Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Amerykański Wynalazek


m77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ciekawe, jest to jednostka zewnętrzna,- można ją traktować jako całą kotłownię wolnostojącąwink.gif

 

Sambor jeszcze nie raz się zdziwisz jak kolega m77 coś ciekawego znajdzie w sieci i podrzuci na nasze forum.

A tu masz recenzje nie z folderu reklamowego, ale od użytkownika tego kotła.

 

http://www.forestryf....msg471695.html

 

Przy okazji można w miarę wolnego czasu przejrzeć całe forum i zobaczyć z jakimi problemami borykają się na innym kontynencie.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że nie zawsze ten kociołek chce spalać dobrze. Przetłumaczyłem tekst pod tym zdjęciem:

 

post-94-0-30208200-1306095279_thumb.jpg

 

"Zamknąłem drzwi do paleniska, piec zaczął działać i ogrzewać wodę w zbiorniku. Posiada 450 galonów wody. Po 10 godzinach osiągnął wymaganą temperaturę. Sprzedawca powiedział, że powinno zająć to jedynie 2-3 godziny. Nie wiem co zrobiłem źle, ale może to miało coś wspólnego z ulewnym deszczem / mgłą i dość wysoką temperaturą powietrza .

 

Rano otworzyłem drzwi paleniska, ogień szalał przez około minutę, uzupełniłem palenisko i zamknąłem je. Nagle biały dym, który falował na piecem w ciągu tych 10 godzin zrobił się niebieski, a temperatura pieca zaczął szybko rosnąć. Nie wiem co zrobiłem, ale zaczęło działać tak jak oczekiwałem jego pracy od początku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj heso nie bądź taki złośliwy, trochę niżej było już zdjęcie tego wynalazku bez dymu z komentarzem właściciela, że dym wygląda jak postać z filmu "Predator", czyli tylko falujące rozgrzane powietrze. Tym nie mniej nie jest to moim zdaniem nic nowego a tym bardziej wartego przeniesienia na nasze podwórko. Sposób w jaki z tego korzystają za oceanem nie wróży mu trwałości. Załadunek drewna raz na tydzień i podgrzewanie cwu. latem to najlepszy sposób na załatwienie kotła w dwa sezony. Pocieszające jest tylko to, że nie tylko u nas olej opałowy jest drogi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Sposób w jaki z tego korzystają za oceanem nie wróży mu trwałości.

 

SONY23 także jesteś "złośliwy". Producent daje 25 lat gwarancji.

Nie jestem biegły w angielskim, więc z tą gwarancją może być jak z gwarancjami u nas.

Wczoraj przeglądałem pobieżnie te forum "Ludzi Lasu" i problemy z tym kotłem są, producent robi modyfikacje kotłów na podstawie analizy eksploatacji. Czyli norma ale obsługa klienta nieco lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście , że kocioł (kotłownia) wygląda jak by za wzór obudowy służyła sławojka np "Toi-Toi" z podwyższonym kominembiggrin.gif

Te 25 lat gwarancji to na pewno wiele lat doświadczeń, dobre materiały i prawidłowe zabezpieczenia.

Moc kotła E-Classic 1400 to ok 30 -35 kW z przelicznika -107,459 Btu/hr to ok 31kWh ale przy cenie 9600$ można znaleźć lepsze rozwiązania.wink.gif

Dużym plusem jest wybór koloru obudowywink.gif, minęły czasy pana Forda oraz możliwość pracy do tygodnia na 1 załadunku.

Za pewnie kocioł pojawi się w ofercie kolegi @Sanit - System jako super okazja.biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

Kocioł dobry, jak zresztą, producent reklamuje w folderze na Alaskę ew u nas w Bieszczady lub na Syberię - bardzo dobra dostawka do drewnianego budynku - zero problemów z kotłownią .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze nawet na amerykańskie realia to nic nadzwyczajnego. Podoba mi się jednak pomysł z zapalarką na gaz, zamiast na siłę utrzymywać kocioł w podtrzymaniu (chyba że źle zrozumiałem). Ciekaw jestem, czy komora załadowcza jest z płaszczem wodnym, czy ceramiczna ? Gdyby ceramiczna to byłoby już coś. Ale waga kotła powala, do napraw potrzebny dźwig... Dla mnie, jak na polskie realia, już ciekawszy jest ten kociołek Mój odnośnik. Czy czegoś wam nie przypomina? Wstawiam instrukcję obsługi, bo warta jest przeczytania.

FKU_BA_PL_1.2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, rzecz względna. Na przykład polski Orlan EKO kosztuje w USA około 6000 USD. Jeśli chodzi o komorę spalana w e-classic, to prawdopodobnie jest ceramiczna, bo jest to kocioł zgazowujący drewno. W każdym razie amerykańska myśl techniczna idzie w kierunku skrócenia komina. Stojący poza domem kocioł to raczej ichniejsza tradycja, tutaj akurat nic nowego.

 

O kotle zupełnie pozbawionym komina wspominałem kiedyś na forum:

 

garn-4.jpg

Garn-In-Action1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, jak na polskie realia, już ciekawszy jest ten kociołek Mój odnośnik. (...)

Kotły austriackie to światowa pierwsza liga, choćby dlatego, że są tam zawyżone normy w stosunku do europejskich, podobnie jak w Niemczech. Jeśli ktoś ma okazję kupić za przyzwoite pieniądze kocioł austriacki lub niemiecki i nie ma innych przesłanek to pewnie warto. Przykład prostego kotła, który trafił na rynek w Polsce: http://www.kuenzel.de/Polski/FO-p.htm. Niby nic specjalnego, ale firma ma 100-lat tradycji. Na ich oryginalnej stronie jest także wersja combi - na gaz (lub olej) plus paliwa stałe: http://www.kuenzel.de/26-1-knzel-solid-fuel-boilers.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kociołek z pierwszego linku wygląda na zwykłego górniaka i to raczej prostego aż do bólu, gdyby był naszej produkcji zarzuconoby mu wręcz prymitywną konstrukcję ;) . Może schemat nie pokazuje wszystkiego ? Ale poszedłem dalej przeglądając stronę producenta i znalazłem jego kocioł zgazowujący drewno a w nim metalowy palnik !!!, nie widać ceramiki w komorze dopalajacej i inne niespotykane u nas rozwiazania http://www.kuenzel.de/113-1-technology.html Co o nim sądzicie?

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby to wirowało. Według mnie "zęby" w pierścieniu rozrywają strugę płomieni i gazów na mniejsze strużki, które następnie w lejku niżej lepiej mieszają sie z powietrzem wtórnym podawanym przez wentylator. Ciekawe z jakiego jest to metalu, że wytrzymuje ciągłą temp. rzędu 1000 st. C. i więcej? A zobaczcie jaki jest potrzebny ciąg kominowy : min. 10 do 18 Pa. Przeczy to opinii, ze do kotłów zgazowujących konieczny jest super ciąg. Jeśli jest dobra konstrukcja i potrafi szybko wytworzyć bardzo gorące spaliny, to nie wymaga jakichś super kominów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Chciałbym odgrzać ten temat, Jeden z moich kolegów jest żywo zainteresowany takim rozwiązaniem, chciałby coś takiego zrobić lub przerobić coś z dostępnych w Polsce konstrukcji.

Ważnym elementem jest długi czas pracy( grzania) kotła - min 3-5 dni.

Czy możecie coś zaproponować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.