Skocz do zawartości
Bialybst

Dobór kotła Nowy dom 130m2

Rekomendowane odpowiedzi

To weź to co ci proponuje deweloper i zajmij się rozwojem rodziny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Bialybst napisał:

Kolega wyzej sugeruje jednak 200L hmm, a masz moze jakies konkretne zestawy na mysli? 

Praktycznie dowolny zasobnik z wężownicą (Biawar, Galmet, Kospel). Według mnie 200 L to już przesada. Zależy jeszcze ile punktów poboru i jak często korzystacie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, sambor napisał:

To weź to co ci proponuje deweloper i zajmij się rozwojem rodziny

Ale i tak podczas  zajmowania  się  rozwoju rodziny  będzie myślał o  zasobniku. Wiec  może niech  sobie kupi taki  140-160L   i  będzie  na teraz  i da rade  po   rozwoju  rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I o to chodzi! nie stac mnie na wydawanie dwa razy ! :D 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Piotr03
      Witam,
      Planuje wymianę kotła c.o zasypowego na kocioł z podajnikiem (spalanie eko groszkiem). W mojej instalacji znajduje się obieg grawitacyjny przez co nie ma pompki i moje pytanie brzmi: Czy sterownik koniecznie wymaga pompki do pracy czy jest to opcjonalne?
    • Przez lesny10
      Witam, jestem na etapie wykonywania instalacji ogrzewania podłogowego. Nowy dom parterowy z zaadaptowanym poddaszem. Na dole 150m2 powierzchni ogrzewanej, na górze 100m2 ogrzewanej po podłodze (spore skosy, użytkowej z 70m2). Na górze pokój gościnny + duże pomieszczenie, nazwijmy je "rekreacyjne".
      Czy w takim przypadku warto wydzielić 2 niezależne strefy (góra i dół) aby niezależnie nimi sterować? Dodam, że planuję na górę puścić grawitacyjnie ciepłe powietrze z kominka zlokalizowanego w salonie na parterze. Jeżeli 2 niezależny strefy to jakie rozwiązanie polecacie?
      - Vaillant 256/5-7 + sprzęgło hydrauliczne +VR70 + Multimatic VRC700 + 2x zawór mieszający 3D z siłownikiem + 2 pompy (widziałem, że taki zestaw ktoś proponował na tym forum)
      - Beretta Pakiet EXCLUSIVE GREEN E 25 R.S.I. + connect AT - BT
      (oba zestawy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej 120-150 litrów oraz sterowaniem pogodowym)

Czy w przypadku Beretty taki zestaw wystarczy czy czegoś brakuje? 
      Może znajdzie się lepsze rozwiązanie i tańsze, w szczególności do zestawu z Vaillantem, który będzie drogi?

• Przez Matixs
      Dzień Dobry. Piszę tutaj ponieważ chciałbym wymienić obecny kocioł na nowy zasilany ekogroszkiem. Obecny kocioł mam już ok. 15 lat firmy krzaczek. Palę w nim cały rok ponieważ w lecie ogrzewam również wodę. I tu przychodzę z moim problemem do Was bo im więcej czytam tym bardziej boli mnie głowa.
      A mianowicie chciałbym wymienić już teraz kocioł na ekogroszek żeby już w tym roku nie kupować węgla oraz drzewa mam trochę starego i suchego, ale to będzie za mało.
      Dom który chciałbym ogrzać ma 100m2 jest nieocieplony z poddaszem. Planuję ocieplić ściany oraz dach, ale to w przyszłym roku lub za 2 lata.
      Do tej pory przy ogrzewaniu w sezonie zimowym potrzebowałem ok. 3 ton węgla oraz ok. 2-3m.

Czy w obecnej chwili można kupić kocioł na ekogroszek w którym można by palić zamiennie drewnem? Ponieważ zostanie mi trochę suchego drewna, a szkoda żeby się zmarnowało.
      No i najważniejsze jaki kocioł wybrać. Jaką firmą warto się zainteresować? Tak żeby nie zrujnował mojego budżetu bo pewnie przy okazji wymieniłbym też grzejniki w domu.
      Jeśli są jeszcze potrzebne jakieś informację proszę napisać o czym muszę powiedzieć.
    • Przez RadekBB
      Witajcie! Jestem nowym użytkownikiem forum i liczę na Waszą pomoc. W kwestii ogrzewania wiem tyle co z własnych doświadczeń oraz ogólnodostępnej wiedzy w internecie,  na forach, etc.
      Chciałbym wymienić kocioł (obecnie Defro Optima 25 kW z 2008r. - k. dolnego spalania). Z moich wyliczeń wychodzi, że gaz będzie wychodził dużo drożej dlatego celuje w kocioł 5 klasy/ecodesign na ekogroszek bo może uda się z uzyskać dotację. Myślałem o kotle Ogniwo epp lub epm 16kW.
      Dom to stary klocek w płaskim dachem, nieocieplony choć chciałbym to zrobić w najbliższym czasie ale pierwsze muszę wymienić kocioł i uzbierać pieniądze. Na parterze grzejniki aluminiowe i stalowe płytowe, na piętrze żeliwne, stara instalacja CO. Obecnie było palone zazwyczaj ok. godz 14. Na kotle temperatura 42 - 45 st.C. W ten sposób w godzinę robiło się ciepło w domu (ok. 21 st.) piec w nocy wygasał. Przy takim paleniu zużywałem ok. 5 ton węgla (Orzech z Piasta) w sezonie grzewczym. Gdy były dzieci w domu i trzeba było palić całą dobę przy tych nastawach w domu była sauna. Przy dużych mrozach (-15/-20 st.) piec ustawiony na 55 st. Gdy paliłem w kotle zasypując go w całości jak powinno być robione w piecu dolnego spalania z komina wydobywały się kłęby czarnego dymu więc o ile mogę dokładam węgiel małymi porcjami aby czyściej się spalał.
      Tutaj wyliczenie z CieploWlasciwe.pl http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5rh0 wydaje mi się przesadzone dlatego celowałem w słabszy kocioł.
      Czy piec o którym wspominałem będzie ok? Co polecacie?
      Czy koniecznie muszę rozwiercać komin i robić wkład z ceramiki? Wykonawca stwierdził że wkład z nierdzewki nie nadaje się. Obecnie jest komin murowany z cegły i najchętniej bym go zostawił ze względu na koszty.
      Pozdrawiam i z góry dziękuję za  pomoc.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.