Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smola i woda w nowej instalacji z piecem Zębiec KWKD15 dolniakiem


180damian180

Rekomendowane odpowiedzi

A czym kolega steruje podlogowka ???
Rtl ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że ona tam jest ale wolę mieć pewność, że nie chodzi o powietrze w górnych drzwiczkach...

Co do rozpalania, to nie ładuj do rozpalania całego kotła. Na ruszt dawaj to co teraz, czyli drobniejsze ale tak gdzieś do 1/3 -1/4 wysokości komory i to rozpal z otwarta klapką i doprowadź do prawie zwęglenia a przynajmniej dobrego rozpalenia. Dopiero wtedy zamknij klapkę i doładuj resztę. A co do powietrza to u mnie przynajmniej lepiej sprawdza się podawanie dolnymi drzwiczkami ale w większości nad ruszt a nie pod. I oczywiście trochę ale naprawdę minimalnie nad zasyp. Jak będzie lepiej to pomyśl o lekkim zaszamotowieniu palnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumie

Jak praktycznie wyglada zapalenie z dolu jak masz zaladowana cala komore






Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to RTL? Przepraszam że pytam... Jeśli chodzi o sterowanie, to mam pompke od grzejników i pompke odd podlogowki podłączone do sterownika... Załącza jedną i drugą przy 55st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze przy twoim sposobie rozpalania podgrzewasz cale paliwo

I dlatego sie tak leje

Jak wspomnial wyzej kolega


Rozpal tylko troche a potem zaladuj calosc i zamknij ta klapke ona jest tylko do rozpalenia





Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez zrob fotki tej instalacji przy kotle

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oglądnięciu zdjęć dochodzę do wniosku że wiedza tego hydraulika nie powala na kolana.

Kup wiadro drobnego węgla płomiennego i spróbuj zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze nigdzie naczynia przelewowego a ma byc podlaczone bezposrednio do kotla

To jest uklad zamkniety ????

Od gory pompa do co, tu mam dylemat na temat zaworu kulowego, jesli nie bedzie pradu uklad kaloryferow powinien isc grawitacyjnie problem tylko ze jak non stop bedzie isc na pompie to ta kula ma problen z odskokiem ( ja mialem taki problem u rodzicow)

Potem uklad cwu pytanie czy tez bedzie dzialac grawitacyjnie wnioskuje ze nie bo nie ma zaworu kulowego niekonsekwencja

Na samym dole podlogowka widze ze jest zawor pytanie jaki i jak jest ustawiony i zamontowany

Niestety kolega popelnil blad koncepcyjny

Drewno to spalanie na wesokiej sprawnosci czyli przydalby sie bufor, zeby szlo to na maksa

Wegiel podobnie

A kolega ma kaloryfery (dla ktorych temperatura regulowana jest przez 4d) plus podlogowka ktora jest zasilana niska temperatura,

Nie jestem pewny czy kolega opanuje temat "malej mocy" bo przeciez cala zime nie bedzie minus 20 stopni

Pytanie ile kociol ma kw , 15 ???, ile bedzie docelowo kaloryferow, czy te kaloryfery maja glowice

Zawor na CO ustawilbym w funkcji ochrony kotla jest na ten temat post kolegi sambora w dziale dtr

Temp. W pomieszczeniach sterowalbym glowicami


Pytanie jeszcze o podlogowke bo jest zawor ale on steruje temperatura wychodzaca na podlogowke pytanie co steruje temp. pomieszczenia, termostat pokojowy ???







Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomnialem

Wszystkie rurki wymagaja izolacji


Czopuch tez zaizoluj w twoim przypadku nada sie welna do kominkow bo arkusze maja sreberko odpowiednie na temp.

I kup se termometr do wedzarni i zamontuj w czopuchu bedziesz wiedziec z jaka temp. Palisz


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że temat stał się rozwojowy bo innych brak:)

Na początku była smoła i kondensat. :)

Odnośnie tego, jedyna przyczyna to mokre drewno +nowy nieprzepalony kocioł.

Możemy kolegę uświadomić jak poprawnie używać tego kotła i tyle w sumie.

Proszę piszących o nie branie mych słów do siebie:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 180damian180 napisał:

PS coś tam jeszcze jest nie dokonczone. 

Na zdjęciach nie widać pompy kotłowej.Ogrzewanie podłogowe skutecznie wychładza powrót kotła.Masz wiedzę jaka jest temperatura powrotu kotła gdy pracują pompy CO i OP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, będę cały czas próbował jakoś to ogarnąć. Nie wspomniałem wcześniej, więc dodam, że dom jest też jeszcze w budowie, więc niema ocieplonego poddasza i ciepło ucieka górą. Może jak już hydraulik podepnie wszystkie grzejniki, i ocieplę poddasze to wszystko się wygrzeje i dojdzie do ładu... 

Ale w ogóle powiedzcie koledzy, czy to normalny objaw przy pierwszych przepałach nowej instalacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.