Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Magnetyczny - Wynalazek Polaka !


mocny

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczytałem się oststnio o kotle magnetycznym na ... (link usunięty przez administratora) Ciekawi mnie czy zgadzacie się z poglądem że kocioł może mieć 140 % sprawności i więcej.

 

Jakie są sprawności kotłów gazowych oraz węglowych. Trzymam kciuki za Polaka aby to była prawda.

 

Mocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy posiadać elementarną wiedzę z fizyki tzn. I i II zasada termodynamiki, oraz zasadę zachowania energii, aby wiedzieć że coś takiego nie jest możliwe. Człowiek który wynalazłby perpetum mobile, uzyskiwałby więcej energii niż dostarczył, stałby się chyba najbogatszym człowiekiem na świecie. Moim zdaniem to oszustwo, albo delikatniej celowa manipulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zaczytałem się oststnio o kotle magnetycznym na ... (link usunięty przez administratora) Ciekawi mnie czy zgadzacie się z poglądem że kocioł może mieć 140 % sprawności i więcej.

 

Jakie są sprawności kotłów gazowych oraz węglowych. Trzymam kciuki za Polaka aby to była prawda.

 

Mocny

Jest to prawda i jest to wynalazek Polaka, jednak nie tego, który się nim chwali. To urządzenie nazywa się <WYCIĘTE>, a jej ojcem jest <WYCIĘTE> - mój były mąż. Odsyłam do Jego strony: <WYCIĘTE>

Pozdrawiam - Elwira

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy posiadać elementarną wiedzę z fizyki tzn. I i II zasada termodynamiki, oraz zasadę zachowania energii, aby wiedzieć że coś takiego nie jest możliwe. Człowiek który wynalazłby perpetum mobile, uzyskiwałby więcej energii niż dostarczył, stałby się chyba najbogatszym człowiekiem na świecie. Moim zdaniem to oszustwo, albo delikatniej celowa manipulacja.

Witam

Nie jestem fizykiem, ale wiem na pewno, że nie jest to perpetum mobile. Natomiast z twierdzeniem, że człowiek, który to wynalazł powinien zostać doceniony (przynajmniej finansowo) zgadzam się całkowicie. Oszustwo też tu jest, jednak nie przy opisie urządzenia, a przy podpisie pod nim. Urządzenie to nosi nazwę <WYCIĘTE>, a jej wynalazcą i konstruktorem jest <WYCIĘTE>. Rzekomy kocioł magnetyczny to plagiat tego wynalazku. Informacji na temat urządzenia proszę szukać na stronie <WYCIĘTE>

Pozdrawiam - Elwira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do czego ta sprawność do 140%? Nie znalazłem tam odpowiedzi. Przy kotłach gazowych jest to odnośnik do temperatury kondensacji w kotle a tu?

Atu proszę Pana, to jest plagiat. Urządzenie nosi nazwę <WYCIĘTE>, a jej konstruktorem i wynalazcą jest <WYCIĘTE>. Co do Pańskich wątpliwości na temat urządzenia, jego wydajności itp odsyłam Pana do strony <WYCIĘTE>

Pozdrawiam - Elwira

P.S. Wiem, że działa, bo ogrzewała mój dom od czterech lat - od prototypu, do stanu obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości odwiedziłem stronę www. z której nic praktycznie nie wynika, czarodziejska skrzynka niewiadomo za ile ( propozycja kredytowania tylko pozwala przypuszczać o kosmicznej cenie

nawet jeżeli wyciśnie się 200% z tego, to do kosztów spalania węgla potrzeba drugie tyle a gdzie amortyzacja urządzenia

było już kiedyś głośno o kotle elektronowym,czy jakoś tak i też w sumie dla kowalskiego to żadna alternatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczytałem się oststnio o kotle magnetycznym na ... (link usunięty przez administratora) Ciekawi mnie czy zgadzacie się z poglądem że kocioł może mieć 140 % sprawności i więcej.

 

Jakie są sprawności kotłów gazowych oraz węglowych. Trzymam kciuki za Polaka aby to była prawda.

 

Mocny

A TY ROBISZ KAMPANIE REKLAMOWĄ NA WSZYTKICH DOSTEPNYCH FORACH ,BO TO NIE PRZYPADEK CHYBA ,ZE W TYM SAMYM CZASIE POJAWIA SIE TAKI SAM TEKST W INTERNECIE ??????????,

A TE 140 % TO Z CZEGO SIE BIERZE ?

GORACE MAGNESY WKŁADASZ ?

CZY OBUDOWE PODGRZEWANĄ SŁONCEM ?

PRZECIEZ NIE MA TU ANI KONDENSACJI ,ANI ODPAROWANIA CZYNNIKA I SKRAPLANIA WIEC COŚ MNIE TU NIEPASUJE.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Nie wgłębiając sie w prawa autorskie pozwolę sobie na wypowiedź w sprawie wydajności, kosztów itd.

Na w/w stronie producenta ekoturbiny znajduja sie dane techniczne urzadzenia min. moc pobierana z sieci = 3kW i moc grzewcza oddawana do systemu CO = 6kW. Powyżej w reklamie jest napisane, że koszt ogrzania ekoturbiną 160m2 dobrze ocieplonego domu to 230 złotych miesięcznie czyli 2760PLN rocznie, napisane jest równiez że koszt ogrzania gazem to ok. 900PLN miesięcznie

Spokojnie można przyjąć (jeżeli sie mylę to proszę o korektę), że średnie zapotrzebowanie roczne energii cieplnej domu o pow. 160m2, wybudowanego z pustaka max 29cm docieplonego styropianem 12cm, ze storpami ocieplonymi wełną 20cm, bez wentylacji z odzyskiem ciepła, w którym mieszkają 4 osoby regularnie korzystajace z CWU wynosi ok. 100kWh/m2, czyli 16 000kWh energii rocznie. Zatem stosując ekoturbinę będzie ona nam zuzywać 8000 kWh energii elektrycznej rocznie, co jak łatwo policzyc da nam jakieś 4000 PLN. Jak się to zatem ma do deklarowanych 2760PLN?

Chyba że w reklamie zapomniano napisać, że dom musi mieć rekuperator, 20 cm styropianu na ścianach i 40 cm wełny na stropie, czyli jego zapotrzebowanie na energię nie może byc wyższe niż 70 kWh/m2 (tyle to ma dom energooszczędny). Mając taki dom to nie sztuka w tej cenie albo nawet taniej ogrzać gazem (wychodzi średnio 1200 m3 gazu rocznie, czyli ok. 2500PLN), w reklamie koszt ogrzewania gazem wg. jakichś doniesień prasowych to 900PLN mięsiecznie, tyle to nawet w domach bez ocieplenia się nie zużywa.

Panie Lang, domaga sie Pan od ludzi aby byli w stosunku do Pana uczciwi. Ja natomiast domagam się, aby Pan był uczciwy w stosunku do ludzi, chociażby podając im żetelne informacje dotyczące Pańskiego produktu.

 

Pozdrawiam

Robert Orzeł

 

P.S

Jeżeli przynudziłem to serdecznie przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.