Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

I jest kompletnie wyposażony w czujniki.

Opublikowano

No muszę dokończyć zakupy do kotłowni, doradźcie co wybrać.

1. zawór trójdrożny mieszający termostatyczny 20-43 *C plus regulator pokojowy (później ewentualnie można jeszcze dokupić sterownik UMS-4S2 żeby była możliwość podłączenia dwóch regulatorów temp. 1 na parter 2 na poddasze)

2. zawór trójdrożny mieszający obrotowy z siłownikiem oraz sterownikiem Tech i-2 lub i-3 (dzięki @shogunzlasa, @eliks) plus regulator pokojowy.

W pierwszym przypadku konrola temperatury tylko pokojowa w drugim pokojowa lub pogodowa oraz większa możliwość modyfikacji minus to koszty ale przyoszczędziłem na kociołku ;-) więc nie jest to argument decydujący (oby nie wyszło mi to bokiem hehe). Ciekaw jestem waszego zdania. pozdrav

Opublikowano

Acha :-) dzięki serdeczne. To już prawie wszystko mam rozjaśnione bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość dla laika, dokupuję resztę sprzętu i na mszę trzeba dać żeby wszystko zagrało, najgorsze że efekty przyjdzie ocenić w następną zimę dopiero. 

Opublikowano

Spróbował bym bez mieszającego ,zawsze można go uzupełnić .tym bardziej że rozumiem same grzejniki .W  Ferroli można sterować mocami kotła pod histerezę kotła lub  temperaturę pokojową.

Opublikowano

Z CWU czy bez? Bo jak z CWU to robisz zasilanie drabinek na stałe przez bojler.

Opublikowano (edytowane)

CWU jest jak najbardziej ze swoją pompką na obiegu

Czyli wpinam dodatkowo dwie drabinki do zasilania CWU i do powrotu z bojlera a zawór zwrotny na powrocie z drabinek konieczny jak mniemam czy wystarczy 1 na wspólnej nitce CWU/drabiki 

Edytowane przez Anerus
Opublikowano

chyba @gmaj22 taki schemacik kiedyś wklejał w jakimś wątku.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Ja mam w domu kocioł Metal-Fach SEG Pellet 15 kW przez zimę zużyłem 2 tony pelletu. Do tego aplikacja na telefon EcoNET i mogę sterować ogrzewaniem przez Internet. W domu mam instalacje fotowoltaiczną więc do zbiornika na CWU zamontowałem 2 kw grzałkę i przez lato grzeję tak wodę. Zobaczymy jak będzie nadwyżka prądu we wrześniu to założę jeszcze 2 takie grzałki do zbiornika buforowego i będzie jak znalazł na okresy przejściowe.

Gość Trener40
Opublikowano

Mój tyle spalił ;) mam podobną powierzchnię.Niżej to już się chyba nie zejdzie. Przez ten chłodny maj dobiłem właśnie do 2050kg. 

Opublikowano
1 godzinę temu, Gonzo19 napisał:

Ciekawe ile zuzylyby inne kotły ogrzewajac te 60m2?

Dom ma powierzchnie użytkową 131 m2. Jest postawiony z ytonga i ocieplony autrotermem 12 cm + wszędzie okna 3 szybowe z ciepłym montażem. Co prawda wodę grzeje grzałką bo mam instalacje fotowoltaiczną i może stąd taki wynik. 

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano (edytowane)

Witam po długiej przerwie chciałbym tak dla porządku poinformować że kociołek wraz z instalacją zamontowany, jeszcze raz dziękuję Panowie za pomoc i wiedzę jaką przekazaliście!!!. Wszystko się odwlekło z wiadomych przyczyn ale takie życie wiadomo. Na chwilę obecną wydaje się że wszystko działa jak powinno co prawda dom jeszcze niezamieszkały, nieocieplony ale temp. zadana się utrzymuje  więc pełen optymizmu patrzę w przyszłość ;-)   

Edytowane przez Anerus
poprawka
Opublikowano (edytowane)
W dniu 20.05.2020 o 12:34, Gonzo19 napisał:

Ja mam 140 użytkowej i co z tego, jak ogrzewam ok 230-240? Powierzchnia użytkowa ma się nijak do powierzchni ogrzewanej, chyba że masz mieszkanie w bloku.

Bez skosów mam powierzchnie 178 m2. Poza tym skosy mają duże znaczenie bo liczy się kubatura i to czy oszczędzałeś na ociepleniu i stolarce :)

Edytowane przez opyl

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.