Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montowanie deflektora w piecu


Thomas12345

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.10.2019 o 19:59, Visitor1230 napisał:

I bardzo dobrze. Tak ma wlasnie byc. Po samym plomieniu widac ze sie gazy prawidlowo dopalaja. Pomysl o plycie szamotowej o ktorej pisalismy wczesniej. bedziesz mial komore nawrotna, lepiej wygrzany dol kotla( tu dochodzi do korodowania ) i generalnie sprawniejszy kociol. Jakbys ew. nie wiedzial pod zadnym pozorem nie wrzucaj wilgotnego wegla do zasobnika. 

Edit: Jak tak dalej pojdzie bedziesz mial najlepiej ustawiony palnik pierwszej generacji w calym powiecie :)

Hahaha Ale koledzy dzięki waszym poradom i mojej meczarni Ale udało się jak coś przed pracą strzele fotki i podesle

Jednak takie fora naprawdę pomagają dużo bo szczerze byłem ciemny w tych sprawach A tu cyk rady i prosze jakie efekty:-)

A płycie szamotowej mówisz to gdzie ja zamontować visitor mówisz 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Thomas12345 napisał:

A płycie szamotowej mówisz to gdzie ja zamontować visitor mówisz 

No nie. Troche wysilku. Cofnij sie pare postow do tylu. Nie bede walkowal jeszcze raz tematu. A co do forum. Jest tu nieoceniony kolega @TIMON120777. Ostatnio malo sie udziela. Dzieki jego postom wyciagalem wnioski dochodzac do idealnego ustawienia palnika. I dltego chyle czolo przed jego doswiadczeniem i to ze mial cierpliwosc klasc ludziom do pustych lbow  swoja wiedze. Dzieki jego w duzej mierze wskazowkom i tej stronie 

https://czysteogrzewanie.pl/  i zastosowaniu metody stalego grzania https://czysteogrzewanie.pl/podstawy/jak-ogrzewac-by-sie-ogrzac/  przerobilem instalacje wstawilem pogodowke. I z marnotrawstwa wegla w ilosci 3,5 tony na sezon zszedlem do 2,2 Tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej materi jest co robic . Trzeba tylko czasu ,czasem przekopac się przez wiele postów by wyciągnąć wnioski . A jak już to zrobIsz I zaczniesz działać okazuje się że jest się w d... lesie . Co możesz zrobić to tak jak kolega radził . Jak nie to powiesic miske z nierdzewki zamiast tego zeliwnego "dyndadla ". Wstawić zawirowywacze I kombinować jeszcze z ustawieniami . Podstawa to czysty ale to czysty nie omieciony kocioł. Do tego szczelny palnik oraz dobry suchy węgiel . Jak już spelnisz te trzy punkty reszta będzie już szla gładko. A i przydal by się sterownik taki fajny do dostrajania . Nie to że namawiam ale ten wydatek potrafi się szybko zwrócić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Rafał Ale patrzyłem na sterownik Ale szczerze niewiem jaki tu dac masz może jakieś rady polecisz coś koledze:-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Thomas12345 napisał:

Jak nie to powiesic miske z nierdzewki zamiast tego zeliwnego "dyndadla

Zeliwny dyndel ma te zalete nad miska, ze trzyma temperature. Szamot zrobi to jeszcze lepiej. A jezeli kolega zdecyduje sie to zrobic jak mu zaproponowalem bedzie mial komore nawrotna z prawdziwego zdarzenia. Z zawirowaczymi bym nieprzesadzal. Zbyt chlodne spaliny to oczywiscie ekonomia. Ale powolna degradacja komina. 

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam visitor o tym mowa

Screenshot_20191027-205227_Opera Mini.jpg

 

I komorę zrobic na tej mojej konstrukcji co nie

 

Dziurę wywiercic na śrubę i bedzie

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahas coś takiego jak wzór  co pokazałem tylko żeby była gruba blacha na 2-3 cm i ściągnąć deflektor A zawiesić szamot.ok i żeby był zrobiony tak jak mi wyrysowales strzałkami rys.tak

Screenshot_20191027-205227_Opera Mini.jpg

 

No oki oki

Powracają do tematu jeszcze zmniejszylem went.do 2 bo spieki były A tu foto jak pracuje na went.2 czas pod.14 a przerwa 76

tmp-cam-8650952070626105041.jpg

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Visitor1230 napisał:

Kolega ma do doopy sterownik bo min podawania to 10 sek.

Na to jest sposób: podłączyć podajnik przez przekażnik czasowy zwłoczny np.1 - 10 sekund i sobie ustawi ile chce podawanie.

Tylko najpierw niech sprawdzi, jaki ma faktyczny przesyp podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Visitor1230 napisał:

Zeliwny dyndel ma te zalete nad miska, ze trzyma temperature. Szamot zrobi to jeszcze lepiej.

Ma tez taką "zaletę", że zbyt nisko powieszony doskonale promieniuje w opał i go spieka. Z tym trzeba uważać i robić to z głową. O kształcie deflektora decyduje budowa wymiennika kotła i przebieg spalin/gazów w jego wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza. Wymiennik jest poziomy jak dobrze pamietam. Miale identyczna konstrukcje( fabryczna) w starym klimoszu . I deflektor szamotowy robil za komore nawrotna. I byl podwieszony duzo nizej niz to moze byc u kolegi.

A co do opuzniacza zalaczania podajnika to fajny koncept. Niewiem tylko czy ten ponizszy 8A dalby sobie rade z podajnikiem.

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-czasowy-zwloczny-opoznione-zalaczenie-7490153017

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gmaj22 napisał:

Ma tez taką "zaletę", że zbyt nisko powieszony doskonale promieniuje w opał i go spieka. Z tym trzeba uważać i robić to z głową. O kształcie deflektora decyduje budowa wymiennika kotła i przebieg spalin/gazów w jego wnętrzu.

To sie zgadza. Wymiennik jest poziomy jak dobrze pamietam. Miale identyczna konstrukcje( fabryczna) w starym klimoszu . I deflektor szamotowy robil za komore nawrotna. I byl podwieszony duzo nizej niz to moze byc u kolegi.

A co do opuzniacza zalaczania podajnika to fajny koncept. Niewiem tylko czy ten ponizszy 8A dalby sobie rade z podajnikiem.

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-czasowy-zwloczny-opoznione-zalaczenie-7490153017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli raczej tego typu, ale o innym zakresie, np. 1s-10 s. 

I oczywiście 230 V.

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-czasowy-rtx-20-10-150-sek-230v-50hz-7830046084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całej nocy pracy pieca

tmp-cam-8331111638128458948.jpg

 

I co koledzy myślą o popiole...? Generalnie temp.super się podbija i reszta też myślę że jest oki

tmp-cam-7569895306275924891.jpg

 

tmp-cam-2512348343255648074.jpg

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.