Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Peletowy sterownik ustawienia


Fmtomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kocioł peletowy z serownikiem Tech st976 pod temp.zadaną kotła pojawia się mała cyferka +5 ..

co oznacza ten parametr ..kiedyś nie było tej cyferki pod temp zadaną ...nie korzystam z czujnika zew. mam głowice termo w grzejnikach ,

zawór czterodrog. i pompy C.W.U / C.O .Z góry dziekuję za odp. pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to czasami podbicie temperatury kotła dla priorytetu CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś chyba gdzieś coś przestawić skoro kocioł ma podniesiona zadana. Z reguły jak pisze gmaj dotyczy to cwu. Może ma to coś wspólnego z ubiciem legionelli?
Musisz poszukać w sterowniku co robią inne sygnały dochodzące do sterownika. Co np robi termostat czy tylko start grzania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dokładnie działa to tak :..

Piec odpala po spadku do poziomu Histeryzy  -5 (55) zadana czyli odpala się na poziomie 49st. 

Próg zał. pomp to 50st. zadana na kotle 55 temp zaworu 39 st . ....piec osiąga 55st i powinien zacząć wygaszać 

a tu psikus leci do 58st i zaczyna wygaszać gdzie ostatecznie gasnie mając 60/61 st a powinien osiagac 55 zgodnie z zadaną ..

no i tu pytanie dlaczego sugeruje się tą małą 5+ a nie temp zadaną ??? 

WhatsApp Image 2019-12-01 at 00.04.06.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To +5 wynika z regulacji tygodniówki.

Wyłącz ją dla kotła -- Menu>sterowanie tygodniowe>tygodniówka kotła>tryb--ustaw wyłaczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55* zadana? A na powrocie ile, 30*? A potem to Defro niedobre. Spójrz w instrukcje kotła i zobacz jakie temperatury powinny być trzymane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fmtomek napisał:

a tu psikus leci do 58st i zaczyna wygaszać gdzie ostatecznie gasnie mając 60/61 st a powinien osiagac 55 zgodnie z zadaną ..

 

9 minut temu, eliks napisał:

55* zadana?

Ale widać że kocioł mądrzejszy od właściciela i sam ciągnie do 60-62C, inaczej pewnie by już padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
12 godzin temu, Fmtomek napisał:

a tu psikus leci do 58st i zaczyna wygaszać gdzie ostatecznie gasnie mając 60/61 st a powinien osiagac 55 zgodnie z zadaną .

55 na kotle… Widac ze ludzie maja za duzo hajsu. Czy to na opal czy to za chwile na nowy kociol. Ciekaw jestem jak on wyglada w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 20:55, Darekgra napisał:

To +5 wynika z regulacji tygodniówki.

Wyłącz ją dla kotła -- Menu>sterowanie tygodniowe>tygodniówka kotła>tryb--ustaw wyłaczony

Zgadza się !! Dzięki już wszystko wporzo :-) przeoczyłem banał... A jeżeli mogę dopytać ???..Jestem swierzakiem w pelecie więc pytanie co do parametrów z fotek czy jest ok czy coś zmieniać ??? proporcja uzyskania zadanej do spadku z zadanej do histeryzy wynosi 25min na 25 min czyli tyle ile dogrzewa tak szybko traci temp i znów odpala ...doddaje foto ustawień próg pomp 48st ster 4D ...jak mozesz coś doradzić bede wdzieczny ..serwisant zrobił książkowo czyli ust pracy min max z wagi mocy i kalkulatora ale wiem że można konfigórować tylko czy trzeba ??? 

WhatsApp Image 2019-12-04 at 23.16.06.jpeg

WhatsApp Image 2019-12-04 at 23.16.18.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam peletowca więc co do ostatniego pytania nie mogę nic zbyt mądrego doradzić, ale na pewno znajdzie się tu ktoś co doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.