Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro gama opinie


rexx86

Rekomendowane odpowiedzi

Nastawiłes się na Defro? Ciężko onopinie skoro to całkiem świeży kocioł. Ja bym brał sprawdzone konstrukcje i całkiem udane jak  Sigma Ekopell. Pamiętaj że to wszystko palniki na dobry pellet.

 

Sigma_Ekopell_wiualizacja.jpg.2c74b31574229e6ff87233972c38ecdc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie nastawiam się na Defro ale akurat Defro gama ma konstrukcję wymiennika pionowego plomienniki podobna budowa do tych kociolkow z górnej półki tylko czy sprawdza się ? Większość firm bazuje na starych konstrukcjach jak do ekogroszku.defeo sigma wygląd już nie taki fajny jak lodówka Defro gama fajna lodówka.

Edytowane przez rexx86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena jeśli można wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Rozważ Blackstara. Za 14500zl masz porządnego peleciaka z internetem i sondą.

 

 

A idąc w drugą stronę

 

https://allegro.pl/oferta/ferroli-biopellet-pro-12kw-piec-pellet-eco-design-8297488738

Edytowane przez eliks
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba by było doliczyć pompę, zawór bezpieczeństwa, naczynie wzbiorcze itd.

Nie myślałeś o jakimś kompakcie np. Ferroli Biopellet? Kocioł godny uwagi i cenowo tańszy. Tutaj masz kocioł z kompletnym zestawem pompowym (pompa, zawór bezpieczeństwa) naczyniem wzbiorczym w cenie kotła.

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeszcze takie pytanie jaka moc kotła bo instalator mówi że min 15kw a jak rozmawiałem z przedstawicielami Defro mówią że 10kw. Dom parterowy 130m2 podłogowa salon kuchnia łazienki hol wiatrołap. W 4 pokojach grzejniki bez podłogowej.dom nowy ściana ytong  plus 15cm  styropian na podlodze 10cm styro strop 15cm styro.Instalatorzy mówią że wiekszy nie zaszkodzi że w zapasie moc itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj instalatora ! Głupoty plecie. 10kW w zupełności wystarczy, a nawet będzie za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Laguną 12 ogrzewam 100 m2, dom mam słabiej ocieplony od Twojego, kocioł w największe mrozy pracował na 3 biegu czyli coś około 7 kW. No i oczywiście nie pracował całą dobę, może z 8 -10 godzin w ciągu doby, reszta to postój.

Ile mamy dni w ciągu roku z temperaturą poniżej -20°C, raptem 10 może 15. Swoją drogą to palnik w 10 kW a 15 kW jest chyba taki sam, różnica to tylko wielkość wymiennika. 

Ważne jest z jaką mocą minimalną kocioł może pracować tzn. spalać czysto bez smolenia wymiennika z zachowaniem dużej sprawności. 

 

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-12KW w zupełności wystarczy. 15KW w Defro za wysoko może modulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne opinie i każdy ma swoje. Uważam że mała pojemność wodna nie jest wadą kotła ani żadną przeszkodą. Zachodnie konstrukcje na tym bazują. Nie napisałeś nic nam kolego o swojej instalacji.

A poza tym dlaczego mniejszy wymiennik ma mieć więcej cykli pracy? To takie gadanie jak u mnie że są grube rury  (2 cale) i bardziej stabilna praca kotła, że się niby instalacja wolniej wychładza, wszystko to po części racja, ale ilość energii jaka jest zużyta do podgrzania tych ponad 300l wody w układzie nie zrekompensuje mi wolniejsze wychładzanie się grzejników, to bzdura. 

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze trzeba "ogarniętego"  hydraulika żeby to ze sobą zegrać. Coś będzie nie tak z instalacją i mogą być problemy, z dużym spalaniem włącznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję kupić ten kocioł. Chciałem Alfę ale odradzono mi, że to jeszcze nie ten czas na ten kocioł.

Mam Dom 220 m2 ściana z MAXa 20 cm styro podłoga 15 styro stropodach 25 cm styro wszędzie podłogówka zastanawiam się nad mocą kotła 20 kW ale do tego będzie 500 L bufor ciepła. Jak sądzicie moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bufora pomyśl o kotle z dobrą modulacją mocy. Wyjdzie taniej, nie mówiąc już o miejscu w kotłowni, które zagospodarujesz inaczej

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jaki zakres modulacji ma mieć owy kocioł gama 10kw ma zakres mocy 3-10 zły zakres ? 20kw 6-20 .Dziś rozmawiałem z kolegą który do domu 250m2 gdzie ma sama podłogowe kocioł działa mu w zakresie 5kw i mówił że zrobił błąd biorąc 25kw. Jest na forum ktoś kto posiada game?

Edytowane przez rexx86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też o tym pisze kolega wyżej. Góra mocy jest mało ważna, najważniejsza jest moc minimalna i sprawność jaką kocioł schodząc nisko uzyskuje. Nie znam palnika Defro, to że zejdzie na 3KW jeszcze nic nie znaczy, bo co z tego jak zacznie dymić i tworzyć sadzę. Ja wciąż daje przykład Stalmarka Ekosilvera gdzie kocioł modulując między 4-14KW na niskiej mocy sadzi na czarno aż tworzą się pęcherze. Ciekawe jak będzie w Defro. 

@agns możesz powiedzieć dlaczego doradzono Alfę? Przecież to ich flagowy produkt, niestety wciąż walczą z usterkami i brakiem kultury pracy tego kotła, ale tak to jest jak się wypuszcza niesprawdzony produkt, a Gama przecież wyszła po Alfie, warto pomyśleć co nie?  

Co do bufora. Teraz sobie przelicz bufor, zawory, kolejną pompę, resztę pierdół, robociznę i pomyśl ile to ton pelletu będzie kosztować. Bo jeśli sądzisz że taka inwestycja się zwróci to jesteś w błędzie. W tej cenie będziesz miał Blackstara z sondą, który moduluje od 10% i jeszcze Ci zostanie.

 

 

Edit: co do mocy kotła, sprawdźcie w opisie jaki mam dom, mi średnia z zimy wyszła 5,5KW.

Edytowane przez eliks
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 Witam .Jak mój poprzednik  posiadam ten sam kocioł tylko 25 kw ,a ogrzewam ok 290 m2 . Temperatura wewnątrz ustawiona  na 15 st . Domek jak narazie podczas wykończenia ,brak drzwi wewnętrznych, pracują tylko same grzejniki .Dodam że świeżo zalane posadzki . Spalanie około 30 kg peletu na dobę ,no i ja też jestem  zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mianowicie mam ciężko osiągnąć temp zadaną kotła 65c jeżeli ustawię ochronę powrotu na 55 to dobija do 65c zadanej ale podłoga staje. Grzejniki grzeją normalnie. A gdy wyłączę ochronę powrotu to temp powrotu spada do około 45c a temp kotła na 53c i może tak grzać bez końca. Praca na PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.