Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Buderus s115 -palnik Ecomat 15 ..ustawienia


gargulec

Rekomendowane odpowiedzi

I mniej na uwadze to że ten palnik nie lubi nisko schodzić z mocą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gargulec napisał:

Skoro temp pokoju jest 20.5  , zadan 21.histereza 1.powinien włączyć się dopiero gdy temp pokoju zejdzie poniżej  20 st

Prawidłowo - histereza 1C to 0,5C  w górę i 0,5C w dół od zadanej, ustaw histerezę 2 to będzie mniej się rozpalał i gasł - przecież to nie kocioł gazowy, wiec na rozpalanie bierze najwięcej paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z histerezą u mnie jest inaczej..

..."Gdy temp zadana jest 23st a histereza jest na 1 regulator pokojowy zacznie wskazywać nie dogrzanie pomieszczenia po spadku temp, w mieszkaniu do 22 st"...

Wychodzi na to  że u mnie   działa tylko w dół.

W moim rozumowaniu ustawiam 21st w pokoju  z histerezą1 , a temp kotła  65 st z histerezą 10, to przy pracy kotła przy  temperaturze ów 21 w pokoju i temp 65 na kotle ,wyłączają sie pompy  załącza sie tryb czuwania, trochę to trwa więc tmp kotła wzrasta do 75-piec wyłączony. po ok 2 -3 gdz temperatura pokoju spada do 20 st na kotle spadło do 58 st Sterownik pokojowy daje sygnał o nie dogrzaniu mieszkania  ,odpala pompy gdy kocioł zejdzie do temp 55  odpala się...i tak w kółko,tak bynajmniej jest u mnie.

To normalna praca kotła ? , czy ma chodzić cały czas na podtrzymaniu 30% palnika i trzymając temp kotła 65 st ...ale wtedy spali więcej.

Gdy ustawie większą histerezę na kotle dłużej będzie trzymał temp i rzadziej się  włączał i mniej spali

 

 

 

Poradzi ktoś ....? Serwis  jest bardziej przychylny do modulacji niż do powtarzalnej pracy włączania i wyłączania kotła...

Jak to się ma po sezonie grzewczym względem oszczędności ?

 

Jakoś sobie poradziłem, mam stał temp 58-61st na podtrzymaniu 30 % ,oczywiście w modulacji.

Do zadanej 60 st kotła i załączonej pompie wody przy 40st dochodzi mi w pół godz.

zjada ok 20 kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.