Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie sterowanie do zaworu 4D Afriso


PiotrNar

Rekomendowane odpowiedzi

@PiotrNar jaki masz dokładnie piec i sterownik? może za niewiele większe pieniądze można wymienić sterownik pieca i wtedy będziesz miał sterowanie 4D w sterowniku pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat niewielki problem. Sterownik trzeba dobrać głównie do palnika i dmuchawy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam marketowy za stąporkowa, a sterownik negros komstera, także też prosty. Też myślałem nad zmianą tego sterownika ale to i tak koszt co najmniej 350 zl, czyli tyle co sterownika zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Darekgra napisał:

ST- 431N  nie ma czujnika wewnętrznego wiec sam nie może odczytać temperatury wewnętrznej pomieszczenia i sterować zależnie od niej temperaturą zaworu, do tego potrzebny jest mu zewnętrzny regulator pokojowy dwustanowy lub RS

I mialem u siebie na wentyl 4D cos?

Aaaa,tech juž nie ma st 431n,to bylo bardzo dobre.Przy I1 juž czujnik brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i miałeś ale nie to o czym piszemy :)

jeszcze raz ST- 431N  nie ma czujnika wewnętrznego ani możliwości podłączenia go bezpośrednio pod sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST431n nie posiada ani nie ma złącza czujnika pokojowego, można jedynie podpiąć REGULATOR POKOJOWY.

Nie musi być to jednak dedykowany Techa, może być zwykły dwustanowy, np. Auraton, Euroster. Wtedy wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w menu ST431n. O ile pamiętam, zaznaczamy "regulator standardowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś z forumowiczów, czy czujnik pogodowy do sterownika tech i1 podłącza się przewodem (jeśli tak to czy on jest w zestawie a jeśli nie to jaki przewód trzeba dokupić), bo nie znalazłem informacji o tym w instrukcji? Na jakiej wysokości najlepiej go podłączyć, w jakim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jest w instrukcji wskazane miejsce podłączenia czujnika. nie ma tylko informacji, czy kabel jest w zestawie a jeśli go nie ma to jaki dokupić. Jak przyślą mi sterownik to pewnie będę wiedział. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest w zestawie wraz z przewodem łączącym.

Jeśli byłby za krótki to spokojnie możesz zastąpić go zwykłym przewodem 2x1mm lub 2x1,5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączyłem sterownik. Na razie fajnie to działa- pogodówka połączona z tygodniówką.

Do ogólnej informacji: W zestawie nie ma przewodu łączącego czujnik pogodowy ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o przewodzie łączącym czujnik temperatury ze sterownikiem?

To teraz jeszcze pokojówka i będzie większy uśmiech na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chodzi o przewód łączący sterownik z czujnikiem zewnętrznym. Na razie ten zestaw spełnia moje oczekiwania. Metodą prób ustawiłem na tygodniówce obniżenie temperatury w zależności od pory dnia i jest w porządku. Dziś jak wszedłem do kotłowni to zawór był otwarty na 77 procent i się zamykał. Nie wiem czemu. Zazwyczaj otwarcie oscyluje między 15 a 22 procent. Tak jakby się kalibrował, albo był jakiś zanik napięcia. Piec raczej się nie przegrzał, bo wtedy sterownik pieca powinien włączyć pompę cwu. Max temperaturę na sterowniku zaworu mam 80stopni a na piecu max 79. Chyba że czujnik zaworu pierwszy zareagował. Bawiłem się wcześniej czasem nadmuchu w podtrzymaniu, sporo go zwiększyłem, więc może była za wysoka temperatura. Na razie zwiększyłem max temp na czujnik kotła w sterowniku zaworu. Może będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór kalibruje się co jakiś czas więc jest prawdopodobne że właśnie trafiłeś na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.