Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z c. O. Część karolyferow nie grzeje


arkadio8708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z c. O. W domku jednorodzinnym instalacja została wykonana z miedzi jakieś 15 lat temu. Piec tradycyjny na drzewo i węgiel. Pompa wilo rs 25/2. Kotłownia w piwnicy. W zeszłym roku podczas remontu 1 piętra miedź została wymieniona na pex. Parter pozostał w miedzi. I tu powstał problem polegający na tym że na 1 piętrze nie grzeje kaloryfer w łazience (rurowy) a pozostałe po kilku godzinach stygną. Układ jest odpowietrzony. Na parterze wszystkie kaloryfery grzeją. Bardzo proszę o pomoc w czym może tkwić problem. Czy to wina za słabej pompy? Na parterze jest 9 kaloryferow, na pierwszym piętrze 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje z CU zamieniono na PEX, i grzejniki przestały grzać. Nie wiadomo w zasadzie niczego, a podałeś najmneij istotne informacje.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pompa jest ta sama co była na miedzi. Średnica także jest taka sama.  Nie wiem czy wpływ może mieć pexa która idzie pod podłogą i wychodzi do kaloryferow. Nie jest ona wypoziomowana jak miedź. Po odłączeniu wszystkich obwodów na kolektorze na piętrze, łazienka grzeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć wszystkie grzejniki na dole i leć odpowietrzać górę... W rurach zasilających górę jest powietrze.. Pracująca pompa CO powinna przepchnąć powietrze do pierwszego grzejnika... ( odpowietrzaj wszystkie) powietrze może się przedostać do każdego grzejnika ( w zależności jak mają podłączone zasilanie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arkadio8708 napisał:

Nie wiem czy wpływ może mieć pexa która idzie pod podłogą i wychodzi do kaloryferow. Nie jest ona wypoziomowana jak miedź 

..., a jak do tego dojdzie, że pex pod podłogą ma spadek, to zapowietrzenie murowane... 

Co do pompy... Skoro wszystko działało na miedzi z tą pompą, to teraz też musi działać. 

Jeżeli jest tam powietrze, to jest opcja aby to przepchnąć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, arkadio8708 napisał:

 Z żadnego kaloryfera powietrze już nie wylatuje. A z tego co pamiętam spadki na pexie są na pewno... 

..., bo powietrze już nie będzie lecieć, bo w kaloryferze nie ma powietrza, a jest w rurach.... Dlatego trzeba je przepchnąć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arkadio8708 napisał:

Średnica także jest taka sama.  Nie wiem czy wpływ może mieć pexa która idzie pod podłogą i wychodzi do kaloryferow.

Taka sama, czyli Cu15 zamieniłeś na PEX 16?

Grzejniki zasilane od dołu typu VK? Może pomylone zasilanie z powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda złączka PEX to dławienie, przy rurce PEX 16mm otwór w złączce to 8-10mm średnicy w zależności od producenta, a jeśli po drodze są jeszcze jakiś trójniki pompa może nie mieć siły przepchnąć wody prze układ, spróbuj trochę zdławić przepływ na parterze i sprawdź czy grzejnik ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie - przeoczyłem tą informację. 

Do autora: czy to przypadkiem nie jest pompa z przeznaczeniem do cyrkulacji CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz filtr przed pompą? Czy był czyszczony po modernizacji? Generalnie zalecana wymiana pompy, bo opory przepływu na pewno są teraz większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.