Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzaczek SKG LUX poprawa instalacji


swampshark

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, sambor napisał:

To zła propozycja i kocioł będzie źle pracował!

Jak zawsze konkretnie, aczkolwiek oszczędnie w słowach :)

Mam nowy schemat. Piec byłby wpięty poprzez sprzęgło, a pompy do grzejników i podłogówki będą sterowane listwą L-5 od Techa, która będzie sterować siłownikami w rozdzielaczach (są przystosowane do montażu siłowników) oraz załączać i wyłączać piec gazowy w oparciu o sygnały z termostatów pokojowych. 

Teraz pytania:

1. Czy teraz będzie to działać?

2. Jaki piec gazowy najlepszy do takiej instalacji?

3. Jakie sprzęgło?

4. Jak do tego podpiąć kopciucha? 

Piec węglowy obecnie pracuje w układzie zamkniętymrys4.png.327220568daa042f1c4f620be38daac1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, swampshark napisał:

1. Czy teraz będzie to działać?

2. Jaki piec gazowy najlepszy do takiej instalacji?

3. Jakie sprzęgło?

4. Jak do tego podpiąć kopciucha? 

ad1 - tak, ale trzeba dać do ZZ odcinające zaw 4-D.

ad2 - najtańszy np Termet 

ad3 - 40kW

ad4 - tak jak był, lub dać pompę przewałową zamiast 4-D i kotłowej.

15 minut temu, swampshark napisał:

Jak zawsze konkretnie, aczkolwiek oszczędnie w słowach :)

Po prostu jest skromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sambor napisał:

ad1 - tak, ale trzeba dać do ZZ odcinające zaw 4-D.

Nie za bardzo rozumiem gdzie i jak je dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam moją propozycję schematu. Dałem zawory odcinające kulowe, bo stwierdziłem, że jak będę palił w Krzaczku to wtedy będe w kotłowni i świadomie odetnę Gaziaka od CO, a zawory zwrotne mogą stwarzać dodatkowe opory w instalacji i "automatyzacja" w tym miejscu nie jest potrzebna. 

Piec jaki wybrałem to Vitrix EXA 24 X 1 ErP, bo cena trochę większa od Termeta, a posiada wewnętrzny zawór 3D i wyprowadzenie do wężownicy zasobnika wraz z zewnętrznym czujnikiem CWU , więc upraszcza mi instalację. rys5.png.59ed2f8697bc7b4c4e8e173e9532800c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że TERMET GOLD posiada to samo wyposażenie ( wbudowany 3D itd.), ale masz moc modulowaną od chyba 3 kW ( to o wiele mniej od Victrix'a),

i jest tańszy. Porównaj oba kotły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie oraz po składzie zestawów w sklepach internetowych wygląda na to, że jest to wyposażenie dodatkowe montowane na zewnątrz.

termet.thumb.png.76ab7d13adc49cc61afb5c46ec7a503e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Termet już wisi brakuje tylko gazu w rurach. Mam instalację wg poniższego schematu

i teraz się zastanawiam, czy w ogóle mi sprzęgło potrzebne. Mam rozdzielacz taki jak w ostatnim załaczniku. Czy jeżeli bym rozkręcił zawór mieszający ma MAX, ominął pompę podłogówki, puścił wodę z Termeta prosto do obwodu i nieco zmodyfikował układ wg drugiego schematu to układ nie działałby na samej pompie w piecu? Słyszałem, że Termet ma mocne pompy. Zamiast 3 pomp obiegowych chodziłaby tylko ta piecu gazowym.

Podłogówki jest ok 90 mkw ułożonych co 10 cm, 9 pętli oraz 5 grzejników panelowych plus 2 suszarki. Termeta ustawiłbym w trybie podłogówki i dołożył pogodówkę. Proszę kolegów o poradę. 

rys5.png.59ed2f8697bc7b4c4e8e173e9532800c.png

rys5.png.59ed2f8697bc7b4c4e8e173e9532800c__.pngrtt6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.