Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Gama II 15/20kw


Zainteresowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników Defro prosze o informacje na piec Gama II 15/20kw

Chce zamontować piec. Do ogrzania mam ok 140m. Dom z lat 80 nie docieplony. Ogrzewanie grzejnikowe jaką moc ma mieć piec 15 /20kw.Oraz spalanie pelletem dębowym.Dziękuję za info.

Nowy.

6 minut temu, Zainteresowany napisał(a):

Witam użytkowników Defro prosze o informacje na piec Gama II 15/20kw

Chce zamontować piec. Do ogrzania mam ok 140m. Dom z lat 80 nie docieplony. Ogrzewanie grzejnikowe jaką moc ma mieć piec 15 /20kw.Oraz spalanie pelletem dębowym.Dziękuję za info.

Nowy.

Może ktos coś podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie jestem użytkownikiem tego kotła, ale też jestem przed wyborem i zakupem kotła na pellet. Mój pierwszy wybór także padł na gamme , ale na forum tu polecono mi m.in. Lazar smartFire ( design jak Defro,w zabudowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, wonski napisał(a):

Wszystko zależy od funduszy jakie chcesz przeznaczyć na piec,ja mam podobny metraż ale budynek paroletni i docieplony i zdecydowałem się na Duńczyka  RTB Feniks 16kw .

 

Teraz, Zainteresowany napisał(a):

 

To jednak muszę zamontować 20kw.Bo nie wiem kiedy będę docieplał dom. Ma ktos jakieś info o tym modelu Gamma II 20 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na stronę "ciepło właściwe" i wyliczysz tam  jakiej mocy potrzebujesz.

Jeżeli chodzi o wybór kotła to takie które są najpopularniejsze.  Pod względem zmiany ustawień najłatwiej bedzie z kotłami które mają sterowniki firmy tech czyli Defro Sas zebiec kamen bo takich kotłów jest najwięcej i najłatwiej znaleźć poradę jak i co. 

Zajrzyj na stronę "ciepło właściwe" i wyliczysz tam  jakiej mocy potrzebujesz.

Jeżeli chodzi o wybór kotła to takie które są najpopularniejsze.  Pod względem zmiany ustawień najłatwiej bedzie z kotłami które mają sterowniki firmy tech czyli Defro Sas zebiec kamen bo takich kotłów jest najwięcej i najłatwiej znaleźć poradę jak i co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisał,najpierw przeliczył bym sobie na"ciepło właściwe" ile piec ma mieć Kw(myślę że tak od 10kw do 15kw na te 140m2),następnie zastanowił bym się jak będę  tym sterował czy pogodowo,termostatem pokojowym,harmonogramem czy może tylko głowicami na grzejnikach ,jaką planujesz hydraulikę (bufor,grupy pompowe ,sprzęgło,mieszacze itd.)czy będzie robione w przyszłości ocieplenie i dopiero wtedy wybrał jakiś piec.Co do samych pieców tez się zastanów  czy chcesz mieć piec pełen automat np.z separatorem popiołu(bez cotygodniowego czyszczenia),sondą lambda,pełnym sterowaniem i podglądem przez internet,szybkim i bliskim serwisem ,bo czasami  ludzie pomimo nowych pieców mają takie problemy że aż strach kupić piec danej firmy.Ja osobiście przewertowałem kilkanaście tematów o różnych piecach,rozmawiałem z kilkoma hydraulikami i właścicielami różnych kotłów  i dopiero podjąłem decyzję o zakupie(zajęło mi to tak z 3 miesiące). Ten piec o którym piszesz widzę że ma sterownik Techa jak wiele innych u nas produkowanych więc jest względnie łatwy do ogarnięcia ale w porównaniu do piecy Austriackich,Włoskich czy Duńskich to jednak trochę średniowiecze.Jeśli chcesz spalać tylko pellet dębowy to jednak zostają ci tylko piece Polskiej produkcji,ogólnie względnie ok. jest SAS Compact + ,je wszystko co mu się wsypie(tylko niestety trzeba często czyścic)

Edytowane przez wonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2023 o 15:16, wonski napisał(a):

Tak jak kolega pisał,najpierw przeliczył bym sobie na"ciepło właściwe" ile piec ma mieć Kw(myślę że tak od 10kw do 15kw na te 140m2),następnie zastanowił bym się jak będę  tym sterował czy pogodowo,termostatem pokojowym,harmonogramem czy może tylko głowicami na grzejnikach ,jaką planujesz hydraulikę (bufor,grupy pompowe ,sprzęgło,mieszacze itd.)czy będzie robione w przyszłości ocieplenie i dopiero wtedy wybrał jakiś piec.Co do samych pieców tez się zastanów  czy chcesz mieć piec pełen automat np.z separatorem popiołu(bez cotygodniowego czyszczenia),sondą lambda,pełnym sterowaniem i podglądem przez internet,szybkim i bliskim serwisem ,bo czasami  ludzie pomimo nowych pieców mają takie problemy że aż strach kupić piec danej firmy.Ja osobiście przewertowałem kilkanaście tematów o różnych piecach,rozmawiałem z kilkoma hydraulikami i właścicielami różnych kotłów  i dopiero podjąłem decyzję o zakupie(zajęło mi to tak z 3 miesiące). Ten piec o którym piszesz widzę że ma sterownik Techa jak wiele innych u nas produkowanych więc jest względnie łatwy do ogarnięcia ale w porównaniu do piecy Austriackich,Włoskich czy Duńskich to jednak trochę średniowiecze.Jeśli chcesz spalać tylko pellet dębowy to jednak zostają ci tylko piece Polskiej produkcji,ogólnie względnie ok. jest SAS Compact + ,je wszystko co mu się wsypie(tylko niestety trzeba często czyścic)

Dzięki za doradztwo piec będzie używany tylko do ogrzewania co. Co do peletu to nie koniecznie dębowy tak napisałem bo dobrą cenę znalazłem u producenta. Firmę SAS nie brałem pod uwagę bo kogo bym nie pytał to opinie o firmie i serwisie są negatywne. Postawiłem na Defro Gamma 2 20kw . Myślę że da radę. Co do zapotrzebowani wyszło 19kw.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na odwrót dużo ludzi chwali SASa a psioczy głównie na Kostrzewę i Lazara(o Defro nic nie słyszałem) ,jak chcesz zobaczyć jak Sas funkcjonuje to polecam na YouTube Karluk Hydro dosyć fajnie to montują i opisują działanie. Ogólnie wszystkie te kotły są podobne ,mają poziome wymienniki, płomieniówki,zawirowywacze(tak naprawdę są to przerobione konstrukcje ekogroszkowe), te same sterowniki więc zostaje tylko kwestia wyglądu i dodatkowych rzeczy które dają w gratisie(pompy,termostaty,sondy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.