Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dom 130m2 - Kociol WOLF


Bialybst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Kontaktuje sie z Panstwem, w celu uzyskania informacji na temat ponizszego zestawu:

Kocioł Wolf CGB-2 20 z modułem wyświetlacza AM + BM-2 moduł pogodowy z czujnikiem temperatury zew + podstawa ścienna dla BM-2 + czujnik zasobnika do regulacji WRS + stojący zasobnik C.W.U. srebrny SE-2-150 

Termostaty w pomieszczeniach: 0.2, 0.4, 0.7, 0.8, 0.9, 0.10, 0.12, programatory przewodowe cyfrowe dobowe firmy Salus HTRS 230V - 7 szt., przewodowa listwa sterująca 8 stref KL08 NSB i siłowniki T30NC 230V 

Ogrzewanie podlogowe w domu parterowym o powierzchni 130m2 na calosci, bez grzejnikow lazienkowych

Czy Termostaty oraz ponizsze akcesoria sa konieczne? Zostalo to zalecone przez dewelopera. 


Zawor 3-drogowy z siłownikiem i pompą obiegową Willo Yonos - Pico 25/1 - oraz rozszerzenie automatyki kotła o moduł MM. Powoduje to sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym oraz podłogowym z pozycji kotła (podłogówka sprzężona z automatykom kotła). 

 

Bede wdzieczny za odpowiedz, 

 

Pozdrawiam,

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć te wszystkie termostaty, każ sobie zrobić sterowanie czujnikiem pogodowym. Rozdzielacz do podłogówki (rotametry i zawory na listwach), żadnej pompy dodatkowej. Do rozdzielacza rura o średnicy wew. minimum 20 mm, lepiej 26 (wewnątrz) i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Dzieki za odpowiedz. 

Co do czujnika pogodowego, dobrze rozumiem informacje od dewelopera ze jest on juz zawarty? 

Kocioł Wolf CGB-2 20 z modułem wyświetlacza AM + BM-2 moduł pogodowy z czujnikiem temperatury zew

 

Mozesz mi wytulaczyc czemu nie ma sensu uzywac czujnika pogodowe razem z termostatami? Jestem laikiem :) 

 

Co do samego, kotla czy nie lepiej zabrac ten sam model ale o mniejszej mocy 14 KW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chcesz w takim razie płacić miliony monet za Wolfa jeśli masz samą podłogówkę. Spokojnie ogarnałby to polski Termet Gold. Zestaw Wolf + zasobnik Wolfa to koszt zapewne około 11tyś.

Taki sam zestaw Termet + Zasobnik Biawara to 5500zł.

Rozumiem że pod pojęciem termostatów rozumiesz te programatory Salusa z listwą, ja bym je zostawił - jako laikowi pozwolą ci w prosty sposób sterować temperaturą każdego z pomiesczeń - ale tutaj niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdybys w tym wątku już wypowiedział się bo wiedzę masz potężna czy w wypadku kotła kondensacyjnego i obiegu czystko grzejnikowego najlepiej by działał on jak podlogowka czyli praca 24h czy raczej na zasadzie ,,tradycyjnej „- osiągniecie wymaganej temp w pomieszczeniu- wyłącznie obiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jak napisze do Dewelopera ze taki zestaw mnie interesuje to zrozumie ?:

Kocioł Wolf CGB-2 14 z modułem wyświetlacza AM + BM-2 moduł pogodowy z czujnikiem temperatury zew + podstawa ścienna dla BM-2 + czujnik zasobnika do regulacji WRS + stojący zasobnik C.W.U. srebrny SE-2-150 

Czy jest mi potrzebny modul MM? i co z ta pompa i zawrorem 3 drogowym :) 

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Klecki napisał:

Fajnie by było gdybys w tym wątku już wypowiedział się bo wiedzę masz potężna czy w wypadku kotła kondensacyjnego i obiegu czystko grzejnikowego najlepiej by działał on jak podlogowka czyli praca 24h czy raczej na zasadzie ,,tradycyjnej „- osiągniecie wymaganej temp w pomieszczeniu- wyłącznie obiegu...

Zasada grzania kotłem jest zawsze taka sama - im niższa temp czynnika grzewczego to idzie mniej paliwa, dla grzejników niestety granicą są ich gabaryty , nigdy grzejnik CO nie będzie miał powierzchni grzewczej równej podłogówce.

Moc grzejnika dobieramy do pomieszczenia a nie do kotła , jeżeli da się osiągnąć temp pomieszczenia bez wyłączania kotła to kocioł pracuje bez wyłączenia, ale w praktyce to nie możliwe i dlatego grzejniki CO grzeją mocniej i się wyłączają głowicami, jak wyłączą się wszystkie lub będzie praca kotła poniżej jego mocy minimalnej to kocioł się wyłączy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bialybst napisał:

Czy jest mi potrzebny modul MM? i co z ta pompa i zawrorem 3 drogowym :) 

Nie jest potrzebny ani MM ani pompa ani zaw 3-D.

Warunkiem koniecznym jest prawidłowe wyliczenie i wykonanie takiej podłogówki.

Jedynym miejscem gdzie zawsze wystąpi niedogrzania jest łazienka - ale tam można dać dodatkowy grzejnik elektryczny.

Poniżej technologia takiej instalacji wg Wolfa:

 

Wolf technologia.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo, dokladnie tak chcemy zrobic zeby dac dodatkowy grzejnik elektyrczny drabinke w lazience. 

Ogrzewanie podlogowe rowniez zaplanowalem w garazu i w pomieszczeniu gospodarczym. Rozumiem temperature w tych pomieszczaniach bede mogl regulowac poprzez przykrecenie petli na rozdzielaczu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy kotle 14kW i zasobniku 150l nie będzie zbyt długa przerwa w ogrzewaniu budynku?

Można też zrezygnować z AMa i wstawić BMa w kocioł jak komuś nie zależy na zmianie parametrów np.z salonu gdzie byłby ewentualny BM na podstawce.Innymi słowy można wszystko ustawić wtedy w kotle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.