Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Czy Kamen


mrblue

Rekomendowane odpowiedzi

Z wyjątkiem kotła OGNIWO EKO PlusM (najnowszy produkt firmy OGNIWO), który choć ma pionowy wymiennik rurowy, to czyści się go dużo łatwiej i krócej od poziomo pólkowych.

 

ja to wiem, ale skoro pokusiłeś się udzielić odpowiedzi i jednocześnie promujesz produkt, robisz to nierzetelnie. 

przecież są kotły z podajnikiem, które posiadają automatyczny system czyszczący, tak więc dlaczego o nich nie wspomnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ich nie znam. Po prostu.

Nie znam się na wszystkim.

Odpowiedziałem tylko na pytanie gościa i odpowiedź jednego z forumowiczów. Nie przypisuj mi więcej, niż faktycznie jest.

A Ty czemu mu nie podpowiesz o tych kotłach, skoro wiesz? Nawet jak podasz markę i producenta - to przecież nic złego się nie stanie. Wprost przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz bardzo dobry i oszczędny to wg mnie obecnie najlepszymi propozycjami są: Skam-P Plus 12 kW z palnikiem Ardeo i sterownikiem Talos lub SPP2 lub Bruli lub RBR Ekouniwersal 12 kW z palnikiem Batory i sterownikiem eCOAL, Eko Retort Plus 15 kW z Ardeo i sterownikiem Talos lub SPP2 lub Bruli.

Ciekaw jestem, czy te kotły z tymi sterownikami i z tymi palnikami przeszły jakiekolwiek badania certyfikacyjne, będące podstawą dopuszczenia ich do sprzedaży na rynku krajowym.

Przeszły??? Można by zobaczyć wyniki tych badań i uzyskane certyfikaty???

Rozumiem, że przeszły badania w laboratorium SUSPENSERa :) Może chociaż te badania można zobaczyć?

Albo jakiekolwiek inne badania, dokumentujące ich najlepszość?

 

Posiadam stalmarka z podajnikiem, ma certyfikaty wszystkie jakie się da ale drugi raz w te dziadostwo bym nie wszedł - opinia po 6 latach eksploatacji.

Także nie podchodźmy do sprawy Panie Zawijan jak politycy i urzędnicy, że ............... to co na kratce to jest to świeta prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o badaniach wyjaśniane zdaje się już było i nadal powtarzane są oszczerstwa, to nie FM, gdzie bez konsekwencji można łgać.

 

o czyszczeniu dobre 3-4lata temu też było, o tym automatycznym także i atest jest Ci znany, w tyłek gryzie, bo o pancerpol chodzi, więc lepiej udawać,że się nie zna i nie wie.

(a wiesz doskonale, bo miałeś to przypominane)

 

mi się wydaje,że to ogniwo nowe w/g Ciebie miało za skarby nie dać powyżej 26kW, MIQ i inni dopytywali jak to możliwe przy węglu? Teraz na wątku, gdzie Bietka walczy czytamy,że jak będzie trzeba, to i 120kg spali... cuda Panie, istne cuda

 

w/g badań na 26kW miało być max. 140 na spalinach a w realu przy 80kg/24h grubo >200.. kolejne cuda, nie wiem czy badania źle zrobione, czy papier cierpliwy czy co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bądź taki skromny :lol:, szkodą dla wszystkich udzielasz porad/rad/promujesz co Tobie bliskie lub w czymś w czym masz interes, a  w sprawach na których się znasz milczysz. przynajmniej takie odnoszę wrażenie, przez co przynajmniej ja (choć mam nadzieję, że nie jestem osamotniony) jesteś mało wiarygodny, a chciałbym zauważyć że nie jesteś osobą anonimową.

a dlaczego nie polecam nikomu żadnego kotła? bo uważam, że internetowy sprzedawca jest bardziej wiarygodny niż "rozsądek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdego stać na zmianę kotła co 5 lat, prawidłowo prowadzony wymiennik kotła wytrzyma ok 10 lat

Lol tyko 10  lat?  Ja w tej chwil palę w piecu z1998r seko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o badaniach wyjaśniane zdaje się już było i nadal powtarzane są oszczerstwa, to nie FM, gdzie bez konsekwencji można łgać.

 

o czyszczeniu dobre 3-4lata temu też było, o tym automatycznym także i atest jest Ci znany, w tyłek gryzie, bo o pancerpol chodzi, więc lepiej udawać,że się nie zna i nie wie.

(a wiesz doskonale, bo miałeś to przypominane)

 

mi się wydaje,że to ogniwo nowe w/g Ciebie miało za skarby nie dać powyżej 26kW, MIQ i inni dopytywali jak to możliwe przy węglu? Teraz na wątku, gdzie Bietka walczy czytamy,że jak będzie trzeba, to i 120kg spali... cuda Panie, istne cuda

 

w/g badań na 26kW miało być max. 140 na spalinach a w realu przy 80kg/24h grubo >200.. kolejne cuda, nie wiem czy badania źle zrobione, czy papier cierpliwy czy co innego

Panie Pieklorz vel Jarecki79

Pański wpis, który powyżej cytuję, jest niezrozumiały, bez ładu i sensu, więc jako taki nie nadaje się do komentowania. Niemniej jednak - ponieważ wyraźnie kieruje go Pan do mnie - zajmę stanowisko co do jego fragmentu, który brzmi, cytuję: „…nadal powtarzane są oszczerstwa…”.

Oczekuję od Pana wyjaśnienia:

-kto nadal powtarza te oszczerstwa,

-kogo te oszczerstwa dotyczą,

-jak brzmią te oszczerstwa (proszę o dokładne cytaty).

 

 

Jeśli ma Pan na myśli mnie (co bezsprzecznie sugeruje powyższy wpis), to chętnie przeproszę i wycofam te oszczerstwa - pod warunkiem, że będę wiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba już zdecydowałem się na Kamena. Po odwiedzeniu kilku sprzedawców wszyscy odradzają Defro z bliżej nieokreślonych powodów.. a to cena.. a inny taki sam tańszy..., nawet dystrybutor proponuje kotły bliżej mi nieznanych producentów. W każdym bądź razie raczej Kamen 14 kW ze sterownikiem Bruli, tylko tu mam do wyboru albo model Multi albo Dual Komfort. Z tego co się orientuję różnią się tylko budową kotła (wymiennika). W Multi jest  wszystko poziomo, a w Dual Komfort część poziomo część pionowo. Dual Komfort chyba trochę bardziej nowoczesny z tym pionowym wymiennikiem, ale z drugiej strony sprzedawca mówił, że będzie rdzewiał bo powrót jest na dole, na drodze spalin wędrujących w pionowym wymienniku... I bądź tu mądry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dual powinien być lepszy odbiór ciepła, lepsza sprawność i chyba o to chodzi, żeby jak najmniej pieniędzy puszczać w komin. Półkowy też ma swoje zalety, można czyścić podczas pracy kotła jak ktoś chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.