Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Utrzymanie stałej temp. na grzejnikach


danteblante

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosiłbym o pomoc w doborze sprzętu.

W aktualnym mieszkaniu posiadam kocioł firmy buderus logamax plus gb012-25k oraz regulator salus 091flv2.

Problem polega na grzaniu 0-1, tj. zadana temperatura 21st, gdy spadnie poniżej załącza kocioł, gdy przekroczy wyłącza. Jak dla mnie jest to niekomfortowe ponieważ jak wiadomo inny jest komfort, gdy jest temperatura w pomieszczeniu wynosi 21st i są ciepłe grzejniki, a inny gdy mamy 21w pomieszczeniu i zimne grzejniki. Zależy mi na tym, aby na grzejnikach w miarę utrzymywać ciepło.

Czy w tym przypadku wymienić regulator czy może są jakieś inne rozwiązania tego problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy tak dobrać temperaturę zasilania obiegu grzewczego żeby kocioł pracował cały czas i nie dochodziło do przegrzewania pomieszczeń. To tak w wielkim skrócie. Najlepszą do tego jest automatyka pogodowa, która utrzymuje temperaturę zasilania w zależności od temperatury zewnętrznej, są jeszcze bardziej rozbudowane, które biorą również pod uwagę temperaturę wewnątrz. Tylko najważniejsze w tym wszystkim jest odpowiednio minimalna moc kotła oraz układ grzewczy który jest w stanie odebrać tą moc.

Sprawdź jaką moc minimalną ma Twój kocioł i co trzeba do niego zastosować żeby uruchomić sterowanie pogodowe.

Tak na szybko spojrzałem, moc minimalna ok 8kW . Jak na mieszkanie to musisz zdemontować okna,wtedy będzie pracował cały czas. 

Wiem, jestem złośliwy,ale nie kieruję tego do Ciebie tylko do deweloperów bo jadą po taniości a potem ludzie muszą się z tym bujać latami.

Taką moc to to mieszkanie nie będzie potrzebować pewnie nawet w największe mrozy. Zostaje przyzwyczaić się do takiego ogrzewania 0-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam. Głowice otwarte na maksa, regulacja temp. w domu temperaturą wody za zaworem na podstawie temp. zewnętrznej. Wszystko działa bardzo fajnie bo jest stała temperatura w całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest sposób i to bardzo prosty.

1. zakładamy na grzejniki głowice termostatyczne.

2. wyrzucamy termostat i mostkujemy linię TA (termostatu).

3. jeśli mamy pogodówkę to ustawiamy z grubsza KG, jeśli jej nie mamy to najniższą temperaturę w obiegu, która zapewnia komfort - np. 55'C.

I to wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.