Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne Centralne Ogrzewanie .


NemoNo1

Rekomendowane odpowiedzi

zapewne większy masz przepływ, a co za tym idzie?? zwiększone zużycie prądu, kospel może pracować min 3L na min i max około 9-12 L na min, lepiej mniej na 3 L bo wtedy tylko dogrzewa do zadanej temp.Masz 2 taryfy?? czyli nocna 10H a dzienna 14 H , no to rachunki większe od G11.
 

1 3L na min -- przy temp 59 st == 2 kw

2 4L na min -- przy temp 59 st == 3kw
3 5L i więcej na min -- przy temp 59 st == 4 kw

Edytowane przez pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla komfortu proponuje utrzymac o 5st wyzsza temp a za to nizsze przepływy ,ma o samo u mnie wolę aby pompa ciepła trzymała mi 44st na grzejniki na wiekszej delcie niż 40st na wiekszym przepływie ,temp w pomieszczeniu ta sama a komfort o niebo lepszy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne większy masz przepływ, a co za tym idzie?? zwiększone zużycie prądu, kospel może pracować min 3L na min i max około 9-12 L na min, lepiej mniej na 3 L bo wtedy tylko dogrzewa do zadanej temp.Masz 2 taryfy?? czyli nocna 10H a dzienna 14 H , no to rachunki większe od G11.

 

1 3L na min -- przy temp 59 st == 2 kw

2 4L na min -- przy temp 59 st == 3kw

3 5L i więcej na min -- przy temp 59 st == 4 kw

Hmm,  ja mam nowszy model Kospela (2015r)  - nie wiem, czy tam jest regulacja przepływu - coś mi się zdaje, że ten łobuz automatycznie reguluje przepływ wody..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kospelem powinieneś miec zawór w instalacji, wystarczy przykręcić, ale najpierw musisz sobie na wyświetlaczu ust. aby ci wyświetlało ile L na min leci i przykręcasz przepływ, acha spr czy pompa leci na 1 szym biegu bo to ważne.

post-63423-0-59296800-1486584830_thumb.jpg

Edytowane przez pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór wejścia, wyjścia - do grzejników i "dobijania wody" -  tutaj na filmiku, coś mamroczą o 3 litrach, ale nie kumam :(  

 

Czyli, piec musze rozkręcić i zobaczyć na którym biegu jest pompa...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrywe zdejmij i spr który bieg masz, a wg filmiku to widzisz pod kospelem zawory, reg, na zaworze wylotowym ilość litrów na min, na filmiku masz zawór bypas, ja go nie mam i na filmiku masz wszystko wyjaśnione

Edytowane przez pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę za chwilę jaki przepływ ma piec - jak odpali, a jutro za dnia zabiore się za ściągnięcie obudowy. Własnie na filmie widziałem, że gmera bypasem...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpali?? ja mam wg instrukcji ustawiony kociołek, czyli pompa nonstop ma chodzic bo mam bufor i wrazie czego to z bufora ciagnie ciepło do instalacji Gdy grzałki sie wył. więc przy grzałkach off pompa pracuje, kospel ma dużo mozliwości w ustawieniach i nie da się go zepsuć hehehe

https://www.youtube.com/watch?v=NKZjkslX79k

Edytowane przez pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam bufora. Tylko centralne ogrzewanie.  Ciepłą wodę do rączek i nóżek lub buźki :) -to  mam piecyk gazowy.  Dlatego u mnie pompa chodzi tylko w momencie gdy piec grzeje...  Czasami z automatu przegoni wodę w obiegu...  Ale normalnie nie pracuje..

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po ślunsku ci napisza, ty mnie za ciu....e robisz?? mosz chopie gaz i ty kospela kupiłs??nie stykło Cię kupic piec gazowy 2 funkcyjny?? jo kospela mom bo niy mom gazu, bezto mom 2 fukcyjny kospel na eleksztryka, baniak na woda darmowe cwu moga miec i przy sztromie i przy gazie styknie mi 100L baniak tyla wtymacie pieronie ognisty, mom pytanie czy ty mnie za ciu..a robisz czy som siebie??

post-63423-0-23826200-1486588368_thumb.jpg

Edytowane przez pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heee

Kupiłem  mieszkanie z elektryką, a fakt-faktem - to zmieniałem Kospela na nowy :)  Gaz...  Stara chałupa - problem z kominami, mała łazienka, bitwa z kominiarzami - nieee.  No i te 60zł co miesiąc do rachunku za gaz..

 

To ja sobie Kospela ustawię :)    BTW>  Zabiję montera - ze 2 razy...  Piec się odpalił - przepływ wody?  NO??    16litrów!   No to teraz rozumiem - jak ona ma się niby nagrzać??  Jego.. ma...ć :(

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal gaz, zmniejszysz rachunki, lec na sztrom, dodej se bojler z plaszczem wodnym, i mosz bufor ciepło woda w 1 dnym,(komniorzy w dupce) 16 L na min omg słono zapłacisz na 2 taryfach przy 6KW, tysz mom staro chaupa z 1930 roku i niy mom problemu z kominorzami. przykręć zawór na 3L i po problemie chopie

Edytowane przez pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal gaz, zmniejszysz rachunki, lec na sztrom, dodej se bojler z plaszczem wodnym, i mosz bufor ciepło woda w 1 dnym,(komniorzy w dupce) 16 L na min omg słono zapłacisz na 2 taryfach przy 6KW, tysz mom staro chaupa z 1930 roku i niy mom problemu z kominorzami. przykręć zawór na 3L i po problemie chopie

Właśnie dojrzałem, że mam pompę Grundfos UPM3  - jest elektroniczna regulacja, ale mimo wszystko dalej 14l przepływ  - teraz zdurniałem, tłumić to zaworem?  Bo Baypasem też g...no daje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj mi namiar na tzw kospela jaka wersja?? pompa ma działać a zaworami regulujesz co i jak.

Kospel ln2 6 kw  - jak na filmie...  No i się łobuz nie słucha..  

Pompa grundfos upm3 - tez diody migają i sobie ustawiaj..  Cholera z nowościami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla podpowiedzi ja lece na starym kotle z 98 EPCO II 8kW, a pompa leci na II.

 

Ty masz zapewne EKCO L2 wiec masz zawor na wylocie, skrecaj tak dlugo, az zobaczyc 3L/min i tyle

Jak go tłumię zaworem, w rurach niemiłosiernie szeleści :(

 

Jutro będę walczył.. THX póki co i do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie masz głowic na grzejnikach albo poprostu brak oporu ,ja na pompie jest odpowiednie cisnienie napływu to ona ma wydajnosc i przycinanie zaworem powoduje szum ,skoro jest pompa elektroniczna to ustaw najmniej ile sie da i zostaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś koło tego ;)  - Pompa, jak prawisz - chyba elektroniczna - za żadne skarby nie mogę jej ustawić na tzw. 1gieg - wali swoje naście l/min i czesc.  Ale...   Ustawiłem wg filmu bypass na 3-4l, zaworem wyjściowym zdławiłem do 6-7l i zauważyłem, że przygasają diody w pompie.. Czyżby to była taka sprytna bestia, że sama redukuje moc?  Po zdławieniu mam szum w piecu, podobny do tego, jak się dopuszcza wodę...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.