Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik kipi w kotle buderus g115


stuntmachine

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.12.2019 o 19:36, stuntmachine napisał:

Tak. Mam 20km do czluchowa. Pelet z poltarexu polecam ale 1000 za tone u mnie. Nie mam motylkow zrobione. Czyszczenie trwa 3 minuty. Co 2 miesiące wydmucham żeberka sprężarka. Z kominem nic nie robilem. Mam wkład w kominie. Ty pewnie też jak jedziesz na oleju.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Witam. Jestem z Człuchówa i mam dokładnie taki sam kocioł Buderus logano g115. Dasz namiary na osobę, która wykonała modernizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palę w Buderusie olejem. Mam dostawionego śmieciucha i palę węglem.

Ale czas na zmiany.

@Stuntmachine Twój palnik KIPI to 20 kw czy 16 kw?

Bo zastanawiam się, który wybrać.

Dom 120m ocieplony

Podobno 20 kw samoczyszczenie palnika lepiej chodzi przy słabej jakości pelecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam dłubiących w Buderusach! :-). Zakupiłem w dobrej cenie Logano G115 i teraz spróbuje pożenić go z Kipi! Namiar na montera już mam, ale najpierw muszę wyremontować kotłownię. Na razie aż tak  mi się nie śpieszy, bo śmieciuch jeszcze w dobrej kondycji, ale jego dni są już policzone! Zobaczymy, co wyjdzie.

Czy oryginalny otwór w drzwiczkach na palnik pasuje czy trzeba powiększać, bo wykręciłem właśnie palnik olejowy i tak mnie zastanowiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew! No to trzeba będzie rzeźbić, bo oryginalny otwór w drzwiczkach ma 110 mm.!  Powiększyć go tylko do wymaganej średnicy czy "podnieść" otwór dla uzyskania więcej miejsca na popiół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

 

Ja mam przerobiony kocioł na paliwo stało EKOCENTR. Aktualnie zakupiłem Buderusa G115 którego planuję przerobić na pellet z palnikiem KIPI, ja mam 26KW. Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem palnika do kołata Buderus to na dziś bym polecił zastanowić się nad palnikiem KOSTRZEWA. Drzwiczki zawsze trzeba przerobić/wyciąć ale Kostrzewa oferuje przejściówkę dzięki której kocioł można używać zamiennie z palnikiem olejowym lub pelletowym. 

 

Choć prezentowany kocioł to chyba nie jest G115 🙂, mój ma inny palnik. No ale opcja warta przemyślenia. 

 

Co do wycinania otworu to sugeruję ustawić palnik możliwie najwyżej, tak aby było jak najwięcej miejsca na popiół. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.