Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Styropian perforowany „oddychający”


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

przerabiał ktoś temat takiego styropianu , znalazłem w ofercie firmy Proterm S Klima owy styropian :

 http://zpb-maciejewski.pl/41/proterm-s-klima

 

Wydaje się to fajne ,ale czy to tylko reklama ? Wstępnie planowałem styro eps70 0,38 austrotherm budynek stary postawiony z 1,5 pustaka zuzlobetobowego , ale widzę ,ze ten perforowany na fasadę maja eps100 0,38 , jeżeli cena za opakowanie będzie podobna to warto się zastanowić nad tym proterm ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamu napisał:

...jeżeli cena za opakowanie będzie podobna to warto się zastanowić nad tym proterm ?

To chyba jedyny argument zeby sie nad tym zastanowic.

3 godziny temu, adamu napisał:

budynek stary postawiony z 1,5 pustaka zuzlobetobowego

Bardzo prawdopodobne ze taka sciana  stanowic bedzie wystarczajacy opor dyfuzyjny dla pary wodnej i mozesz uzyc dowolnego styropianu/welny/piany. Reki i nogi nie dam se uciac.

Nie musi byc to material super paroprzepuszczalny (przy czym to wcale nie przeszkadza jesli taki bedzie). Tysiace domow sa ocieplone "zwyklym" i tylko rodzynki sie znajda ze jest problem z wilgocia w warstwie ocieplenia, ale zdarza sie. Przy czym ten problem pewnie byl i przed ociepleniem. Moze to wlasnie dla takich potrzeb wymyslono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź ,a czy na stropie przed ułożeniem izolacji folie paroizolacyjna którą posiadam rozwijać na pasy 2m po 0,2mm czy lepiej dać grubiej i tak jak w rolce zwinięte 1m po 0,4?

Folia to atestowana :

https://folnet.pl/product-pol-10173-Folia-paroizolacyjna-zolta-HydroP-0-20mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwijania z rolki to ja tak rozwijałem czarną folię hydro ale na chudziaka pod styropian na parterze  (potem wiadomo sklejanie na zakładach itp) i bardzo wygodnie się robiło w pojedynkę i można było etapami żeby jej nie zachodzić i nie zrobić sitka.

Tą żółtą paroizolację co masz trzeba wg mnie sprawdzić czy jest na tyle mocna by jej nie uszkodzić przy rozkładaniu i wtedy zdecydować czy pasy z rolki czy rozwijać na 1 warstwę.

A jak kiedyś coś podobnego będziesz robił to polecam Isover StopAir, w porównaniu do zwykłych żółtych które oglądałem na składach jest naprawdę ciężka, mocna i sztywna choć nie najtańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamu napisał:

wiele osób twierdzi jak np. na filmie ,że lepiej rozwijać jak z rolki gdzie będzie 2x grubość ,

Na filmie folia jest rozwijana na 2m-widać to od 6 minuty.Poza tym niby ma to być szczelnie położone a kolega z filmu sporo narobił w niej dziur :)

Wszystko zależy jaka ta folia będzie a wtedy sam zdecydujesz. Krisgie wytłumaczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.