Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe - czy panele laminowane nadają się na podłogę


genesis72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy każde panele laminowane nadają się do ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe wodne

Ogrzewanie będzie mieszanie, będą kaloryfery i ogrzewanie podłogowe, z tym, że na ogrzewanie podłogowe będzie ograniczona temperatura wody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne by miały dobre przewodzenie ciepła. Nie każde panele mają taką samą. Na parterze mam quick step a na piętrze tańsze firmy kronopol czy coś takiego i przy tej samej temp wody jest wyczówalna różnica. Tylko że quick step to ponad 100zł m2 a kronopol 45 zł. Ważne by był dobry podkład np multiprotec 1000. Niestety koszt też nie mały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje sie izolatora na ogrzewanie wiec pozostają płytki a jak są płytki i się nie grzeje to jest przeraźliwie zimno sytuacja patowa dlatego ja mam dystans do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolalem zaoszczędzić na panelu a dołożyć do podkładu i kupiłem SelitPro 3mm. Ogrzewanie jeszcze włączone więc mogę powiedzieć że działa ale przyszła zima pokaże jak to naprawdę jest i czy nie załapałem się na papkę marketingową ;) . Na pewno podkład wygłusza kroki i chdzisz jak po betonie ;) . Panel dalem 8mm 40zl/m2.

PS. Było tego ze 150m2, więc koszt niemały...:( 

IMG_20190405_163908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Jak gruby styrobeton bym musiał dać, aby zapewni dobra izolacje pod rurki?

Na rurki dam jakąś wylewkę

Z tego co wyszukałem, styrobeton ma około lambda = 00,7-0,12 w/mK tylko nie wiem na jaką grubość?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JacekFF napisał:

Ja dałem 15cm grafitu eps 80 austrotherm 0,031 i jest git

Czy ten styropian na tyle jest twardy, że nie ma efektu miękkiej podłogi?

Rozumiem , ze styropian dałem pod rurki, a nad rurki wylewałeś posadzkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian, folia, rurki i wylewka. 

Styropian jest ok. Jeśli chodzi o grafit to twardszy jest swisspor eps 100 ale cena 1/3 większa. Austrotherm 80 jest dużo twardszy niż nie jeden eps 100 nieznanych producentów a wiem co mówię bo przed kupnem "zmacałem" większość dostępnych styropianów. Mój znajomy ma go w garażu gdzie stoją 2 samochody i nic się nie dzieje chodź ja do garażu bym go nie dał. U sąsiada natomiast jest grsfit Termoorganiki i jeśli się nie mylę jest to eps 60 lub 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wytrzymałość/twardość styro ma znaczenie w pomieszczeniach typu garaż, kotłownia gdzie jest (lub może być) duże obciążenie/m2. Na poddaszu dawałem wylewkowy grafit Termoorganiki 4cm a na nim 3cm styropianu akustycznego który jest miękki i sprężysty i nie zauważyłem efektu miękkiej podłogi, bo w końcu beton na tym leży. Ale akustyk nie jest ciepły (bo ma inne zastosowanie) więc na parter nie ma on sensu IMHO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, genesis72 napisał:

Czy ten styropian na tyle jest twardy, że nie ma efektu miękkiej podłogi?

Minimum to eps100 ja mam w projekcie nawet twardszy ale dałem 100tke tylko porządnego oryginalnego styro, dają podobno 80tki ale to ryzyko.

Ważne! Styropian musi trzymać parametry, trzeba go zważyć bo dużo producentów pisze na opakowaniu jedno a sprzedaje drugie i przekonałem się o tym ważąc opakowania. Warto dołożyć żeby potem wylewki nie pękały, żeby nie osiadało, nie pływało itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż twoje pieniądze, twoje ryzyko. Wszędzie mówią, że 100tka to minimum (ja w projekcie mam nawet więcej) i to taka prawdziwa 100-tka a nie, że tylko napis na opakowaniu czyli swoją wagę musi mieć.

Niektórzy pod kominek dają nawet XPS a przecież taki kominek więcej jak tonę na m2 nie waży, ja bym powiedział, że nawet 500kg to max a jednak szaleją i dają płyty zbrojone i xps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przerost formy nad treścią. Ja mam eps 80 i nic się nie dzieje. W garażu eps 100. Nawet czytałem że niektórzy dają parkingowy w pomieszczeniach mieszkalnych. 

Ale zgodzę się z tobą że styropian znanych producentów jest twardszy niż tych "no name" mimo że wszystkie podlegają tym samym normą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
4 godziny temu, JacekFF napisał:

Ryzyko w czym? 80-tka ma odkształcenie 10% przy nacisku 2,4t na m2, eps 100 - 3t na m2. Różnica tylko 600kg. W mieszkaniu i tak nie ma takich obciążeń a jeśli nawet byś zaparkował dostawczakiem w salonie to jego ciężar przez wylewkę rozkłada się na więcej niż 1m2.

Będzie dobrze ,toć to tylko mieszkanie przecież .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam wszystkim ŻE 10% odkształcenia przy warstwie 15cm to 1,5cm - Czyli o tyle opadnie posadzka jak obciążysz ją na 80 -100kPa w przybliżeniu 8-10 ton/m2.

Jeśli pytasz o wełnę to powiem warto tylko na piętro ze względu na izolację dźwięku. Dodatkowo jaka to wełna czy na pewno nadaje się na podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.