Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podłogówka na pellet


rycek87

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, rycek87 napisał:

 

W każdym razie przyjże się także piecom producentów o których napisałeś i jeżeli jakieś PC także polecacie to chętnie się im przyjże i odświeżę swoje spojrzenie na ogrzewanie. 

Za cenę ok. 20 tyś masz PC firmy Daikin, słyszałem bardzo pochlebne opinie. Szwagier w nowo budowanym domu zamówił też taką, mimo że wcześniej truł mi o dobór kotła na pellet. Teraz mi dziękuje, że mnie posłuchał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rycek87 napisał:

coś takiego macie na myśli? https://www.pelletexpert.pl/blackstar

 

 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się pompy ciepła, do nowego domu powinien być zakaz montowania kotła na paliwo stałe, tak uważam. Sam mam 200m do ogrzania, średnio ocieplony domek z lat 80-tych, i za parę lat jak mój tegoroczny peleciak się wysłuży będę rozglądał się właśnie za PC. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @rycek87 w sprawie Pompy Ciepła ze swej strony polecam Ci kontakt do mojego kolegi Jarka który zajmuje się tym profesjonalnie.Posiada pełne uprawnienia na sprzedaż i montaż. On Ci powie wszystko to o czym powinieneś wiedzieć a nawet więcej. Jeździ po całej Polsce. Doradzi Ci jeśli chodzi o instalację CO pod PC.

Polecam kontakt 695303601 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum muratora więcej pisze się o PC i fotowoltaice, tutaj więcej pisze się o samych kotłach różnej maści oraz problemach w samych instalacjach CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robin60 napisał:

Kolego @rycek87 w sprawie Pompy Ciepła ze swej strony polecam Ci kontakt do mojego kolegi Jarka który zajmuje się tym profesjonalnie.Posiada pełne uprawnienia na sprzedaż i montaż. On Ci powie wszystko to o czym powinieneś wiedzieć a nawet więcej. Jeździ po całej Polsce. Doradzi Ci jeśli chodzi o instalację CO pod PC.

Polecam kontakt 695303601 

ok dzięki za kontakt.

Odezwę się i zobaczymy co mi kolega powie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tu proszę później , co Ci powiedział 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2019 o 08:24, Benton661 napisał:

Napisz tu proszę później , co Ci powiedział 

Niestety na tą chwilę nie powiedział mi za dużo po za tym, że oczywiście może wykonać taką instalację i że prześle wycenę to wtedy porozmawiamy. Na tą chwilę nie dostałem wyceny.

 

Za to rozmawiam także z innymi wykonawcami PC. Niestety rozbieżności pomiędzy ich "wersjami" instalacji są. 

Jedni twierdzą, iż najlepszy będzie monoblok a inni, że split.

Jednogłośnie mówią, że przy tylko podłogówce nie ma konieczności wykonywania bufora a dwa rozdzielacze (1 na parter i 1 na poddasze) można podłączyć na jednym obiegu i będzie wszystko działać dobrze - PC sobie poradzi.

 

Natomiast projektant instalacji sanitarnych - kontakt z bloga, który prowadzi - zaleca aby jednak zrobić bufor i dwie niezależne pompy obiegowe. Napewno jest to lepsze rozwiązanie.... tylko czy ekonomicznie uzasadnione?

 

Mój temat chyba zaczyna się przeradzać w dyskusje o PC, ponieważ chyba w tej chwili jest bardziej zdecydowany na ten typ ogrzewania.... wygoda użytkowania przemawia za moim lenistwem :) 

Pytanie - jakbyście rozwiązali grzejnik/suszarkę na ręczniki w łazience?

instalator radzi aby podłączyć grzejnik pod instalację podłogówki i nic więcej nie robić.

Wcześniejszy instalator na którego się nie zdecydowałem polecał to samo rozwiązanie ale rozbudowane o grzałkę elektryczną, które będzie podbijać temp w grzejniku.

Z kolei wykonawcy PC twierdzą, iż są to rozwiązania całkiem bez sensu i nie przydatne. Ich zdaniem najlepszy rozwiązaniem jest zastosowanie grzejnika elektrycznego wypełnionego glikolem albo czym tam one są wypełnione w każdym razie nie podłączonym do niczego poza prądem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.