Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe po części grzeje


guesswhoisback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, temat wałkowany wiele razy, ale pewnie każdy przypadek inny:), a szukając podpowiedzi na necie to brakuje prostej instrukcji co jak zrobić, może tutaj.

Dobra, w całym mieszkaniu ogrzewanie podłogowe + grzejnik ścienny w lazience. Temperatura na termostacie ustawiona na 22st kazdego dnia do godziny 22:00. Obecnie mając na zewnątrz ok 8-10 stopni, wieczorami jak wspomniałem w pomieszczeniach 22st, a każdy narzeka że zimno w nogi........

Podwyższe temperature, ale grzeje miejscowo, niewiem jak temu zaradzic.

 

Dołącze zdjęcia rozdielki. 

 

IMG_20191108_104901.jpg

IMG_20191108_104911 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/0dkręcić czarne kapturki na belce powrotu.

2/ Bypass pomiędzy belkami zbędny, skoro nie masz siłowników na pętlach

3/ Grzeje miejscowo,bo może w pomieszczeniach, gdzie jest po kilkapętli, jedna/ dwie są zapowietrzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji tu jest co niemiara. Proszę skorzystać z "lupy" w zakładkach forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, guesswhoisback napisał:

wieczorami jak wspomniałem w pomieszczeniach 22st, a każdy narzeka że zimno w nogi........

Podwyższe temperature, ale grzeje miejscowo, niewiem jak temu zaradzic

co to znaczy ze zimno w nogi? podloga nie jest po to aby czuc goraco w nogi. jaka ma temperature podloga? mierzyles? ja mam 21,5 do 22,5 i w domu 21,5 do 23 sie utrzymuje. ale ja to odczuwam jako cieplo w nogi.

grzeje miejscowo tez moze oznaczac ze grzejesz za krotko z duzymi przerwami i podloga nie nagrzewa sie cala rownomiernie a ty czujesz cieplo tylko w miejscach gdzie leca rurki. ile dajesz w podloge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka to nie sa grzejniki ! 

To to Pani nie działa tak że włączam sobie  na termostacie z 22* na 23*  i  zaraz ma mi być cieplej i na dodatek jeszcze w nózki jak termofor

To ze  termostat wyłapuje 22* temperatyry powietrza to nie znaczy że Twój budynek ma 22* , bo całkiem możliwe ze słonko Ci w dzień nagrzewa powietrze , termostat pokazuje 22 * , ale cała reszta , posadzki , sciany są zime

Włącz kocioł na pare godzin , zagrzej tą podłogę spal trochę gazu , to i bedzie Ci ciepło  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór można odkręcic na full , zakładamy ze 43 * , a kotłem  regulowac temperaturę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam z 3d i kocioł podaje temp na instalacje jakby go nie było.

Ewentualnie stanowi zabezpieczenie że cieplej niż 43st nie pojdzie.

Ponadto potwierdzam na własnym przykladzie że sterowanie godzinowe jest o kant D. Podepnij sonde pogodową, otwórz sekcje i niech grzeje 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.