Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Buderus s115 -palnik Ecomat 15 ..ustawienia


gargulec

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może kociołek olejowy na pellet. Są może jakieś ustawienia standardowe na palnik od których można zacząć  ekonomicznie palić?  Sterownik st-978 plus sterownik w salonie.Jak kolwiek ustawiam żre mi dwa worki 15 kg na noc.Mam w kotle czarno i spieki .Dodatkowo  co noc włącza się dziwna praca Kotła  ,widać na wykresie. Jest to przeróbka olejaka więc w ustawienia trudno trafić.  Temp.kotła 65 histereze  10 . Na modulacji  100 ...czas podawania 8s,przerwa podawania 20 ,siła  nadmuchu 75, modulacja 60 ...czas pod.5 ,przerwa pod. 30 siła nadmuchu.50... Modulacja 30 czas pod.3. Przerwa 25  nadmuch 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem i zapomniałem :-)

Dom 130, Przedwojenny -średnio docieplony- ale styropian 10 i wełna na dachu 15 jest..

Instalacja dość prosta, spróbuje pózniej  rozrysować cały schemat ,bez podłogówki (pózniej będzie w łazience 5 m" na rtl-u ) instalacja  bez zaworu trójdrożnego ,bufor 120(na razie wogóle nie włączany remont) temp pokoju 21- histereza temp pokoju 1...nie wiem co jeszcze jest ważne  .RCK max temp komina 100 st

Grzejniki.

Piwnica... płytowe 2szt (rzadko odpalanne)

Parter ...convektor 5szt, drabinka 1szt

Poddasze...convektor 2 szt  drabinka 1 szt

Całe ciepło idzie w górę -otwarta klatka schodowa

Pellet sosna -świerk

Układ instalacji - zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 18:28, gargulec napisał:

Ma ktoś może kociołek olejowy na pellet

W innym temacie podawałem ci że mam identyczny kocioł, tylko prod Wolfa CNK25kW  z palnikiem na pellet Viking bio.

U ciebie widać w kotle sporo niedopałów - czyli trochę za dużo sypiesz paliwa ponadto powinieneś ten kocioł częściej czyścić, 

Ja na czysto sosnowym pellecie czyściłem co 150kg spalonego paliwa, obecnie palę liściastym i niestety trzeba czyścić co 60-80kg.

Dołożenie jakiegokolwiek bufora będzie na pewno korzystne

post-18578-0-28015600-1414774306_thumb.jpg

post-18578-0-85789200-1414773981_thumb.jpg

 

 

W dniu 1.12.2019 o 21:05, gargulec napisał:

To ze znakiem zapytania to jakiś zawór z pokretłem na ustawianie bar -ów,na fotce widać.

To zawór nadmiarowo upustowy różnicy ciśnień - jakby pompa była za mocna to on koryguje ciśnienie w instalacji - moim zdaniem do wyrzucenia lub zapomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz termostaty na grzejnikach?, Na schemacie masz 1 pompę, na fotce widzę 2, mówisz o buforze czy bojlerze?

Rozumiem że masz w salonie termostat pokojowy? I ustawiona temp. na 21 stopni? histereza 1stopień? a temp nocna jaka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bojler , mam Termostaty na górze ustawione na 3 ,parter 6...temp nocna min 19 st. Pompa jedna cyrkulacyjna do wu narazie nie uruchamiam, dom w remoncie i ciepła woda mi nie potrzebna  , druga do boljlera  nie załączona alei tak mam wodę w kranie 30 st... Nagrzewa się chyba sama od Kotła, już zgłupiałam...

Zmniejszyć paliwo ale przerwy też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, gargulec napisał:

na fotce widzę wiadro do połowy Wymiennika  czyli krótkie też takie miałem.

Ja nie wiem czy takie krótkie - moje od strony palnika ma 22cm głębokości, - teraz mierzyłem, przed nim prawie 15cm wymiennika, za nim podobnie - cała długość wymiennika to prawie 

Cała długość wymiennika ( tego z żebrami ) to ok 65cm, ten wymiennik w kotle ma 25kW a nie 20kW jak u ciebie.

 

Wg mnie z wykresu widać że palnik za krótko pracuje i nawet nie zdąży się nagrzać do prawidłowej temp.

Palnik masz sterowany tylko termostatem pokojowym?

Jak tak to źle,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że ma moc 15 kw, długość wymieniła 55 cm ,wiadra 45 .Po zamontowaniu blachy wymienika w ogóle Nie widać.Palnik w dzień pracuje długo  a w nocy... Tak jak na wykresie ...Żeby załanczał się się rzadziej zwiekszylem temp Kotła na 70 histereze 15 ...i dzień jest ok Noc robią się dzięki, sterowanie z pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość załączania i długość pracy zależy od tego ile mocy potrzebuje dom do ogrzania i jak duża jest moc kotła( palnika).

W twoim przypadku widać że masz za dużą moc kotła do potrzeb budynku.

Nie znam konkretnie twojego sterownika, ale czas grzania powinien być dłuższy ale na mniejszej mocy.

Ustaw palnik na większą histerezę i mniejszą moc np ok 10kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie chodzi w modulacji (ekonomiczniej) 100% mocy potem się przełącza na 60 % i potem na 30 % (30 to już podtrzymanie temp. )

Z tymi właśnie ustawieniami walczę...jest jeszcze praca standard kocioł ciagle grzeje    100% mocą

Z tym tłumikiem to ciekawe ,będę musiał spróbować  u mnie  zdjąć  tłumik, teraz mam RCK .więc nie będzie cugu......ale to pózniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulując  4 ustawieniami mającymi pewną skale którą trzeba dobrać do odpowiednej  pracy kotła z palnikiem

czas podawania

przerwa podawania

siła nadmuchu

odległość od rządanej

Każda moc 100-60-30 ma swoje ustawienia ,finalnie wszystko ma ze sobą współpracować w  najbardziej ekonomiczny sposób, płynnie bez sadzy i spieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hallo , ich habe auch den Ecomat Brenner, meine Einstellungen in der Modulation. ( Eko Silver  14 Kw )

100%    4sec Fütterung 14 sec. Pause und 45 Schlagkraft   Entfernung 4 Grad

60%       3sec Fütterung 25 sec Pause  und 30 Schlagkraft  Entfernung 2 Grad

30%      3sec. Fütterung 40 sec. Pause und 25 Schlagkraft

Heiztemperatur 72 Hysterese 12 Pumpen Temperatur 50 Grad ,keine Sinter ,wenig Asche nur hellbrau -grau.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gargulec musisz coś pokombinować w oparciu o nastawy swoje i kolegi z postu wyżej, ja raczej bym wydłużał czas między podaniami i za nastaw 100% przyjął parametry dla 60% kolegi lub dla swoich.

Ja mam palnik automat w którym nic nie ustawiam  i na dodatek bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hej.... twoje ustawienia testowałem już wcześniej z twoich  wcześniejszych  postów,ale dla mojego kotła są nie dobre ,mamy takie same palniki ale inne kotły...ale dzięki za chęci.

hallo .... ich habe deine einstellungen schon mal aus deinen früheren posts getestet, aber für meinen kessel sind sie nicht gut, wir haben die gleichen brenner aber andere kessel ... aber danke für den wunsch

 
                       
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sambor- różnie  testowałem  ale na dzień dzisiejszy najlepsze  są takie

                                  100%           60%         30%

Podawanie                  8                7            5

przerwa                        20            18           15

nadmuch                      75             60          35

odległość od żądanej 8               5  

Ale ciągle kombinuje aby worek zszedł w 24h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.