Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylacja mechaniczna, a wylewki


dimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, 

Za około 3 tygodnie mam mieć robione wylewki. Równocześnie prowadzę pracę z montażem rekupetacji. Siła rzeczy wentylacji grawitacyjnej niema. Czy mogę włączyć rekuperacje po wylewkach. Czy wilgoć nie uszkodzi  rekuperatora i nie będzie szkodzić kanalom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, wylewki szybciej doschną. W razie czego zwiększysz lub zmniejszysz szybkość wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dimek proponuje najpierw zapoznać się czy nadmierna wentylacja pomieszczeń po ukończeniu wylewek, nie wpłynie negatywnie na wytrzymałość betonu.

Ja się na tym nie znam, ale z moich obserwacji prac, w jaki sposób wykonywane są podłoża betonowe w pomieszczeniach (halach) przemysłowych, to tam starają się tą wilgoć w betonie utrzymać jak najdłużej (nakładają na beton folie).


 

9 godzin temu, dimek napisał:

,,, Czy mogę włączyć rekuperacje po wylewkach. Czy wilgoć nie uszkodzi  rekuperatora i nie będzie szkodzić kanalom

 Mam trochę inne zdanie niż kolega @o6483256.

Wilgoć na pewno nie uszkodzi rekuperatora i nie zaszkodzi kanałom  wywiewnym rekuperatora, do tego właśnie celu stosujemy wentylacje mechaniczną, by usuwać nadmierne ilości wilgoci z pomieszczeń (budynku).
 
W trakcie wykonywania wszelakich prac remontowo budowlanych, oprócz wilgoci jest także mnóstwo pyłu
To ten pył jest problemem. Osiądzie na wewnętrznej powierzchni kanałów wywiewnych i zabrudzi filtr.

Proponuje inne rozwiązanie.
Rozszczelniasz okna, wyjmujesz z rekuperatora wymiennik ciepła, zatykasz mechanicznie w rekuperatorze obydwa króćce wywiewne i odłączasz elektrycznie (lub programowo) wentylator wywiewny.
No i cała naprzód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robię nawiew rekuperatorem i wywiewam rozszczelnionymi oknami. O to chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz uchylić okna, możesz mieć zamknięte. Z mokrego betonu wiele pyłu nie będzie. Nie ma co panikować .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@dimek możesz doprowadzić do uszkodzenia posadzki! Zapytaj wykonawców wylewek ile powinny one "schnąć" i jak powinno się je pielęgnować albo zapytaj google. Ostatnią rzeczą jaką powinieneś robić to wymuszać szybsze odparowanie wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.