Skocz do zawartości
IGNOROWANY

koszty eksploatacji CWU


elmagico33

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Z ciekawości ile płacicie miesięcznie lub co 2 msc za CWU, używając gazu. Podajcie proszę liczbę mieszkańców, wielkość zbiornika oraz czy jest cyrkulacja.

U mnie średnio rachunek za gaz  w okresach letnich, więc bez CO, oscyluje w granicach 240-260zł co 2 miesiące,

2 osoby, korzystamy zdecydowanie częściej z prysznica niż wanny, zużycie wody - szambo 10m3 wywożę co ok 5-6tyg.

cyrkulacja - tak, programator

CWU ustawione na 43stC

zbiornik ACV 100 l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 osoby zbiornik 100l temperatura 45. Same prysznice brak cyrkulacji. W taryfie W1 60zł/mies. W taryfie W3 95-105zł. Ale te 50zł odzyskam w zimie bo W3 m3 jest tańszy 35gr. Tylko abonament to 50zł mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja skutecznie chłodzi wodę i podwyższa rachunki za CUW. Tu trzeba znaleźć kompromis pomiędzy wygodą od razu lecącej ciepłej wody z kranu z wyższymi rachunkami, a odczekaniem minutę lub dwie na ciepłą wodę ( w zależności od długości rur), ale z niższymi rachunkami. Każdy ma wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie cyrkulację na czujnik ruchu lub/i uruchomienie światła w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterownik z czujnikiem temp na rurze zbiornika cwu, który podgrzewa wodę rano, następnie w ciągu dnia pracuje wg algorytmu jeśli otworzę kran z ciepła woda wówczas uruchamia się cykl 3minuty chodzi pompa, 12 min stoi i tak przez godzinę, jeśli w tym czasie skorzystam ponownie z cieplej wody wówczas ten cykl godzinny startuje od początku. Jeśli nie skorzystam z cieplej wody wówczas po godzinie sterowniki przyłącza się w tryb czuwania do czasu kolejnego poboru wody.  

Metoda działania sterownika sprawdza się bardzo dobrze i do tego prosta w połączeniu dla istniejącej już instalacji 

Dla mnie spuszczanie zimnej wody kiedy łazienkę mam oddalona od kotłowni o kilkanascie metrów to było kiepskie rozwiązanie, zwłaszcza że mam szambo więc to dodatkowy koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.