Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik K1pv2 z Pid


pkolo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam problem ze sterownikiem jak w tytule. 

Poprostu wygasło mi w piecu. Włączam sterownik komunikat,,, źle dobrany wentylator''. No to Szybko zmieniam na 37 bieg z 50 i ok. Błąd się nie pokazuje. Piec się rozgrzewa po jakimś czasie wyskakuje komunikat,, Temperatura Mosfet za duza ". Zmieniłem moc dmuchawy z 37 na 50. I jest ok. 

Ciekawe na jak długo. 

Prosze o pomoc. 

Były takie tematy 

Ale komunikat że źle dobrany wentylator. 

 

IMG_20191208_163856.jpg

IMG_20191208_174510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kondensator w dmuchawie. Nie wiem co robić bo to zima. Więc nie mogę go wykręcić i wysłać do techa. Jakiś pomysł ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez naprawy raczej się nie obędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że utrzyma, mi zimę? I po sezonie go wykrece? I to mogą, być te dwie rzeczy? Kondensator i tranzystor. Co w necie inni opisywali? Weź go teraz do nich wyślij. Jak może być mróz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja wysyłałem ale we wrześniu trwało to tydzień.... Koszt 200 zł. Też wymieniłem kondensator ale nie pomogło coraz częściej błąd występował. Winny jest tranzystor w sterowniku odpowiadający za pracę wentylatora, który się przegrzewa. Poczytaj w internecie są zdjęcia i informacje na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu. ☺️A nie w grudniu. Zobaczę może wytrwa zimę. ☺️ Dlatego napisałem kondensator i tranzystor. Odpowiadają z to ☺️ niebieski i czarny. 

 

Screenshot_20191209_111420_com.opera.browser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli mam dość tego sterownika i coś mnie sie wydaje że będzie zmiana na przyszłą zimę :) Kolego audilhr napisz mi jak możesz jaki masz wentylator u siebie próbuje ustawic swojego techa na coś ala skzp 02 tylko właśnie jest problem z wentylatorem żeby wysterowac. Hallotron wyłączyłem i próbuje ustawic mu zakres na biegach. Podawanie stałe tylko przerwa zmienna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi21898 to jaki byś teraz wybrał sterownik? 

U mnie gdzie ten piec jest było wejście na poddasze teraz je zakrylem. Może tego przyczyna jest? Że się grzeje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skzp 02. Zasłonięte wejście nie ma nic do rzeczy z przegrzewaniem. Pomaga ponoć otwarcie sterownika i chłodzenie go jakimś wentylatorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem w pracy jutro ci podam przerwy podawania opału dla.100% mocy i dla 10% mocy no i powietrze max i min dmuchawa to bodajze wpa 112 jutro ci wszystko opisze i da sie to zrobić. Podawanie jest jak zapewne wiesz stałe ja mam na 5s zmienia sie tylko przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tysiac info ze winny jest kondensator kolo MOSFET - u. Nie w dmuchawie. Macie lupe! 

Pozdrawiam Krzysiek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten czarny czy niebieski? 

Aby ten sterownik wypisać to trzeba wszystkie przewody odkręcić z tej zielonej listwy? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przewody masowe i chyba zasilanie. Reszta powinna być na takich wtyczkach (tam gdzie przykrecasz przewody to są właśnie wtyczki) i je wypinasz

Oczywiście wszystko robisz na wyłączonym z sieci sterowniku :)

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190207_013709.thumb.jpg.60fad0fe3fd506ce2e2bd1bd47818e77.jpgIMG_20190207_013241.thumb.jpg.3877838c064f2e8bb0d6ddad233fae99.jpgKolego snoopi teraz tak dmuchawa wpa117 podawanie mam sztywne 5s kocioł ustawiony na 12kw.

Min - przerwa dla 100% mocy to 41s.

Max - przerwa dla 10%mocy 7minut

Max powietrze 45

Min powietrze 16 wentylator ledwie.sie kreci. 

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dmuchawa u mnie dwa razy większa i podajnik też potencjał  dwa razy wiekszy (30 kg) hehe. U mnie podawanie musiało by być 2 przerwa 37  min a max około 231 sek. Tylko że sprawdzałem i sterownik inaczej liczy bo na 50% mocy mam około 4 kw podnosi się znacznie dopiero przy około 70% mocy. I powiem że ciężko wysterowac  tą dmuchawę  bo na niskiej mocy kopci a powyżej 22 biegu to dmucha jak szalona. Napisz jak możesz potencjał podajnika i kaloryczność jaką masz, przelicze sobie resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komfort Eko Duo 15kw szybki podajnik 30kg przesyp, palnik retortowy. Kaloryczność 28 mj podawanie musi być 2 raczej bo max zakres regulacji przerwy 250 sek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 22:54, Khojdys napisał:

Wymienione. Jak narazie 23 godziny bez błędy. 

Kondensator niebieski pokazywał 150 nano, powinno być 1 mikro. 

Plus w wentylatorze wymieniłem kondensator. 

Dziekuje wszystkim za rady i pomoce. 

 

 

Widget blockquote

IMG_20191217_110337.jpg

IMG_20191217_110444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

u mnie niestety problem z tym sterownikiem skończyl sie dopiero jak zakupiłem nowy

Dzwoniłem do Defro to nawet nie wiedzieli czy maja go na stanie czy nie

Musialem kupic na rynku,na szczęscie wziełem w tańszej wersji bez kabli

https://sterownikitech.pl/sterownik-defro-k1pv-2-bez-okablowania,id1120.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.