Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpadający styropian sufit ...


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,
Dwa miesiące temu został ocieplony sufit piwnicy nieogrzewanej w moim budynku , sufit nośny zagruntowany dalej klej do styro na grzebień na płytę eps100 5cm oraz na sufit potem siatka klej i farba . Dzisiaj jest to co widoczne na zdjęciach przy jednej ze ścian styropian odpadł widać po białym odcięciu , że to wisi siła ręki można to trochę dźwignąć ,tak samo 2 metry w głąb pomieszczenia odspoiło ,ale przy 3 ścianach w tym pomieszczeniu trzyma normalnie , obok w drugim pomieszczeniu narazie widzę tylko spękany akryl , który był położony wokół ścian .
Pytanie co zawiodło , co się stało , robiła to osoba zlecona , widziałem prace każdy etap sam nie wiem co jest nie tak . Naprawa to chyba odcięcie tego głuchego i od nowa klejenie …



 

1.png

2.png

3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten sufit był tak równy żeby kleić "grzebieniem" ? 

Sufit był wcześniej  zapewne pomalowany farbą. Jeśli tak to jaką ? 

Raczej wszystko będzie do zerwania, odpadnięcie reszty to pewnie kwestia czasu.

Po zerwaniu kawałka będzie widać powód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit malowany 2 lata temu , na to poszedł grunt ceresit ct17 itd. 
Sufit prosty nie był jak to w piwnicy , ale skoro mi wcześniej nie przeszkadzał to po ociepleniu również , a wolałem mieć pewniej przyklejone czyli grzebień płyta i sufit .

Moze to jest jak w przypadku płytek , ze grzebień ma uwięzione powietrze i potrafi to odpaść ? 
Wzywam majstra niech decyduje co dalej …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja , nie wiadomo dalej co jest powodem , poprawka ma polegać na zakolkowaniu już istniejącego sufitu …

Tak jak widać klej trzyma na suficie stara farba jest na kleju od płyty również , może wina tutaj w gruncie ceresit i on odparzyl ? Ogólnie dlaczego wystąpiło takie wybrzuszenie na jednej stronie to jest dziwne skąd takie naprężenie powstało …

0CAD17E3-EF0D-4D11-8868-8864450DC567.jpeg

DBCF3CBC-F844-4461-AEAE-D81E4DA80601.jpeg

4869E6DE-7F2F-4281-8714-55DABC4811A7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem farba nie jest dobrym podłożem dla kleju cementowego.

Przed położeniem farbę należy usunąć mechanicznie np. ściernicą diamentową do tynku/betonu potem zagruntować.

Zakołkować niby można, pewnie będzie trzymać, ale jeśli za to ktoś zapłacić to powinien żądać właściwego wykonania.

Grunt tu przecież chwycił farbę więc nie ma co na niego zwalać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretna odpowiedź , na przyszłość będę wiedział , żeby farbę usunąć . A podejrzewasz może dlaczego w kwadratowym pomieszczeniu odspoiło tylko od jednej ściany (południowa nad oknem) najsłabszy punkt czy przypadek bo tak jak wspomniałem pozostały obwód trzyma cały sufit .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.