Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zepsuta głowica ?


h4x

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ecoMAX810P3-L

No to mnie załamaliście. Bo teraz problem taki że boję się że następny "fachowiec" *** koncertowo, bo tu wszyscy *** jakieś ekogroszki z Pleszewa.

Taki piec jak ja mam InterFire 11 od Lazara, to tu mało kto widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam kocioł kondensacyjny to co mam myśleć?
A lazar ma wynalazek z własną pompą w kotle i zaw 3-D ochrony powrotu - to tam niestety trzeba sprzęgło, i tak to jest z inf cedzonymi po kropelce
Jednak sprzęgło nie po cholerę, i nie przeszkadza że bezpośrednio z kotła? Bez urazy , wiem z doświadczenia że zawór 3-4 D nie zawsze się sprawdzi, ( ochrona powrotu ,sterowanie temperaturą na układ) sprzęgło w wielu przypadkach rozwiązuje sprawę

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, h4x napisał:

Taki piec jak ja mam InterFire 11 od Lazara, to tu mało kto widział.

Lazar? Czy tam przypadkiem nie ma zintegrowanej pompy na powrocie?

PS: wprawdzie już @sambor o tym wcześniej wspomniał, ale odpowiedzi nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sambor napisał:

Jak są zmiany tylko w obrębie kotłowni to nie ma problemu, gorzej jak trzeba  na piętrach rozdzielać obiegi.

Powinno dać się to ogarnąć w samej kotłowni. Tylko autor musiałby narysować przebieg rur za wymiennikiem CWU oraz potwierdzić/zaprzeczyć, czy lewa z rurek wychodzących z podłogi to powrót obiegu podłogówki i czy rura biegnąca na prawo to powrót do kotła??

1460738992_PODOGA3.png.ba39226991ef76f21de0c9612ca0b5b2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tam prostą przeróbkę: poprowadzenie dolnego powrotu wyżej jak zaznaczone niebieską strzałką. Dodatkowo dwa zawory zwrotne.

Oczywiście zakładając, że  autor pozostawia głowice z kapilarami oraz pozostała część instalacji wykonana jest prawidłowo. 

Tylko aż prosi się mając taki kocioł i sterownik,  aby zrobić to należycie na pogodówce z mieszaczami 3D.

POPRAWKA.thumb.png.c188504422e2a9d5a9610296e6e6e7e8.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie gmaj22 a może by Pan chciał zarobić i wpaść na weekend i to ogarnąć ?

Zapłacę godziwie. A daleko strasznie Pan do mnie nie ma. Jak by co priv !

Swoją drogą zarejestrowałem kocioł na econet24 bo mam też moduł internetowy.

I tam jest rozrysowany schemat jak to powinno być (I to jest "prawie" jak ten fachura zrobił - "prawie"). Bo to przed pompkami to chyba zawory trójdrożne prawda ? A on dał zawór dwudrożny z kapilarą.

 

 

2019_09_19_20_10_10_GG_Powiadomienia.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że w inny sposób na życie zarabiam. Instalacje to bardziej hobby i sentyment do pierwszych doświadczeń zawodowych  :)

Co do powyższego schematu też miałbym uwagi. Np. nie dawałbym obiegu ładowania wymiennika CWU za sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną uwagę do tego schematu i takiego samego z instrukcji  - w instrukcji podają że nie jest potrzebna ochrona powrotu kotła , a na powrocie jest właśnie zawór ochrony powrotu - brak zrozumienia ? niekonsekwencja spowodowana tradycjonalizmem czy też to po prostu nie jest kondensat, a nierdzewkę to już w swoich kotłach na paliwa bio stosował Greń 10 lat temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sambor napisał:

w instrukcji podają że nie jest potrzebna ochrona powrotu kotła , a na powrocie jest właśnie zawór ochrony powrotu - brak zrozumienia ?

to jest efekt nieodpowiedzialności tworzącego instrukcję i zasady "kopiuj-wklej" Bardzo często instrukcje w takich firmach piszą ludzie którzy nie za bardzo maja wiedze na dany temat. Spotkałem się z tym już wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.