Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba w doborze kotła


Michał31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zasięgnąć opinii w doborze kotła. W grę wchodzi kocioł z SAS. Dom wolnostojący z poddaszem zamieszkałym. Material H+H 500 ocieplony 16 cm styropian. Poddasze piana pur 23 cm okna 3 szyby. 257m2 w tym 33m2 garaż i kotłownia. Na całości podłogówka plus 2 drabinki w łazienkch. Na ciepłowłaściwe wyszło 14-16 kW. https://cieplowlasciwie.pl/wynik/9812. W projekcie 24 kW. Hydraulik radzi SAS BIO EFEKT 23kW a w sklepie doradzają SAS BIO SOLID 19 kw. Jak dla mnie duże rozbieżności. Doradzi ktoś coś? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej juz brać Sas Bio Compact . Bio efekt ma ruszt wodny nad palnikiem . I dodatkow trzeba myśleć o dużym buforze minimum 1000l .

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor dobiera się do kotła. Co wy wszyscy macie z tymi buforami 1000l? Znasz wymiary takiej beczki? 

Poza tym jakim cudem kocioł 5 klasy ma ruszt wodny?

Michał sprawdź podobne tematy o wyborze kotła bo mi się tego wałkować nie chce co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby co to ma być?pobrane.jpeg.fd63577359855a24679941e4ed71daa0.jpeg

Przekroj kotla Sas bio Efekt 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do SASa do działu technicznego. I usłyszałem: "to nie jest ruszt wodny, taki mamy rodzaj wymiennika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to był kociol na ekogroszek, ale wstawili palnik pelletowy i proszę.  Kociol "BIO" Efekt na pellet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, eliks napisał:

I usłyszałem: "to nie jest ruszt wodny, taki mamy rodzaj wymiennika"

Tylko tak samo robi za generator sadzy.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Outsider napisał:

Tylko tak samo robi za generator sadzy.

Zgadza się...

Trochę pomaga osłonięcie tego rusztu blachą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Michał31 napisał:

Panowie biorę SAS BIO EFEKT 23 kW

No.i co dalej?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Michał31 napisał:

Panowie biorę SAS BIO EFEKT 23 kW

Za dużo kW. Będzie stał i kopcił.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Darekgra napisał:

Za dużo kW. Będzie stał i kopcił.

Czy bedzie kopcił czy nie, to już tylko umiejętności palacza w dosterowaniu  parametrów do danego pelletu. Ale ilość ropaleń na dobę  tez bedzie pokaźna.

 

Godzinę temu, Michał31 napisał:

Panowie biorę SAS BIO EFEKT 23 kW

Wymiennik od kopciucha z dostawionym palnikiem pelletowym. Z kanałami poziomymi, bez utomatycznych czyszczaków. Palenie w tym kotle ekonomiczne nie będzie. Do tego ruszt wodny, któru schładza spaliny, prowadząc do niepełnego spalania gazów i tworzeniu sie sadzy. 

 Gorszych kotłów już nie mieli?

Edytowane przez Outsider
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Michał31 napisał:

23 kw za dużo?

W żadnym wypadku nie daj się namówić na 23kW. Skoro wyszło ci 14-16 kW to ja bym jeszcze nad 17 się mocno zastanawiał bo to na mróz 20 stopni. Na przeciętny dzień wychodzi ci 4kW.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł, który dobrze moduluje mocą. Ma kanały pionowe, smoczyszczenie palnika i wymiennka. Za porządny kocioł dasz pare złotych wiecej i nie bedziesz wyrzycał kasy kominem. A w rozrachunku bedziesz do przodu już może po trzech sezonach. I tzw. święty spokój bez uperdliwego meczenia sie z kotłem masz w gratisie. Popytaj kolegę @eliks o jego kocioł.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko przypilnuje instalatora aby dobrze wykonał instalację.

Wrzuć najlepiej schemat wg którego będzie tą instalację robił. Bo jeśli on chciał ci 23kW montować to i z instalacją może być ciekawie.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapowiada się bardzo ciekawie :):).

Radzeę już zakładać swój temat na forum, lub nauczyć instalatora poprawnej budowy instalacji CO.

Czym prędzej narysuj schemat jak to macie zamiar zrobić bo z tego krutkiego opisu już wiemy że będzie źle.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra przynajmniej będziesz miał co robić w długie zimowe wieczory :) Bo temat zaczyna się ciekawy robić 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 22:34, Michał31 napisał:

W projekcie 24 kW.

Trzeba przeliczyć jeszcze dla warunku - okna zamknięte.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.