego to 3,7m... Kolega dla 80m2 przy wysoksci 2,6m przy EKCO 4kW placi 600 ale ma taryce C11 czyli na firme... Przy G11 placilby 50% taniej...

 

Mozna jeszcze G13 i bufor, pakowac tam 70-80 stopni i rozprowadzac w dzien pompami niezaleznie od EKCO...

Edytowane przez djvolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_M i dlatego właśnie pytałem kogoś z doświadczeniem w tej dziedzinie najlepiej kogoś kto posiada dana instalacje, wyliczenia kalkulatory energii itd. nie są w wielu wypadkach wiarygodne czy dopasowane do danego domostwa gdyż każdy dom jest inny . Liczenie więc zużycia od ilości powierzchni czy kubatury nie sprawdza się w wielu przypadkach . Przykład znajomy ma dom 150 metrów w miarę nowy i ma w nim piec na ekogroszek spała około 5 ton w okresie grzewczym, gdzie my mając o wiele więcej powierzchni spalamy 2,5 tony węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.