Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik kipi w kotle buderus g115


stuntmachine

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć taki temat ponieważ ciężko coś znaleźć na temat montażu w buderusie a jeśli już coś jest to same stare posty albo tematy. Może się komuś przyda moją historia. Wczoraj został zamontowany palnik kipi. Wszystko poustawiane przez serwisanta. Ładnie pracuje jak narazie. Ciepla woda jest. Ciepło w dupkę też. Narazie bezobslugowo. Zobaczymy co będzie dalej. Koszt przerobienia razem że sterownikami, palnikiem zbiornikiem robocizna 6000zl. Zdam relację jak się spisuje ten zestaw w przyszłości. Pellet poltarex Premium.4d76d786af2dcf556de53e5525e76865.jpg722a36ff2bb3cf2898ff30ec266bf005.jpg006cbaa87f7214306602d1c2d7504dca.jpge15a721dd88a6c268b62c1f70492cf09.jpg0a4ee89f5c77cd00fefd9a153357dc73.jpg61925f4943d9ad26d4a2d0ec29e13eda.jpg2359891316ca04517f204f3f2a789d52.jpg9e90d7780e63c5e5655a2916802e49f1.jpg98aca3a3ccaf6277017759b3d0cf816a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zeszło. Ja też mam zbiornik 330l. 1cm to ok. 2kg pelletu. Wiadomo, zależy jakiego ale mniej więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135kg wypalone przez 13 dni. Wychodzi ok 10kg dziennie. Temp w domu ustawionana 23. Ciepła woda. Wyczyscilem teraz dokładnie piec. Zapomniałem wsadzić takie zawirowywacze które są w buderusie. Zobaczę jak będzie bez nich wychodzić. Dookoła nich było sporo takiego czarnego nagaru czy jak to nazwać. Ma ktoś buderusa przerobionego na pellet? Macie zawirowywacze czy Nie? Ktoś na olx chce sprzedać zawirowywacze i ma w aukcji napisane że zostały mu po przerobce kotła ne pellet. Czyli lepiej będzie bez nich?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę spalin jaką masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik lub termometr na wylocie spalin z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 20.10.2018 o 12:54, stuntmachine napisał:

135kg wypalone przez 13 dni. Wychodzi ok 10kg dziennie. Temp w domu ustawionana 23. Ciepła woda. Wyczyscilem teraz dokładnie piec. Zapomniałem wsadzić takie zawirowywacze które są w buderusie. Zobaczę jak będzie bez nich wychodzić. Dookoła nich było sporo takiego czarnego nagaru czy jak to nazwać. Ma ktoś buderusa przerobionego na pellet? Macie zawirowywacze czy Nie? Ktoś na olx chce sprzedać zawirowywacze i ma w aukcji napisane że zostały mu po przerobce kotła ne pellet. Czyli lepiej będzie bez nich?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

10 kg to dobry wynik palnik pracuje 24 na dobe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z tej przeróbki. Trochę musiałem się nauczyć co i jak. Więc tak :

 

1. Wyjalem zawirowywacze oraz wydmuchalem sprężonym powietrzem cały kocioł bo był za słaby ciąg i po pewnym czasie kopcilo się jak zdjalem rurę doprowadzajaca pellet. Wydmuchac muszę raz na miesiąc i nie ma żadnych problemów. Mówię o tej części kotła w której są zawirowywacze.

 

2. Otwieram drzwi pieca co 3 dni i miotelka zamiatam popiół. Ważne jest aby palnik był zamontowany trochę wyżej w drzwiczkach to jest wtedy więcej miejsca na popiół.

 

3. Pale teraz peletem za 700zl/tona. Musiałem trochę ustawienia nadmuchu i podawania pozmieniac żeby dobrze się palił w porównaniu do poltarexu za 990. Przy temperaturach takich jak teraz spalanie wychodzi ok 25kg na dobę.

 

4. Nie mam czujnika temp na zewnątrz. Mam tylko sterownik w pokoju i ustawione 23 w dzień i 22.5 w nocy + ciepłą woda. Nie mam żadnych zaworów 3/4 droznych. Poprostu dwie pompy. Jedna na co i na cw.

 

5. Nie robiłem nic z instalacją co. Mam stare żeliwne grzejniki i stalowe rury. Dom ok 180m. Styropian.

 

6. Raz się zdarzyło że stalowy wkręt zablokował zmijke w palniku. Wyjalem to i jadę dalej. Chyba był w poltarexsie która akurat wsypalem bo mój lokalny dostawca akurat nie miał pelletu dla mnie.

 

7. Nigdy nie miałem problemu z rozpalaniem. Zawsze się rozpala za pierwszym razem.

 

8. Pellet niby ekologiczny ale za to worki po pellecie w ilości bardzo dużej.

 

9. Temp zadana kotła 65. Temp cw 45. Histereze cw mam chyba 14 stopni bo czujnik cw pokazuje np że cw ma 35 stopni a na termometrze na samym zbiorniku cw jest 42 więc mam większą histereze ustawione żeby się palnik bez sensu nie rozpalal.

 

10. Serwisant co montowal palnik ustawił moc nadmuchu przy Max mocy palnika 19kw na 29%. Wypalalo poltarexa ale Z tymi ustawieniami pellet za 700 nie dopalal się. Teraz mam ustawione nadmuch przy Max mocy na 38%. Ładnie się wypala. Płomień oscyluje w granicach 75-95%. Wydajność podajnika mam chyba na 12kg/h.

 

11. Polecam otworzyć piwko i pobawić się ustawieniami zwłaszcza nadmuchu /dawki pelletu i obserwować co się dzieje, jak wygląda płomień itp.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie palnik pracuje w trybie standart czy fl? z pelną mocą?.ja mam nq 10 kw max ustawiony nie ma jakis duzych strat spalinowych zastanawiają mnie Twoje niskie nadmuchy jak przy 10 kw mam chyba jak pamietam 30 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik jest na FL. Ja mam tak minimalna moc nadmuchu 26%. Średnia 32 i Max 38. Po moich obserwacjach jak zwiększe nadmuch to % płomienia spada. Mam też takie okienko rewizyjne i mogę spojrzeć na promień przez drzwiczki. Max nadmuch co mogę ustawić to 45%. Jak tam na Maxa to promień jest bardziej poszarpany niż na 38 jak mam teraz. Wydaje mi się że to zależy od pelletu. Ten mój ma domieszki kory i pewnie piasku bo nie jest z idealnie czystych trocin. No ale za 2100 kupię 3 tony A poltarexu kupię 2 za 2000 więc wiadomo. Dom ma ok 20 lat. Tak jak pisałem. Grzejniki żeliwne. Instalacją stalowa. Styropian 10. Okna plastikowe. Jeszcze mi pizga wiatrem przez boczne drewniane drzwi które będę wymieniał na wiosne. Teraz moze dobija do 30kg na dobe jak jest zimno na dworzu. Nie licze tego tak dokladnie. Ogolnie to kupuje co tydzień 15 worków po 20kg. Po 7 dniach 4-5 worków zostaje w zapasie. Robie tak bo mój dostawca produkuje i na bieżąco sprzedaje. 15 worków mieści się do alfy 159 :) 10 do bagażnika i 5 na siedzenia z tylu. Mam ugadane że w lato jak będzie miał narobione duzo pelletu to kupię od niego 5 ton po 650zl za tonę.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witaj kolego

Ciekawie się rozpoczęło i cyk...umarło? Możesz napisać coś więcej po roku użytkowania.Ile ton spaliłeś w zeszłym sezonie , jak ta przeróbka sprawuje się w dniu dzisiejszym? Czy żałujesz ,że poszedłeś w pellet? Co bys inaczej zrobił?

Podrawiam Tomek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stuntmachine  czy praca palnika jest ON/OFF  od termostatu pokojowego?

Ciekawi mnie też jak się układ sprawdza przy grzaniu tylko CWU. Zakładam,że mała pojemność wodna kotła w miarę szybko nagrzewa bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko działa super. Jadę na pellecie po 650zl tona od lokalnego dostawcy. Jedyna wada to brak miejsca na popiół w kotle. Trzeba najlepiej co dwa dni w sezonie grzewczym go otworzyć i wyczyścić. 2 minuty i gotowe. Nie liczę dokładnie ile pali ale od połowy września mniej więcej mam wypalone 2 Tony chyba. Pytanie czy bym zakładał ponownie palnik kipi do tego pieca? TAK. co z graniem wody w lato? No grzeje. Jak tylko na wodę to raz na tydzień czyszczenie. Działa to ogólnie tak że zapominam że mam piec. Na tym pellecie po 650zl płomień jest ok 50% na sterowniku. Próbowałem różne ustawienia i nie mogę dojść wyżej. No ale się pali. Spieki się nie robią. Jest ciepło więc zostawiłem to tak jak jest. Pytanie czy tak naprawdę dobrze to pokazuje?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, cena tego pelletu dobra , ja mam spalone od połowy września 950 litrów oleju  kupiony był po 3,2.Co do czysczenia-co 2 dni odkręcasz śruby , czy założyłeś sobie jakieś motylki , które szybko pozwolą odkręcic pokrywę? Jak z ciągiem?

Ostatno byłem w OBI to pellet po 1300/1400 T tam oferują , a taka cena to juz nie ma co zmieniać oleju na pellet. Pisałeś o pellecie POLTAREX -jesteś z okolic Człuchowa??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam 20km do czluchowa. Pelet z poltarexu polecam ale 1000 za tone u mnie. Nie mam motylkow zrobione. Czyszczenie trwa 3 minuty. Co 2 miesiące wydmucham żeberka sprężarka. Z kominem nic nie robilem. Mam wkład w kominie. Ty pewnie też jak jedziesz na oleju.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.