Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja co


pawelek-131

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o plastik to pytam dlatego bo w plastiku to bym to sam ogarnął a w rurze miedź bądź stal to już nie mam aż takich narzędzi. U mnie dobry hydraulik ma terminy a taki który zrobi od ręki bądź z niewielkim terminem no to widać jak robi na załączonym obrazku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz co się stanie z tymi rurkami plastykowymi jak zagotuje się woda w kotle. Nie bez powodu prawo i zdrowy rozsadek mówi że od kotła do naczynia ma być rura metalowa o średnicy wewnętrznej 25 mm bez zaworów, filtrów i przewężeń na tym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem sobie w stanie to wyobrazić. Choć parę razy zagotowała się i na szczęście dała radę. Chodzi o to że i tak w następnym roku instalacja będzie przerabiana na eko groszek a poza tym tylko ja palę w piecu i wolę chodzić częściej dokładać niż gotować wodę. A sam wiesz że za na gwintowanie kawałka rurki to już całkiem nikt nie będzie miał ochoty przyjechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Digitrax napisał:

Jak myślisz co się stanie z tymi rurkami plastykowymi jak zagotuje się woda w kotle. Nie bez powodu prawo i zdrowy rozsadek mówi że od kotła do naczynia ma być rura metalowa o średnicy wewnętrznej 25 mm bez zaworów, filtrów i przewężeń na tym odcinku.

Scenariusz będzie mniej więcej taki, jak kocił się zagotuje, rury PP popłyną i pozrywa trójniki, albo kolana w konsekwencji zawartość instalacji CO znajdzie się na posadzce w kotłowni, nie muszę chyba pisać jakie spustoszenia poczyni woda o temp powyżej 95°C tryskająca na kotłownie i osobę która będzie próbowała ratować sytuacje.

Naprawdę o wiele taniej i bezpiecznie będzie wypożyczyć narzędzia i zrobić instalacje zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to zeszly sezon grzewczy prawie wszystko dobrze chodziło. Tylko jeden grzejnik w łazience się nieraz zapowietrzal. Raz na miesiąc odpiwetrsylem i było git. A teraz nie wiem czemu tak się zaczęło dziać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelek-131 napisał:

A teraz nie wiem czemu tak się zaczęło dziać

Może pompa obecnie na wyższym biegu idzie, ale najpierw przerób tą pompę w inne miejsce.

Pewnie też trzeba będzie obniżyć bojler albo podnieść naczynie, ale to w późniejszym etapie.

Teraz uruchom samodzielnie tą instalację tak aby się nie zapowietrzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler musi zostać jak jest bo nie ma miejsca. Ewentualnie naczynko przerzucę wyżej. Myślę że jedno i drugie zrobię zrobię od razu i miejmy nadzieję że będzie dobrze. Prosiłbym aby temat jeszcze nie był zamykany bo w najbliższym czasie będę to robił i zobaczymy efekty. W razie coś będę się na bieżąco dopytywał. I gdybyście coś mieli do dodania to piszcie będę sprawdzał post 

I jeszcze jedno pytanie czy ten odpowietrznik jest w dobrym miejscu? 

15997662925505031981060997228539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.