Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne Centralne Ogrzewanie .


NemoNo1

Rekomendowane odpowiedzi

no to jest jedynie poglądowe ,duon to najdroższa firma i najdroższy prąd plus same haczyki a tu wychodzi ze najtaniej wiec trzeba patrzeć nie z przymrużonym tylko zamkniętym okiem na ten szacownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, przewalilem takich stron multum i nie ma to jak wlasny kalkulator oraz cenniki wewnetrzne gdzie napisana zostala kwota za energie czynna calodobowa lub w odroznieniu na pore dnia.

 

Dodatkowo wszystkie firmy, ktore nie posiadaja wlasnych przylaczy dokladaja Opłata handlowa przez co koszt energii czynnej wzrasta o ladnych kilka gr...

 

http://www.tauron.pl/SiteCollectionDocuments/dom/ekologiczny/ts/Cennik_Produkt_Ekologiczny_2.pdf

http://www.tauron.pl/SiteCollectionDocuments/TD/Taryfa_Dystrybucyjna.pdf

 

Haczyk, zacne: "Opłata za realizację dodatkowego cyklu handlowego ("e-Odczyt") - 2 miesięczny" 5 zyla netto, w starej taryfie G11 Dom WYgodny takie oplaty nie mam i mam duzo nizsze oplaty :P

 

Skladniki dla produktu Eko na 2 lata...

 

*Zuzycie*

Stawka calodobowa [czynna]: 0,2529/kWh - tyle placimy za realne zuzycie, nie za dystrybucje pradu...

Stawka stała: 0

 

*Dystrybucja*

Stawka jakosciowa: 0,0129/kWh

Stawka zmienna calodobowa: 0,1654/kWh

3 fazy: 3,91pln

Odczyt co miesiac: 4,80pln

 

Wartości netto...

 

Podstawiam teraz dane do kalkulatora ktorego stworzylem, wklepuje stan licznika i mam bialo na czarnym ile mam zapalcic co miesiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh ktos mi usunal odpowiedz...

 

Odpowiadajac na twoje watpliwosci, wszystko obliczam w excelu na stworzonym kalkulatorze i wpisane mam tam wartosci takie jakie podaje dystrybucja :)

 

Jest dokladnie tak jak piszesz czyli ~0,53pln/kWh brutto tanio czy nie tanio?

 

Wy jak macie u innych?

Edytowane przez djvolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTUJĘ -30 do 40 zgadza się ale może wyjść mniej, narazie testuję różne ustawienia i przepływy,

Kolego jak czytam takie bzdury to nie wiem ,czy śmiać się czy płakać.Takie zapotrzebowanie to masz gdy temperatura na zewnątrz wynosi (obecnie) 6 do 8* Jezeli temperatura spadnie do 0* to zuzycie wzrośnie ci znacznie, a jak to będzie ponizej -10* to może okazać się ze ten twój kospelek 4kW może robić bokami i nie uzyskasz w pomieszczeniach temperatury około 22* 

Mam pytanie -czy wiesz jakie jest zapotrzebowanie twojego mieszkania na energię potrzebną do ogrzania.,i do cieplej wody.?

Ile kW/h potrzebujesz do ogrzania tego mieszkania do temperatury 21*przy temperaturze na zewnątrz +5*  przy 0* i przy -10*  

 Widzisz wydaje mi się że tego nie policzyłeś.Teraz przy tem,średniej na poziomie  6 do 8* wyszło ci 30 kW/h. Zapewniam cię że jak temperatura na zewnątrz spadnie to rachunki polecą do góry ,a to jak bardzo ,to aż się zdziwisz.

 Co do 2giej taryfy to wystarczy policzyć jaka jest roznica między G11 a g12  w szczycie  oraz policzyć ile byś zapłacił W g11  a ile w g12 przyjmując zużycie na poziomie 60/40%.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mieszkam w cegle a cegła w przeciwieństwie do betonu nagrzewa się, Gdy miałem stare c.o. na węgiel temperatura na kotle zawsze była 50 stopni i wystarczała, do zagrzania co i bojlera, a przez sezon zimowy spalanie to było od 3 do 4 ton węgla, w przeciwieństwie co do ciebie znam mieszkanie ponad 27 lat co do 22 stopnina kospelku raz 2 mogę osiagnąc, wiadomo że mam okna i drzwi pozamykane aby ciepło nie uciekło, masz kospela?? masz mieszkanie w cegle o 55m2 co do taryfy to se policz 14 h w droższej taryfie i 10 h w tej tańszej, a kospel chodzi jak boiler.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyliczenia nie sa miarodajne, powiem wam inaczej na bazie obliczen z sezonu 2014/2015. Zamontowany podlicznik cyfrowy takze zuzycie 100% rzeczywiste.

 

Ostatni raz dokumentowalem i na chwile obecna nie dokumentuje zuzycia :P

 

X: 150kWh

XI: 350kWh

XII: 450kWh

I: 450kWh

II: 400kWh

III: 400kWh

IV: 220kWh

 

Tak to u mnie bylo i jest, 65st na kospelu, temp ustawiona w dzien 21.6, na noc 20.6

Edytowane przez djvolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego pobawmy się w matematykę:

miesiąc X-150kWh---- na dobę 150/31=4,84kWh na godzinę----4,84/24=0,2kWh

           XII-450kWh----                450/31=14,52kWh               ----14,52/24= 0,6kWh

Kolego -zasadnicze pytanie - co ty ogrzewasz? -podaj parametry !!!!

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc jest to 2 dzień pracy kotła, ustawienia obecne to 3l na min przepływ wody ustawiony na 40 stopni wyjście, wejście ma 34 stopni około 6 st róznicy, kospel pracuje jak mu sie podoba czyli max do 2 KW ale na tej prędkości to 1 KW się zalącza, 4kw bo mam 55m2 mieszkanie, wnocy go puściłem na 50st i przez 12 godz zużyto ogółem prądu (kospel ,kompy, tv ,lodówka) 20KW o 21 pójdę sprawdzic na tych 40 st ile zżarł, narazie mam ciepło 21 st w pokojach a w kuchni 22 stopnie. potestuje z ustawieniami, acha co do bojlera to kospelek leci przez bojler aby temperatura powrotu była mocniejsza.

przydział na prąd mam 5,7KW wystarczy na kospelka i inne rzeczy obgadane z elektrykiem.

 

temp na grzejnikach 32 stopnie

 

a więc jest tak , praca kospela do 4 kw na dobę

1 od 21 do 9:00 rano --20 kw + sprzet rtv lodówka itd na 50 stopniach

2 od 9:00 do 21:00 -- 18 kw + sprzet itd na 40 stopniach

suma na 24 h to 38 kw minus 8kw to kospel zżarł 30 kw 0,53 gr brutto x 30 kw sam kospel zżarł 16,8 zł x30 dni 504 zł taniej jak gaz 24 h na dobę, no to potestuję dalej co wyjdzie to wyjdzie ale już mam zysk bo cena 10kg brykietu to 10-12 zł 25 kg na dobę, 750kg na miesiac 750 zł + prad 8kw na ogrzanie wody i reszty.

No to kolego porównaj sobie twoje wyniki z wynikami kolegi  podanymi powyżej i wyciągnij wnioski.

 Pażdziernik u kolegi  150kWh x 0,53= 79,50 zł

                    u ciebie  930kWh  x 0,53=492,90zł

w grudniu w stosunku do pazdziernika kolega zużył 3 razy więcej energii 450/150=3

grudzien      u kolegi -----------------  450KWh x 0,53=238,50zł

prognozowane u ciebie 3x930kWh 2790kWh x 0,53=1478,70zł

Ciekawe wyniki- prawda.

A teraz policzymy ile to jest kWh na dobę i godzinę u ciebie

na dobe   2790/31=90kWh 

na godzinę 90/24  -3,75kWh

To 3,75kWh na godzinę to jest średnia ,w poszczególnych dniach to może być mniej lub więcej ,a to oznacza że w nie które dni twój kospelek nie wydoli-,a jeżeli jeszcze jak piszesz do ogrzania CWU zużywasz 8kWh na dobę to jest 0,33kWh na godznę ,to już ci srednia przekracza 4kWh

Dlatego kolego jak ktoś mi pisze że na mieszkanie o powierzchni 55m2 zużywał 3 do 4ton węgla a ogrzewaniem elektrycznym i  do tego w pierwszej taryfie wyjdzie mu taniej to po prostu nie wiem co o takim czlowieku myśleć.Przecież to jest prosta matematyka .

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolego henryku musisz poprawić swe parametry, bo wczorajsza doba wyniosła na innych ustawieniach 34kwh(dalej ustawiam kospela co i jak) co do wyliczeń djvolta ile on zużywa, no jak tobie wyszło 15kwh u dj volta tzn u niego kospel 12h chodzi, wiesz dlaczego??bo to człowiek pracujacy,

niech pracuje w tzw jakimś sklepie np mediamarkt 12h na dobe w pracy , dojazd przyjazd, w zależności od odlegLości, przyjmuję ze przebywa poza domem około 14h na dobę, kospela ustawia np 1,5h przed przyjściem aby zagrzał mieszkanie no i ta jego moc 8kw mój kospel 4kw jest różnica w obciążeniach?? jak dopasuję ostatecznie kospela dla własnych potrzeb dam ci znac i tzw ustawienia, a co do grzania węglem kiedyś to od września do 1/2 maja palone było, no i ciężejsze zimy, 8kWh to jest sezon letni boiler nonstop 24h w gniazdku dla zrozumienia.
 

1 czy 34 kwh to dużo na dobę (ogrzewanie + ciepła woda+ sprzęt agd) sezon zimowy
2 w sezonie letnim to tylko0 boiler + sprzęt agd
3 Djvolt pracuje
4 henryk pracujesz jeszcze?

5 od 3 lat jestem emerytem-tak dla zrozumienia a zarys budownictwa ogólnego to za komuny skończyłem
6 jak na razie według mych obliczeń szacunkowych, to już zaoszczędziłem , bo 750kg brykietu to 750zł, prąd średnio 140zł (kąpiel sprzęt agd itd)miesięczny koszt, do tego nie wolno mi nic dzwigać powyżej 5kg

a węc Henryku potestujemy zobaczymy ile da się wycisnąć z kospelka do 4kw :P

 

a co do mej prognozy zużycia itp to sobie podliczyłem od 500 do 635zł szacunkowo oczywiście i w zależności od ustawień kospela. i zuzycia agd
 

[edit]

Dlatego kolego jak ktoś mi pisze że na mieszkanie o powierzchni 55m2 zużywał 3 do 4ton węgla a ogrzewaniem elektrycznym i  do tego w pierwszej taryfie wyjdzie mu taniej to po prostu nie wiem co o takim czlowieku myśleć.Przecież to jest prosta matematyka .[/edit]
to tesz szacunkowo Henryku bo przewiźnicy okradaja na wadze itp no i w zalezności od gatunku wegla, ostatnia tona jaka mi przywiózł to, z wygladu jakięś 600kg a wagowo no ciężki był to fakt i starczyła ta tona na 40 dni.

Edytowane przez pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie tan buntujecie :P

 

henryk1953 - ogrzewam mieszkanie srodkowe, tylko dwa okna, piec ustawiony od 8 do 15 na 20,6st, a od 15 do 23:50 na 21,6, nieraz przez kapiaela podkrecam do 22,6. Kubatura do ogrzania to 144m3, poniewaz wysokie mieszkanie, ma az 3,7m :P W soboty i niedziele kospel zalacza sie na 21,6st od godziny 9:00 i leci juz do 23:50 :)

 

pop - ja akurat pracuje w dobrej firmie w godzinach 8-16 wiec o 15 ma mi sie kociol zalaczyc i nagrzac przez >godzine zanim przyjde.

 

8Kw to leci jak sie zalacza, pozniej leci tylko na pierwszym stopniu co jakis czas, ale u mnie non stop 65st, mam grzejniki konwektorowe stalowe, mozliwe, ze jakbym mial aluminiowe to bym zszedl z moca grzania nawet do 50st, ale obawiam sie, ze przy takiej temp grzania przy -10 kociol nie dalby rady dogrzac dlatego wole miec gorace i co jakis czas anizeli stale 50st i zeby mi piec non stop chodzil na I stopniu mocy...

 

Te wyniki co wam przedstawilem to sa wyniki realne spisane z licznika w tamtym sezonie grzewczym, rozpisane mam osobno zuzycie CO i zuzycie regularne takze luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy polemizowac za tydzien jak temp na zewnatrz bedzie blisko -5st

 

Grzejniki masz zapewne aluminiowe? Temp 35st to lekko za malo, zeby cokolwiek nagrzac :P Min 50st na grzejnikach jesli chcesz spelnic standard grzewczy niskotemperaturowy, ponizej tej wartosci ogrzewanie jest malo ergonomiczne, a tym bardziej malo wydajne.

 

Za caly pazdziernik CO plus uzytkowanie wyszlo mi 350kW czyli do zaplaty mam cirka 210zyla

Edytowane przez djvolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Co Wam z tych testów wyszło??  U mnie  przy -5stopni dzien i -7stopni noc -  zużycie (Kospel 18-jak dobrze pamiętam)  pomiędzy 38-43kWh/ doba..

 

50m mieszkanie- 2 pokoje, parter, 3 ściany powietrze - 1 ściana sąsiad/klatka schodowa.

Budownictwo 60lata - ocieplenie styropian 10tka.

Trzy okna, w tym na 2 rolety zewnętrzne - jak b.zimno  - to opuszczam :)

Grzejniki stalowe- nie wiem jakiej mocy - spadek :)

 

Temp

godz 22-5  19,8stopnia,

5-7 21stopni,

7-14 19,8stopnia,

14-16 21stopni,

16-22 20,6stopnia..

 

pozdro

 

ps

Od 12.12.2016 do 16.01.2017 - zeżarło mi 1345kWh za 610zł - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem, mam wszystko na prąd czyli C.O. + C.W.U i zapłaciłem ostatnio 359PLN, średnio wychodzi w okolicach 300PLN, jak kiedyś obliczałem [osobny licznik pod C.O.] to samo C.O. wychodziło w granicach 200PLN

 

Kluczową rolę tutaj ogrywa wysokośc pomieszczeń, ja mam 3,7m, więc jesli byłoby 2,5m to myślę, że dużo mniej poszłoby kWh :P

 

Dlaczego Kospela masz az 18kW??? 8kW wystarczylby w zupelnosci na 50m2 jesli masz wysokosc do 2,5m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - pomyliłem się :)   Zaspany byłem :)   Kospela mam 6Kw.  Wysokość 2,6..

Teraz pytanie, jak gada ustawić  (mam taryfę G12g.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 6kW to opali mieszkanie 50m2 :P

 

Teraz jade na ustawieniu 55 stopni - testowo, niby ok ale mnie nie rajcuje, piec musi bardzo dlugo chodzic, zeby nagrzac, wrecz non stop, ale powiem, ze jesli ktos ma stalowe [ja mam Diamondy] to dopiero pokazuja pazur przy 65-70 stopniach, pomieszczenie blyskawicznie pokrywa sie cieplem [idealna cyrkulacja], zwlaszcza jak sie je uprzednio przewietrzy to chwila moment i 21,6 gotowe, no ale 3,7m to nie 2,6m wiec i byc moze bede chodzil jak tylko zejde z sufitem na 2,7m :P

 

Ja bym ustawil na twoim miejscu 55 stopni i 21,6 temp non stop oprocz nocy, tam bym ustawil 20 lub 20,6, zalezy kto co lubi :D

 

Dlaczego masz taryfe G12? Nieoplaca ci sie kompletnie :P chyba, ze zuzywalbys w granicach 1500kW na miesiac :P bo piec niestety chodzi non stop, to jest dobre jesli mialbys bufor 100L i kociol mialby go ogrzac w nocy do temp 80-90 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co Wam z tych testów wyszło??  U mnie  przy -5stopni dzien i -7stopni noc -  zużycie (Kospel 18-jak dobrze pamiętam)  pomiędzy 38-43kWh/ doba..

 

50m mieszkanie- 2 pokoje, parter, 3 ściany powietrze - 1 ściana sąsiad/klatka schodowa.

Budownictwo 60lata - ocieplenie styropian 10tka.

Trzy okna, w tym na 2 rolety zewnętrzne - jak b.zimno  - to opuszczam :)

Grzejniki stalowe- nie wiem jakiej mocy - spadek :)

 

Temp

godz 22-5  19,8stopnia,

5-7 21stopni,

7-14 19,8stopnia,

14-16 21stopni,

16-22 20,6stopnia..

 

pozdro

 

ps

Od 12.12.2016 do 16.01.2017 - zeżarło mi 1345kWh za 610zł - 

podobne zużycie miałem w grudniu(1345kWh) całe mieszkanie, w styczniu przy -30st na zew. kospel + agd zużycie 1820kwh z buforem ciepła i non-stop ciepła woda bierząca,

kospel śmiga na 2~~2,5 kwh moc max 4 kwh, ust. w nocy na 20 st w dzień 22 w kuchni a w pokojach po 21 st

temp wych--59st powrót 46 st, tylko sobie dogrzewa tyle ile potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 6kW to opali mieszkanie 50m2 :P

 

Teraz jade na ustawieniu 55 stopni - testowo, niby ok ale mnie nie rajcuje, piec musi bardzo dlugo chodzic, zeby nagrzac, wrecz non stop, ale powiem, ze jesli ktos ma stalowe [ja mam Diamondy] to dopiero pokazuja pazur przy 65-70 stopniach, pomieszczenie blyskawicznie pokrywa sie cieplem [idealna cyrkulacja], zwlaszcza jak sie je uprzednio przewietrzy to chwila moment i 21,6 gotowe, no ale 3,7m to nie 2,6m wiec i byc moze bede chodzil jak tylko zejde z sufitem na 2,7m :P

 

Ja bym ustawil na twoim miejscu 55 stopni i 21,6 temp non stop oprocz nocy, tam bym ustawil 20 lub 20,6, zalezy kto co lubi :D

 

Dlaczego masz taryfe G12? Nieoplaca ci sie kompletnie :P chyba, ze zuzywalbys w granicach 1500kW na miesiac :P bo piec niestety chodzi non stop, to jest dobre jesli mialbys bufor 100L i kociol mialby go ogrzac w nocy do temp 80-90 stopni...

 

 

 

A  G12 tak już zostało :) Ale...   wychodzi mi większe zużycie prądu w tańszej taryfie.

Ustawienia 65 stopni

 

 

NOC 19,8 -  

od 5 rano 20,4

od 6rano 20,8stopnia.  

od 7mej do 14tej 19,8stopnia.

14ta-15ta  20,4stopnia,

15:30-16ta  21,2stopnia.

16ta 20,08stopnia

 

Mam sterowanie Auraton 2030 (jakoś) - bestia ma sporo kombinacji temperatur.  Na dodatek, potrafi pokazać, ile piec pracował w ostatnich 24h :)  Np dzisiaj sprawdziłem o 14tej - to pokazał, że praca 5godz/24h..  Pytanie, ile w taniej taryfie, a ile w drogiej.

 

Całkiem możliwe, że zejdę na 55stopni i sprawdzę czas pracy pieca. Tylko kurde, przydałoby się jeszcze wyłapać, z jaką siłą pracuje...  Domyślnie 6 i tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne zużycie miałem w grudniu(1345kWh) całe mieszkanie, w styczniu przy -30st na zew. kospel + agd zużycie 1820kwh z buforem ciepła i non-stop ciepła woda bierząca,

kospel śmiga na 2~~2,5 kwh moc max 4 kwh, ust. w nocy na 20 st w dzień 22 w kuchni a w pokojach po 21 st

temp wych--59st powrót 46 st, tylko sobie dogrzewa tyle ile potrzebuje.

 

Ja odpisałem niżej koledze swoje nastawy.

Czym-jak mierzysz aktualny pobór prądu pieca??  Tam można sobie jakoś wyświetlić  - ale jak zmierzyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kospell ma wyświetlacz i pokazuje ile kw w danym momencie bierze, ile litrów przepływ do instalacji, to wszystko jest na wyświetlaczu, oprócz że nie ma tzw 0,5 kw tego nie pokaże:

moje ustawienia to:

1 - temp zadana 59 st

2 powrót -- 46 st.

3 przepływ 3L na min

4 a tak wygląda kospel do 4KW

5 taryfa G-11 -- 0,53 gr brutto za kwh

post-63423-0-63261400-1486578411_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.