Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet GOLD czujka zewn.


aje

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Aż wstyd sie przyznać ale nie potrafie wyświetlić temperatury zewnętrznej :(.

 

Posiadam Termec Eccodense Gold 20 Plus + Regulator TERMET ST-292 v2 (Bezprzewodowy) + czujke zewn. org. Termet 

 

Piec:

https://www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-gold-plus/63

 

Regulator:

https://www.termet.com.pl/produkt/termet-st-292-v2/16

 

Taki czujnik:

https://allegro.pl/oferta/termet-czujnik-temperatury-zewntrznej-minimax-akc-4897549261

 

 

Pytanie czy w ogóle można wyświetlić jakoś temp. z czujki zewn.? i czy można to zrbić na piecu czy na relugatorze?

Nie wiem czy ślepy jestem ale nigdzie w instrukcji nie widze. Nacisniecie resetu podaje rozne dodatkowe paramy ale temp zewn. tam nie ma.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym użytkownikiem tego kotła i z tego co wiem to przynajmniej z poziomu użytkownika nie ma takiej możliwości. Na podstawie wyświetlanej temp. grzania CO i nr krzywej można odczytać z wykresu jaką temp. zewn. odczytuje sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z krzywa itd. wszystko jasne na razie mam kt 1. 0. Pierwszy sezon więc będę testował. Jedynie chciałem wiedzieć jaka jest temp. na czujniku zewnętrznym, żeby wiedzieć czy dobra temp. odczytuje wtedy można którymś parametrem przesunąć krzywa i sobie ją dostroic.   A odczytywanie z wykresu po temp z pieca jakaa temp odczytał czujnik to bardzo słabe rozwiązanie., przynajmniej jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. A macie jakąś dokładniejszą instrukcje jak taką krzywą ustawić? Po naciśnięciu przycisku grzejnika zmieniamy napięcie do max 9.9 z czujnika pogodowego. W jaki sposób ustawić tą krzywą? Czym się sugerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, widziałem wykresy, chciałem ustawić krzywą na KT1 ale nie wiem w jaki sposób. Po podłączeniu czujki kocioł w tej chwili nie odpala i nie reaguje na czujnik pokojowy, który kaze grzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już zakumalem. Domyślnie krzywa byla 9.9 i nie chciało odpalić kotła. Trzeba praktycznie 1.0 albo poniżej ustawić. Znalazłem odpowiednią tabelę.

Regulator-pogodowy-ogrzewanie-tradycyjne-1.pdfRegulator-pogodowy-ogrzewanie-tradycyjne-1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wczoraj podłączyłem czujnik pogodowy.

 Wszystko tak jak Koledzy opisują - kocioł nie chciał ruszyć, namyślał się dość długo , oczywiście krzywa na 9,9 , zmniejszyłem na 0,5 ale przy tej temperaturze to i tak za dużo bo termostat wyłącza.

Myślałem że przesunę parametrem P22 ale tam można tylko podnieść do góry - szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie grzejnikowe czy podłogowe to tylko "skróty myślowe" w nazewnictwie parametrów kotła, lepsze by było nisko-, wysoko- temperaturowe ogrzewanie. I jak ktoś ma dobrane grzejniki odpowiednio do kotła kondensacyjnego to może je zasilać niskim parametrem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Może ktoś mi pomoże w zrozumieniu problemu zanim wezwę instalatora/serwisanta. 

Kocioł Termet gold plus 20. Jest czujnik temperatury zewnętrznej ale ikonka "FUNKCJA POGODOWA AKTYWNA" miga i jak wchodzę w zmianę nastawy CO to mam stopnie Celsjusza a nie parametr Kt tak jak jest to w instrukcji opisane. 

Odwiedziłem babcię z okazji Świąt i skarżyła się, że chłodno w domu. Chciałem zmienić nastawę Kt a tam tylko stopnie. Nie wiem jak było od początku. Nie było mnie przy podłączaniu i uruchamianiu, instalacja ma ze trzy miesiące. Przy wyższych temperaturach było ok. Teraz pomimo ustawienia na regulatorze w pokoju 21 stopni nie osiąga tej temperatury i jest cały czas 19,5. Regulator w stylu on/off podaje cały czas sygnał do kotła i ten grzeje. Temperatura jaką zastałem ustawioną na kotle to 60 stopni. Póki co podniosłem na 64. Ale wydaje mi się, że powinno to dziać się na podstawie temperatury zewnętrznej - po to ten czujnik w końcu zainstalowano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta ikonka miga. Świeci przez sekundę i znika na sekundę. 

Z tego co przeczytałem w instrukcji to powinna świecić co oznaczałoby wykrycie czujnika i przez to w trakcie zmiany nastawy CO powinien być współczynnik Kt a nie stopnie Celsjusza.

Dobrze to rozumiem? 

Edytowane przez zwolin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik Honeywell Round + moduł BDR91 i bramka internetowa RFG 100.

Czujnik temperatury zewnętrznej WKC0567

Edit: Chociaż jak patrzę na instrukcję BDR1 to nie wiem czy na pewno to to. Obudowa tak wygląda, ale moduł jest zasilany z kotła a nie z 230V. W sensie między kotłem a tym modułem, który z zewnątrz wygląda jak BDR91 jest tylko przewód dwużyłowy, więc urządzenie jest zasilane z kotła. 

Edytowane przez zwolin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumiem, że podłączone to jest jako Open therm (stąd zasilanie z kotła) ale ten sterownik działa tylko w trybie on off i dlatego wymaga zewnętrznego czujnika temperatury? I dlatego też P26 powinno być ustawione na 3? 

Przepraszam, że zadaję takie pytania, ale próbuje zrozumieć jak to działa.
Instalator za każdy przyjazd bierze kasę. Po uruchomieniu całej instalacji był też autoryzowany Serwisant, który też skasował a tu wychodzi, że coś jest nieskonfigurowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Z OT ma on tylko tyle wspólnego, że jest zasilany przez to złącze i ma logo na odbiorniku:))))

Też się nadziałem na to ustrojstwo, 6 stówek w błoto jak dla mnie,ale człowiek uczy się na błędach.

Że sterowników OT to albo CR 11011 lub Tech ST 2801 wi fi ,ale jak ktoś nie potrzebuje bajerów to w zupełności wystarczy to co w kotle i czujnik zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie instalator zasugerował ten sterownik jako łatwiejszy w obsłudze dla osoby starszej, faktycznie pokrętło lewo/prawo z wyświetlaczem jest intuicyjne i że będzie dodatkowo opcja sterowania przez Internet. Dopiero dzisiaj uruchomiłem sterowanie przez Internet i prócz możliwości zrobienia harmonogramu na 7 dni i zmiany temperatury,  żadnych specjalnych funkcji tam nie odnalazłem.

Teraz myślę, że chyba nie chciało mu się układać przewodu do sterownika stąd propozycja sterownika bezprzewodowego. 

A do tego baterie wytrzymują w sterowniku miesiąc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zwolin napisał:

Sterownik Honeywell Round + moduł BDR91

To przecież zwykły bezprzewodowy termostat on/off.

Natomiast kiedyś był OP Honeywell Bezprzewodowy System Round Pakiet Open-Therm Y87Rfc2124, ale nie wiem czy pasuje do Termeta, 

Podobnie jak Salus  RT520RF, który nie jest na liście kompatybilność, ale ponoć coś może.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sambor napisał:

To przecież zwykły bezprzewodowy termostat on/off.

Teraz już to wiem ;)

I przez te padające baterie mam ochotę to wywalić i dołożyć przewód i zwykły termostat on/off. 
Bo ta funkcjonalność z aplikacji też jest żadna. 

No chyba że istnieje jakaś bramka Open Therm, która mogłaby zastąpić moduł BDR91 tak aby przez Internet mieć możliwość np, zmiany nastaw CO.

EDIT: Już znalazłem wątek o sterowniku TECH.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc z ustawieniem P26. 

 

Edytowane przez zwolin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.