Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Część grzejników nie grzeje.


MietekS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam piec zasypowy i po wymianie czynnika grzewczego 2 kaloryfery (z trzech) na I piętrze nie grzeją. W piwnicy, na parterze i jeden grzejnik na piętrze - grzeją. Grzejniki w piwnicy i na parterze nie maja zaworów, na piętrze tak.

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzyć układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MietekS napisał:

...po wymianie czynnika grzewczego...

Na taki sam?

Na logikę, sprawdzić czy grzejniki nie zakręcone czy inne zawory ;) , filtry osadnikowe, pompę odpowietrzyć, sprawdzić na wyższym biegu (może to co grzeje idzie na grawitacji) , ew uzupełnić czynnik, odpowietrzyć układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Grzejniki i wszystkie zawory otwarte.

- Filtrów osadnikowych nie mam (zapomniałem dodać, że jest to układ zamknięty);

- nie wiem jak można odpowietrzyć pompę;

- pompa chodzi na najwyższym biegu;

- układ odpowietrzałem wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączysz pompę to coś się zmienia czy jest dokładnie to samo?

Jak odpowietrzyć pompę to może ktoś się odezwie, ew sprawdź na YT lub w dokumentacji dla modelu który masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyczyną mojego problemu może być sposób napełnienia układu przez instalatora: najpierw wlał glikol (ok. 1/3), a potem dopełnił wodą?
I co teraz robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej ostateczny schemat ( w temacie Twojej instalacji nie mogę znaleźć ) pokazujący miejsca odpowietrzników i podejścia do grzejników. Kolejność mieszania czynnika bez znaczenia. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zrobić taki schemat jak pojadę (chyba w środę) na działkę, ale opublikuję go po powrocie do miasta, bo w lesie Internetu praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem tak samo. Na parterze wszystkie grzejniki grzały a na piętrze żaden. Próbowałem odpowietrzać, ale okazało się, że grzejnik nie jest zapowietrzony. Ok odkręceniu odpowietrznika leciała stamtąd zimna woda. Więc...

Przełączyłem pompkę z 3 na 1, zakręciłem na chwilę grzejniki na dole. Po kilku minutach odkręciłem ponownie i teraz grzeją już wszystkie naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.