Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa kotlownia, maly problem...


kozik123

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz przepływy na tych rotametrach? Przy pracujących wszystkich pętlach.

Jakiej średnicy są rury zasilające rozdzielacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czerwony grzybek... "0" masz na górze czy na dole szklanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zero na górze rotametru to na tą belkę gdzie rotametry masz mieć podane zasilanie, 2l/min to bardzo dużo, patrzysz na poziom talerzyka  - nie potrzeba tyle, chyba że coś nie tak z rurami w podłodze np za duży rozstaw.

2 godziny temu, kozik123 napisał:

A co z zalaniem szklanek?

To nie istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poddaszu rozstaw co 12,5cm w pokojach, co 15 garderoba i schowek i co 10 lazienka. Zasilanie jest podane na gorna belke. Co do samych rotametrow to jakie przeplywy poustawiac skoro 2 to za duzo? Nie przy wszystkich rotametrach te talezyki na sprezynkach reaguja, np skrecony na maxa pokazuje np 1. I przeplyw/ regulacje robic przy konkretnych nastawach pompy podlogowej( chodzi mi o moc pompy) czy to nie ma roznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kozik123 napisał:

skrecony na maxa pokazuje np 1. I przeplyw

To trochę mało, ale wg mnie powinno wystarczyć dla nowego budynku., należy tak ustawić te przepływy aby w pomieszczeniach była żądana temperatura.

Zmniejsz te przepływy w których masz 2l i wtedy powinno podskoczyć w tych co mają 1l.

30 minut temu, kozik123 napisał:

regulacje robic przy konkretnych nastawach pompy podlogowej( chodzi mi o moc pompy) czy to nie ma roznicy?

Nastawy robisz przy nastawie pompy takiej aby były zadane przepływy i tego nastawu rotametrów nie zmieniasz, temp regulujesz zaw 3-D - temp wody + mała korekta rotametrami tak aby było dobrze.

Rotametrów po nastawie i korekcie nie ruszasz,  możesz zmieć temp w pomieszczeniach przez zmianę temp wody - np sterowanie 3-D wg krzywej pogodowej lub przepływem czyli zmieniasz nastawy pompy - ale tego się raczej nie robi.

Regulację robisz jak jest zimno - czyli poniżej zera , wtedy widać efekty nastawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskrecalem rotametry tak ze jest wszedzie 1,5. Jak podlogi sa poustawiane na 30stopni to jakos to chodzi( oczywiscie przy stalej pracy pompy kotlowej) ale widac brak obiegu bo drugi zawor 3d otwarty na 80%.

Jaka jest dopuszczalna ( bezpieczna) temp podajnika wewnetrznego? W ustawieniach pieca mam zakres 50-85 stopni i przy ustawieniu na 70 potrafi mi przyjsc alarm i wygasic piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za wysoka temperatura podajnika.

Możesz zrobić zdjęcia ekranu producenta

Kod 2902

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenta czego? Piec defro gamma 15kw , podczas pracy nie widzialem nizszej temp niz 52 stopnie ( zaraz po czyszczeniu pieca). Srednia temp podajnika to 60-65 stopni. Najbardziej wzrasta gdy obroty wentylatora soadaja w dol. 

Edytowane przez kozik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kozik123 napisał:

Producenta czego

Menu sterownika w widoku ekranu lub ustawieniach ekranu jest taki ekran kontrolny.

Obstawiam niedrożności i problem z przepływem spalin.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sambor napisał:

Nie rozumiem tego stwierdzenia, przecież masz przepływy po 1,5l/min.

 

Tak przeplywy 1,5 l i jest ok, chodzi mi o obieg kotlowy na nitce zasilajacej, pierwszy zawor 3d otwarty na 15% i temp zadana 30stopni ( rura zasilajaca przed zaworem goraca), drugi zawor 3d jtory jest ostatni na nitce zasilajacej otwarty na 80% przy zadanej 30stopni i rury przed zaworem ledwo letnie.

Co do problemu ze spalinami to nie wiem w czym moglby byc problem? Komin 200mm ceramiczny wysoki na 9m . temp spalin srednio 110stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kozik123 napisał:

Co do problemu ze spalinami to nie wiem w czym moglby byc problem?

Nie domyślaj się tylko wrzuć to o co proszę. Najlepiej przy różnych mocach pracy kotła. Niskiej średniej i max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Darekgra napisał:

Nie domyślaj się

Autor tematu nie tylko się domyśla lub nie, ale też każe nam się domyślać , nie tylko o spaliny, ale też o rzeczywisty schemat swojej instalacji

Gdyż z postu, w którym jest poniższy cytat nic nie wynika!

5 godzin temu, kozik123 napisał:

Tak przeplywy 1,5 l i jest ok, chodzi mi o obieg kotlowy na nitce zasilajacej, pierwszy zawor 3d otwarty na 15% i temp zadana 30stopni ( rura zasilajaca przed zaworem goraca), drugi zawor 3d jtory jest ostatni na nitce zasilajacej otwarty na 80% przy zadanej 30stopni i rury przed zaworem ledwo letnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że czytasz uważnie to co piszemy :)

wróć do postu 109

Wrzuć zdjęcie palnika z zewnątrz oraz od strony kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa sluchaj wykonczeniowke robie w miedzyczasie wiec wszystko sie nawarstwia... Walcze na paru frontach. Nizej daje odreczny schemat instalacji co. Zawor 4d zamkniety na 0 i pompa cwu wylaczona . 

20200522_212529.jpg

Pierwszy zawor 3d plus silownik gorna podloga wpieta w mzta

4d drabinki plus grzejnik bez silownika( manualnie)

Drugi 3d plus silownik wpiety w sterownik ( dolna podloga) 

Na koncu cwu 

Zawory zwrotne przed pompami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samborNie tak... Dorysowałem tylko rurki które są w rzeczywistości a kolega ich nienarysował.

ZZ w odpowiednich miejscach to tylko kropla w morzu potrzeb zmian w tej instalacji.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kozik123 napisał:

Nizej daje odreczny schemat instalacji

Popraw te bazgroły. Tego sie nie da "czytac". A jesli to jest tak zrobione to nie ma prawa dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.