Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne Centralne Ogrzewanie .


NemoNo1

Rekomendowane odpowiedzi

Do POP

 

Prosze, jeszcze starsza faktura - bez zmian cen - jest czytelniejsza - niech Pan sobie przeliczy swoją stawkę G11..

 

1017kWh x 0,5288 zł brutto = 537,79zł...   Tyle by mnie kosztowała G11..

 

Do rachunku nie wliczając 3 ostanich pozycji (dystrybucja/przejsciowa/stała) 

 

No...  :)

post-72129-0-29569000-1486764900_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mtaurona to moja stawka 0,5288 gr brutto.
w jaki sposób g11 jest tańsze od g 12?? policz sobie sam: dodaj dzienna do nocnej zuzycie srednia niecałe 1 zł
 

Gdybys uzywał kospela w taryfie G11 masz mniej do zapłaty, bo kospel działa jak bojler tylko sobie dogrzewa wode do rządanej temp.ty wybrałes taryfe ale nie do kospela lecz do tzw pieców akumulacyjnych, to by cie wynisło na miesiac około 1500zł na nocnej taryfie, kumpel ma 2 piece i płyta indukcyjna i agd i ma rachunku rozłozone na raty po 750zł na miesiac, a ja mam rachunki ratalne po 311 zł pasi ci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do POP

 

Prosze, jeszcze starsza faktura - bez zmian cen - jest czytelniejsza - niech Pan sobie przeliczy swoją stawkę G11..

 

1017kWh x 0,5288 zł brutto = 537,79zł...   Tyle by mnie kosztowała G11..

 

Do rachunku nie wliczając 3 ostanich pozycji (dystrybucja/przejsciowa/stała) 

 

No...   :)

chopie, ty popatrz co tauron robi a nie reklama, ty płacisz za reklame ja nie popatrz na rachunek swój ile dopłacasz, dj volt to wyjaśniał w wcześnieszych postach z przed roku.( po mojemu , *** sie w koszta w utrzymaniu G12) Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mtaurona to moja stawka 0,5288 gr brutto.

w jaki sposób g11 jest tańsze od g 12?? policz sobie sam: dodaj dzienna do nocnej zuzycie srednia niecałe 1 zł

 

Gdybys uzywał kospela w taryfie G11 masz mniej do zapłaty, bo kospel działa jak bojler tylko sobie dogrzewa wode do rządanej temp.ty wybrałes taryfe ale nie do kospela lecz do tzw pieców akumulacyjnych, to by cie wynisło na miesiac około 1500zł na nocnej taryfie, kumpel ma 2 piece i płyta indukcyjna i agd i ma rachunku rozłozone na raty po 750zł na miesiac, a ja mam rachunki ratalne po 311 zł pasi ci??

 

Ale jakie 1zł?? Ja nie rozumiem co to jest. Skąd to się bierze?

 

 

Gdybyś zużył tyle kWh co ja - to byś więcej zapłacił!

 

Mi nie chodzi, czy Ty płacisz 300 czy 1300zł. Jest mi to obojętne.

 

Natomiast cały "pic" polega na tym, że będąc na moim miejscu, zapłaciłbyś więcej.

Pytanie brzmi, czy ja Twoją techniką grzania zapłaciłbym mniej?

 

Każdy inaczej pieca używa.    Te 311zł to x 12 miesięcy??

Ja mam odczyt co miesiąc - wolę panować nad wydatkami..

 

Pies to drapał - DjVolt sobie policzy, to jego posłuchamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po mojemu , wdup[iłes sie w koszta w utrzymaniu G12)

Mógłbyś wyjaśnić o jakich kosztach utrzymania piszesz?

Odnośnie postu #149 to kwota netto + 23% to to samo co netto x 1.23 - to obliczenia na poziomie podstawówki ;)

 

Osobiście mam G13 gdzie cena za kWh to: przedpołudniowa 0.50; popołudniowa 0.79 i nocna oraz weekendy 0.27 zł (brutto)

Średnia cena dobowa pn-pt w okresie letnim to 0.392 zł/kWh

Średnia cena dobowa pn-pt w okresie zimowym to 0.436 zł/kWh

W taryfie G11 cena 0.54 zł/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPa nie przekonasz..

 

Ja mu wysyłam rachunek - on mi prognozę.

Przy moim stylu grzania i dla zadanych parametrów - lepsza jest G12g lub w.

 

A jakie zużycie ma POP i jakie nastawy - nie wiadomo...

Mogę napisać od siebie, że proporcje zużycia pn-pt  to  drogi prąd 55%  45% tani.  Przy taryfie G12w  - to samo w tygodniu i 100% tani od piątku 22ga do poniedziałku 6rano. 

 

Moje zużycie x POPa stawka - pokazuje, że zapłaciłby więcej...  raczej..

W drugą stronę nie mogę policzyć, bo prognoza ma się nijak do zużycia.

 

Jeżeli POP w listopadzie zgłaszał zmianę - to naliczyli mu zapewne  średnią za pazdziernik/listopad.  Oczywiste jest, że za grudzień,styczeń i luty, ta średnia nie będzie się zgadzała, bo jest zimno.

 

W sumie, chciałem się dowiedzieć, jak kto ma piec ustawiony i ile płaci...  Czekam na DJVolta :)  ON ma chyba podobnie jak ja :)    Nie tylko swój kalkulator odpali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz i płacz chopie a to wszystko na 1 fazie 6kw

Kolego płakac to ty możesz jak ci przyjdzie rozliczenie zużycia energii -Zrób sobie odczyt i porównaj ile zużyłeś do tej pory , i jak to się ma do   szacunku 583kW  na miesiąc w twoim przypadku.

Na CWU idzie ci 30 x 8 kW(to twoje wyliczenie) = 240 kW plus około 150 kW na inne cele (to moje wyliczenie) .Wynika z tego ze na ogrzewanie idzie ci 583 - 390 = 193 kW  - ciekawa matematyka - prawda , idzmy dalej na dobę wychodzi 193/30= 6,4kW - idzmy dalej na godzinę to będzie  6,4/24=0,27kW Snujac dalej te wyliczenia dojdziemy do wniosku ze montaż tego kospela to wielkie nieporozumienie i strata kasy - do takiego zuzycia tańszym rozwiązaniem jest zakup farelki i sprawa załatwiona ,Snujac dalej te wyliczenia to wyjdzie ze do ogrzania tego mieszkania na dobę potrzeba spalić 2kg węla  , a to oznacza że na miesiąc wyjdzie 60 kg  a przecież tobie się takie ogrzewanie nie oplaciło ,bo wychodziły ci zawrotne kwoty na miesiąc - prawda?

Wytłumacz mi - jak to jest ze wszyscy twierdzą  (oprócz ciebie) ze ogrzewanie prądem w pierwszej taryfie jest najdroższe od innych .I dlaczego zalecają ogrzewanie prądem w 2giej taryfie?

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henryk1953  ty piszesz o sobie nie o mnie, cwu mam ogrzewane w raz z grzejnikami, później pracuje jako bufor ciepła, więc non stop ciepła woda, co do starego ogrzewania to na dobe w piecu spalałem około 25kg brykietu x 30 dni 750zł bo paczka 10kg--10zł, do tego prąd,sezon zimowy, w lato tyle nie wyświecę prądu, długo jasno i bez kospela. i gdybys pomyślał to ogrzewanie mam na tzw raty rozłożone, zamówiłem 7000kwh a tauron mi naliczył około 5800kwh że zużyje,a cha a tona węgla u nas 900zł w woreczkach, luzem oszukany 700zł z dowozem.
 


Wytłumacz mi - jak to jest ze wszyscy twierdzą  (oprócz ciebie) ze ogrzewanie prądem w pierwszej taryfie jest najdroższe od innych .I dlaczego zalecają ogrzewanie prądem w 2giej taryfie?

14 godz masz dzienna, 10 godz nocna, a kospel jak boiler pracuje i sobie dogrzewa instalacje,chyba ze kospela tylko w nocnej taryfie odpalisz to może być ciut taniej bo będzie na full mocy leciał, a co do farelki to zagrzej farelkom 2-3kw mieszkanie i ciepła woda, mam kospela to widzę jak pracuje.
 Dam Ci przykład sasiada co ma 2 piece akumulacyjne no i agd tak jak ja, na tej G12 płaci nie wiele, tylko 750zł miesięcznie przez rok, bo piece w 10 godz musza non stop nagrzewać cegły.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPa nie przekonasz..

 

Ja mu wysyłam rachunek - on mi prognozę.

Przy moim stylu grzania i dla zadanych parametrów - lepsza jest G12g lub w.

 

A jakie zużycie ma POP i jakie nastawy - nie wiadomo...

Mogę napisać od siebie, że proporcje zużycia pn-pt  to  drogi prąd 55%  45% tani.  Przy taryfie G12w  - to samo w tygodniu i 100% tani od piątku 22ga do poniedziałku 6rano. 

 

Moje zużycie x POPa stawka - pokazuje, że zapłaciłby więcej...  raczej..

W drugą stronę nie mogę policzyć, bo prognoza ma się nijak do zużycia.

 

Jeżeli POP w listopadzie zgłaszał zmianę - to naliczyli mu zapewne  średnią za pazdziernik/listopad.  Oczywiste jest, że za grudzień,styczeń i luty, ta średnia nie będzie się zgadzała, bo jest zimno.

 

W sumie, chciałem się dowiedzieć, jak kto ma piec ustawiony i ile płaci...  Czekam na DJVolta :)  ON ma chyba podobnie jak ja :)    Nie tylko swój kalkulator odpali :)

Piec ustawiony na 59st i pracuje sobie jak mu potrzeba(automatyka) ty jak napisałes twój kospel pracuje 5 godz na dobe przy 16 L i na 6KW reszta dnia w kurtkach?? co do twych 55% drogi prąd i 45% tani-- to se to dolicz i te 100% podziel, tylko że dolicz sobie gaz do kosztów którym sobie nóżki myjesz, u mnie mam wszystko na prąd i średnie zużycie 50-58 kwh na dobę(obecnie) w zależności od użycia innego sprzętu agd, prognoza jest lepsza bo w lato zużywasz mniej.

Edytowane przez pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłkę zrobiłem taką, że odwrotnie napisałem

Powinno być:

 

55% tani prąd

45% drogi prąd

Sprawdzałem prze 2doby..

 

Ale, wystarczy spojrzeć na 2gi rachunek który wkleiłem - tam jest wręcz 70% do 30% na korzyść taniego prądu. Wzorcowe wykorzystanie energii :)

 

Mam taki sprytny sterownik - Auraton2030.  Jak mu się wciśnie guziczek, to pokazuje cykl pracy pieca przez ostanie 24h. 

Mi pokazuje 5-6godzin doba  (przez ostatnie kilka dni) Nie ma w tej pozycji miejsca po przecinku, więc pokazując 5 może to być równie 5,8h - cholera wie.

 

Moc pieca 6kW, więc jest to zużycie 30-40kWh doba..  a nawet mniej, bo jak piec doleci do temperatury zadanej, to miesza siłą grzania 6-5-4kW..

 

Jak pisałem wyżej , moje zużycie widać na rachunkach.  Szczególnie przełom grudnia i stycznia. W grudniu co prawda może nie było strasznie zimno, ale na okres świąt miałem mocniej podkręcone ogrzewanie (dlatego tutaj proporcje zużycia są naruszone, ale dalej dobre).  Styczeń już dał popalić.. Z tego samego rachunku widać, że 1345kWh przez 34dni (odczyt był ciut większy niż za 1miesiąc) co daje ok 40kWh dzień...

 

Nie - nie siedzę w kurtce. Rachunki za gaz mam ok 45-46zł /mc  - dużo?

Mam zmywarkę (taryfa nocna), pralkę (taryfa nocna), lodówka, Tv, czajnik 2000W i ekspress do kawy - nie wiem ile ma mocy i inne elektryczne klamoty  - używam jak mam potrzebę, bez patrzenia na porę.

 

 

Z ciekawości zdławiłem przepływ do 10L - zobaczę co się stanie. Jak miałem przepływ 6-8L, to górą kaloryfery były b.ciepłe, a dołem lekko letnie.

W poniedziałek zerknę, czy grzejniki nie są stłumione dołem. Jeżeli są - to po odblokowaniu może i te 6L u mnie przejdzie..

 

No i jeszcze jedno - nie możemy porównywać swojego zużycia prądu - bo mamy różne mieszkania,  ale możemy wymienić się doświadczeniem, komu na jakich parametrach w miarę ekonomicznie pracuje piec...  Tylko tyle..

Edytowane przez makizek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc ustawiona 19,8 stopnia -  od 5tej  rano 20,4stopnia, od 6.20 - 21 stopni.

W tanim prądzie pod koniec czasu daję wyższą temperaturę - efekt jest taki, że potem w ciągu dnia piec w drogim prądzie później się odpala :)

Pomiędzy godz.7 a 14tą mam ustawione 19,8stopnia  - przy -5 na dworze  - piec do 14tej odpala 2-3 razy. Jeszcze muszę sprawdzić, jak długo grzeje - ale to trzeba w domu siedzeić :)

Potem od 14-16tej - powtarzam manewr - czyli lekkie podniesienie temperatury, na ostatnie 30minut ogień :)   No i znowu zanim opadnie te 0,5-0,7stopnia to trochę czasu mija...

...

Przeczytałem te wywody na temat przepływu 16l, może  3l /min, a jakie to ma znaczenie? Jeżeli mieszkanie potrzebuje do utrzymania temperatury powiedzmy 10 kWh/dobę to tyle zużyje bez względu na przepływ. Może zmienić się jedynie komfort tzn. inaczej będzie się odczuwać ciepło gdy grzejniki będą grzały długo i powoli przy niskim przepływie, a inaczej gdy będą grzały szybciej, ale okresowo przy dużym przepływie (jeśli moc na to pozwoli).

Chcesz oszczędzać, to akumuluj ciepło w taniej taryfie. Ściany masz chyba z cegły, więc to wykorzystaj. Piszesz, że ostatnie 30 min "ogień" - to za krótko. Za te pół godziny to zdąży się nagrzać tylko powietrze, a to niewielki zapas. Ustaw "ogień" od 14tej - przez 2 godz. nagrzeją się też trochę ściany, meble itp. a później będą oddawać ciepło - mniejsze zużycie w drogiej taryfie. To samo w nocy, wiem że źle się śpi jak jest gorąco i jeśli ci to przeszkadza to zamontuj w sypialni zawór termostatyczny z głowicą elektroniczną, tak aby podnosił temp. powiedzmy dopiero godzinę przed wstaniem.  W reszcie domu ustaw podniesienie temperatury na wyższą tak z 4 godz przed końcem tańszej taryfy. Mieszkanie zdąży się trochę nagrzać i w droższej zużyjesz mniej prądu. Może bardziej korzystne okazałoby się w ogóle nie obniżać temp. na noc (ewentualnie tylko w sypialni), a obniżać ją tylko w ciągu dnia (droższa taryfa), gdy nikogo nie ma w domu. Takie grzanie powinno przynieść wymierne efekty. Zapytaj u siebie w Tauronie, czy nie ma u was taryfy G13 - drogi prąd jest wtedy tylko od pn - pt od 16 - 21, byłoby to dużo bardziej korzystne.

Edytowane przez tomtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś 2 strona 1 tabelka ;)

Pisze z telefonu i teraz zauważyłem że masz racje. Nie masz G13

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

henryk1953  ty piszesz o sobie nie o mnie, cwu mam ogrzewane w raz z grzejnikami, puźniej pracuje jako bufor ciepła, więc non stop ciepła woda, co do starego ogrzewania to na dobe w piecu spalałem około 25kg brykietu x 30 dni 750zł bo paczka 10kg--10zł, do tego prąd,sezon zimowy, w lato tyle nie wyświecę prądu, długo jasno i bez kospela. i gdybys pomyślał to ogrzewanie mam na tzw raty rozłożone, zamówiłem 7000kwh a tauron mi naliczył około 5800kwh że zużyje,a cha a tona węgla u nas 900zł w woreczkach, luzem oszukany 700zł z dowozem.

 

14 godz masz dzienna, 10 godz nocna, a kospel jak boiler pracuje i sobie dogrzewa instalacje,chyba ze kospela tylko w nocnej taryfie odpalisz to może być ciut taniej bo będzie na full mocy leciał, a co do farelki to zagrzej farelkom 2-3kw mieszkanie i ciepła woda, mam kospela to widzę jak pracuje.

 Dam Ci przykład sasiada co ma 2 piece akumulacyjne no i agd tak jak ja, na tej G12 płaci nie wiele, tylko 750zł miesięcznie przez rok, bo piece w 10 godz musza non stop nagrzewać cegły.

 

 

Kolego - zrozum jedno ,- bez względu jakiego paliwa używasz do ogrzania twojego mieszkania to w przeliczeniu na kilowatogodziny to będzie taka sama ilość.

W tej zabawie chodzi o to ile ta kilowatogodzina cię kosztuje. Są juz takie obliczenia i takie tabele które to pokazują,I wiesz co? w tych tabelach nie uwzględnia się ogrzewania elektrycznego w taryfie  pierwszej,tylko w drugiej. I nawet w tej drugiej taryfie ogrzewanie elektryczne nie należy do najtańszych sposobów ogrzewania.Jeżeli by tak było to w Polsce byś musiał uznać tych co ogrzewają innymi rodzajami paliw za idiotów, którzy nie umieją liczyć.Zapewniam cię ,że Polacy  co jak co ale liczyć umieją doskonale.Tak ,ze poczekaj na rozliczenie i pokaż wtedy   ten rachunek .To będzie wtedy wiarygodne.I wtedy dowiesz się ile naprawdę to ogrzewanie cię kosztuje. Wtedy dowiesz się i porównasz twój system ogrzewania z systemem sąsiada.  Jeżeli sąsiad ma takiej samej wielkości mieszkanie jak twoje i ogrzewa prądem tylko w 2giej taryfie i płaci miesięcznie 750żł za prąd.,to zastanowił bym się ,czy szacunkowe zużycie zaproponowane tobie ,nie jest zaniżone.Na koniec dodam - Nie masz zielonego pojęcia o pracy piecy akumulacyjnych .Według ciebie one w tej 2giej taryfie pobierają prąd przez 10godzin. Prawda jest inna ,one mogą w tym czasie pobierać energię , ale nie muszą , pobierają jej tyle aby zgromadzić tyle energii ile potrzeba na okres poza strefowy.Takie piece mozesz sterować ręcznie ,ale najlepiej zamontować sterownik pogodowy.Wtedy kolego jezeli twój kospelek pobierze na przykład 20kW na dobę , to akumulacyjny zrobi to samo, tylko ze tą energię w całości pobierze w taryfie 2giej. Na koniec powiem ci jedno ,jak byś zamontował piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem u siebie to za ogrzewanie zapłacił byś mniej jak przy tym twoim kospelku. No ale wybór należał  do ciebie ,wybrałeś jak wybrałeś , i koszta pokrywać będziesz ty. Jeżeli te koszta zaakceptujesz to "wpożo" , jezeli nie, to masz problem.

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie..

 

Rozmawiałem z gościem, co sprzedaje używane piece z dynamicznym rozładowaniem - (z gwarancją).

Po naświetleniu rozkładu pomieszczeń, metrażu etc.  doszliśmy do wniosku, że potrzebuję piece:

 

1x 4kW - pokój ok 24m

1x 3kW - pokój ok 14m  - tutaj nadmienił, że może warto dać też  4kW, bo są praktycznie w tej samej cenie, a moc grzania można "skręcić"

1x2kW - kuchnia ok 10m

 

Koszt zestawu jak wyżej - 2100zł - z dojazdem, wniesieniem i podpięciem pieca - muszę tylko przygotować pod nie instalację (ok400-500zł)

 

Suma 10kW - pytanie, czy jak Kospel pobiera 38-42kWh przez całą dobę, przy pogodzie -5dzień oraz -7noc - to czy jest sens ładować się w akumulacyjne?

Wychodzi na to, że zużycie w drogim prądzie to ok 18kWh do 22kWh w drogim.  0,6699 zł brutto Dzienna  / 0,2960 brutto  Nocna

 

Chyba teoretycznie można założyć, że piece po "rozbujaniu się" będą pobierać 60% a nie 100%??

Jeżeli tak, to 0,2960zł x 60kWh = 17,76zł  -  przy  70%  = 0,2960zł x 70kWh= 20,72zł..

Kospel obecnie 18kWh x 0,6699 = 12,06zł /  22kWh x0,2960zł=6,51zł  Razem 18zł57grosików -- ale w tym jeszcze prąd komputer, czajnik, ekspres..

 

I czy jest sens inwestować w piece??  Gdyby to śmigało identycznie jak Kospel - 40kWh doba ??  Ale chyba małe szanse...  Tego się chciałem dowiedzieć :)

Edytowane przez makizek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych akumulacyjnych to bym sie jeszcze powaznie zastanowil... Jak zrobie kalkulator to sie wszystko okaze, ale jest problem z obliczeniem, zaloze, ze prad na kospela bedzie tylko dawany w "tanich" godzinach wtenczas wyjdzie prawdziwa roznica i zakladamy, ze tylko liczymy ogrzewanie czyli kazdy ma licznik nad piecem i wie ile piec zuzyl a nie uzytkowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy taryfie G12g  godz 22-7 pomiędzy godziną 7 a 14tą  piec chodzi około 1,5h  (jakieś 3uruchomienia).

 

Niech pomiędzy 15tą a 22gą  chodzi ok 2godz. Czyli 3,5godz w drogim.  3,5 x max 6kWh=21kWh  - a tyle nie zżera, bo wychodzi  ok 18kWh (sporadycznie pracuje niższą mocą niż 6kW jak wczesniej pisałem).

 

Jak pisał TomTomek, może jest sens pogonić piec pomiędzy godz 5-7, żeby się rzadziej uruchamiał w drogim prądzie.

 

Albo jeszcze inny plan - nocną mam 19,8stopnia, potem rano 20,80stopnia (w tanim prądzie) znowu 19,8stopnia do 14tej.

 

Zmienić ustawiania na: 19,8noc, 20,80stopnia godz 5-6, //  21,5stopnia godz 6-7, ////   od 7mej 19,8dzienna  i tutaj zmiana - po godz12tej 19,4stopnia do 14tej.  Całkiem możliwe, że przy tym ustawieniu, piec odpali tylko raz  między 7 a 14tą w drogi prądzie na 30minut (bo tyle gdzieś pracuje)...

 

Ale kręcenia :)

Edytowane przez makizek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie..

 

Rozmawiałem z gościem, co sprzedaje używane piece z dynamicznym rozładowaniem - (z gwarancją).

Po naświetleniu rozkładu pomieszczeń, metrażu etc.  doszliśmy do wniosku, że potrzebuję piece:

 

1x 4kW - pokój ok 24m

1x 3kW - pokój ok 14m  - tutaj nadmienił, że może warto dać też  4kW, bo są praktycznie w tej samej cenie, a moc grzania można "skręcić"

1x2kW - kuchnia ok 10m

 

Koszt zestawu jak wyżej - 2100zł - z dojazdem, wniesieniem i podpięciem pieca - muszę tylko przygotować pod nie instalację (ok400-500zł)

 

Suma 10kW - pytanie, czy jak Kospel pobiera 38-42kWh przez całą dobę, przy pogodzie -5dzień oraz -7noc - to czy jest sens ładować się w akumulacyjne?

Wychodzi na to, że zużycie w drogim prądzie to ok 18kWh do 22kWh w drogim.  0,6699 zł brutto Dzienna  / 0,2960 brutto  Nocna

 

Chyba teoretycznie można założyć, że piece po "rozbujaniu się" będą pobierać 60% a nie 100%??

Jeżeli tak, to 0,2960zł x 60kWh = 17,76zł  -  przy  70%  = 0,2960zł x 70kWh= 20,72zł..

Kospel obecnie 18kWh x 0,6699 = 12,06zł /  22kWh x0,2960zł=6,51zł  Razem 18zł57grosików -- ale w tym jeszcze prąd komputer, czajnik, ekspres..

 

I czy jest sens inwestować w piece??  Gdyby to śmigało identycznie jak Kospel - 40kWh doba ??  Ale chyba małe szanse...  Tego się chciałem dowiedzieć :)

rownie dobrze mozesz podbijac temp w pomieszczeniu o 1-2st w taryfie nocnej i wtedy w drogiej bedzie kospelek odpoczywał ,po drugie skoro wiesz ile teraz masz i cie na to stac to po co ci wydatek kolejny rzędu 3 tys ???? za te pieniadze jesli masz mozliwośc dostep do dachu alo jakis taras balkon pobawić sie w foto na mikro-inwerterach

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balkonu brak-  o dachu można zapomnieć - stary blok wspólnota.

Poprostu się zastanawiałem, czy montaż piecy znacznie obniży rachunki, jak nie - to nie ma sensu. Nie jest to moje ostatnie miejsce na ziemi (mam nadzieję), pewnie się za czas jakiś gdzieś wyprowadzę :)

Ale...  jak można coś pokombinować - to czemu nie?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I czy jest sens inwestować w piece??  Gdyby to śmigało identycznie jak Kospel - 40kWh doba ??  Ale chyba małe szanse...  Tego się chciałem dowiedzieć :)

Skoro Kospel zużywa 40 kWh to akumulacyjny też tyle będzie zużywał tylko 100% w nocnej taryfie. Rożnicę mogą wynikać z tego, że akumulacyjnymi nie steruje się tak łatwo. Z tego co przeczytałem, w cieplejsze dni potrafią przegrzać mieszkanie.

Edytowane przez tomtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzanie moze byc tylko przy zwykłych akumulacyjnych przy akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem sterowanie temperaturą jest precyzyjne a temp.w kazdym punkcie pomieszczenia jest w zasadzie taka sama .Przy zwykłych akumulacyjnych ,temperatura przy piecu jest wysoka a po przeciwnej stronie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam bufora. Tylko centralne ogrzewanie.  Ciepłą wodę do rączek i nóżek lub buźki :) -to  mam piecyk gazowy.  Dlatego u mnie pompa chodzi tylko w momencie gdy piec grzeje...  Czasami z automatu przegoni wodę w obiegu...  Ale normalnie nie pracuje..

Koilego - jezeli ty masz kocioł gazowy do ogrzewania wody - to pytanie - dlaczego nie zrobisz ogrzewania gazowgo w mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

Mam piecyk zwany potocznie "Junkers", zapewne jest w kominie jakaś rura..

Ale..  piec gazowy swoje kosztuje, projekty, zezwolenia - łazienka b.mała, cięzko upchać piecyk CO - ale da się..  Nie bardzo wiem, ile to do kupy kosztuje.. A nie jest to moje mieszkanie na zawsze - za 2-4lata chcę sprzedać, piece bym zabrał ze sobą, a ogrzewanie gazowe zwróci się przez te 4 lata?? Hmm

Dodatkowo przy rachunku na gaz co miesiąc 50 czy 60zł = już to kiedyś przerabiałem..

Nie bardzo mi się to widzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.