Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na pellet wybrać


mpawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ja również szukam kotła na pellet, tylko naprawdę czytając wszystkie fora włos na głowie się jeży ale nic konkretnego nie mogę wybrać. Dom do ogrzania to piętrówka z lat osiemdziesiątych o powierzchni 210 m2. Na wiosnę będzie ocieplona styropianem grafitowym 15 cm. Kocioł ma działać na zasadzie start, stóp. Oczywiście uzupełnienie pelletu, wynoszenie popiołu oraz czyszczenie to działania w mojej kwestii. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jak rok temu kupowalem swojego Biawara. Co prawda zeby nie bylo pellux i tak jest lepszy od wiekszosci tego co jest na rynku w cebulandzie. http://sanitsystem.pl/id,2091/prod,kociol-na-pellet-blackstar-+-12kw_280-+-montaz_

Link do dzialajacego kotla. Wybiez jezyk polski i login bez hasla. Mozesz podejrzec u uzytkownika. Na wykresach idealny plomien pomimo modulacji mocy. Poziomy tlenu w stosunku do zadanych zeleznych od mocy z minimalnymi odchylkami. Tak kociol dziala ekonomicznie. Poziomy sprawnosci nieosiagalne dla zadnego polskiego producenta.

https://stokercloud.dk/v3/#/  uzytkownik-bsmilejewo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprawdź czy przypadkiem czegoś nie kliknąłem. Bo jeśli chodzi o mnie to jestem laikiem w kołach na pellet. Tylko tyle co z internetu. Ale myślę że nie długo się to zmieni. A jakie średnie spalanie i jakie pellet można spalać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie mozesz naklikac. Zeby cokolwiek zmienic trzeba podac haslo uzytkownika. Uzupelnij profil. Bo zeby sie dowiedziec czegokolwiek trzeba sie cofac do poczatku watku. Ja tez jestem laikiem. Dopiero jeden sezon za mna i ucze sie palenia pelletem. Pellet nie musi byc A1. Moze byc bez certyfikatu. Ale nie moze byc robiony z mdfu, wiorowki, kory, smieci. A takiego partactwa u nas nie brakuje. My Polacy lubujemy sie w kantowaniu jeden przez drugiego. Dobry pellet nie tworzy spiekow na palniku. W dobrze wysterowanym palniku sprawia, ze na wymiennikach powstaje ciemny pyl. A komora spalania jest najwyzej szara.

Dobry kociol musi miec wymiennik skonstruowany do pelletu a nie od starego weglaka. Musi potrafic sprawnie modulowac moca. miec samoczyszczenie plomieniowek i korekty nadmuchu dzieki obecnosci sondy lambda. Wtedy da sie z pelletu wycisnac maximum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci polecić Lagunę Edilkamina, super kociołek. Godny uwagi jest wspomniany wcześniej Black Star. Jak coś taniej to Ferroli Biopellet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagunę Edilkamina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie wyświetlają się informacje o ogrzewaniu. Profil mam uzupełniony, przynajmniej w wersji mobilnej informacje się wyświetlają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Kostrzewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się Wam panowie, że od nowa będzie wałkować i powielać swoje wpisy. Przeciez można się zwymiotować... Ile można... Ile...?. 

Autor jak nie ma ochoty czytać, to jego sprawa. Wszystko na forum jest praktycznie napisane... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kolego nie za stary artykuł , i możesz sobie na spokojnie poczytać to i owo jak już jakieś wnioski sensowne wyciągniesz to podziel się nimi , to można będzie je skorygować.

Zwróć uwagę na Zębca i jego nowy produkt flagowy model Diamant.

https://magazynbiomasa.pl/najlepsze-kotly-i-palniki-na-pellet-drzewny-ktory-wybrac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie tą stronę z linku i widzę ten kociołek. Zobacz jak jest ta rura elastyczna puszczona :) :) :)

Ja takiego zdjęcia reklamowego bym nie wstawił :)

Screenshot_20191019_121712_org.mozilla.firefox_beta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.